Как къпете бебо ..?

  • 5 124
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
нашето е анатомично, но не съм довлна от този модел. докато не стана на 1 месец въобще не сме го слагали да лежи вътре. като стана на месец, та до скоро, баща му си слагаше ръката зад главата му. през това време аз сапунисвам ръчичките, гърдичките, гънките мужду крачетата. изплаквам с водата, която е във ваничката. оставяме го да се поплиска малко, после го вдигам и го държа с двете ръце така, че дупето му е нагоре. баща му сапунисва главата, гръбчето, дупето, крчетата и изплаква с чиста вода от леген. това е къпането при нас. Grinning като започне да ходи ще го къпя прав във банята. стойката за ваничката я ползвахме няколко месеца, от 2-3 месеца слагаме коритото на земята направо.

# 16
  • Мнения: 463
Аз също го къпя със тойка - хавлиена и наистина се мести, но се свиква, а пък накрая татко му го държи, а аз го плавя. ако се наложи да съм сама, слагам неговата вана в нашата и го плавя с душа като го държа върху едната си ръка.
Не се притеснявай! Като почне да стъпва всичко ще е по- лесно.

# 17
  • Мнения: 493
Къпя го от новороден със анатомична стойка,слагам една пелена да не хлъзга и поливам с душа PeaceМного е удобно,защото и двете ми ръце са свободни Peace

# 18
  • Мнения: 745
В магазин Бебчо във Варна продават дюшеци за коритото.Ние сме с такъв от самото раждане.Много съм доволна,защото ръцете ми са свободни като го къпя,а на него му е комфортно във водата.

# 19
  • Мнения: 3 069
На вашата възраст го слагах в коритото и главичката му се падаше на свивката н ръката или малко по-надолу.Първо миех главичката и после тялото надолу.В края го обръщах по коремче надолу като го държах през гърдичките и го обливах с чиста водичка.

# 20
  • Мнения: 27 524
Потапям го във водата, като го държа с лявата си ръка под врата и с пръстите съм обхванала подмишничката и рамото му от негово ляво. Така лежи стабилно и го държа. След това търкам телцето със сапун, поиграваме си малко или просто си лежи, вдигам, мъжът ми полива да изплакне и това е.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 327
Почти до края на първия месец го къпах на мивката-като в род. дом,а после с мен под душа.Ваничката почвам да я ползвам чак като почне да сяда стабилно Peace

# 22
  • Мнения: 441
Имахме обикновено корито. Пълня вода, слагам Дияна да легне, като подпирам главичката. Мия със беб. сапун или шампоан. А след това мъж ми полива с чиста вода.
И аз го къпех по същият начин,но за главичката имахме възглавничка  за вана( да не се пълнят ушичките с вода).
В началото става и в мивката,но моята не е подходяща,много е плитка  ooooh!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И аз ползвах такава поставка(като шезлонг), но главичката на малката стоеше много вдигната и ми се струваше неудобно за нея, та я махнах. Сега я къпя без нищо под главата. Стойката има достатъчно голям наклон за да не е главата и съвсем във водата. Поливам я с каничка  Grinning

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние сме на вашата възраст. Коритото ни е такова, когато ми се налага да го къпя сама, слагам една пелина вътре (на синята час) и Ники не мърда изобщо. Пълна ваничката, не разтварям нищо във водата, измивам го със шампоан и после преди да го изкарам го изплаквам (в отделен съд си приготвям вода за плакненето)

# 25
  • Варна
  • Мнения: 161
На вашата възраст като къпех Велизар (защото сега това го прави баща му - аз не го удържам) аз го слагах да легне на ръката ми, като същевременно го придържах така.Вода слагаме в коритото но шампоана не го слагам вътре, мия го отделно и после поливаме с чиста.Към 3 месец започнах да използвам и бебешка гъба, до тогава само с ръка го миех.
  Peace По абсолютно същият начин само дето още гъба не съм използвала.

# 26
  • Мнения: 2 795
Ваната ни е на Чиполино - анатомична и позволява малката да седи сега самичка / 5 мес./ . Има издатина по средата и там й се опра дупета,така че не се плъзга. Има и издатинки,които попадат под мишничките.В началото /1-3 мес./ тати я придържаше зад вратлето и раменцата и  двамата я сапунисвахме. Ваната е пълна с водичка наполовина. После тати я вдига,а мама я плакне с чиста водичка.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз все още го къпя като го подхващам под гърдите и поливаме, но иначе и аз имам стойка за ваничката, специално търсих да е с повече вакуумчета, че да е стабилна, но още не съм я пробвала.

# 28
  • Мнения: 728
И ние сме на вашата възраст. Коритото ни е такова, когато ми се налага да го къпя сама, слагам една пелина вътре (на синята час) и Ники не мърда изобщо. Пълна ваничката, не разтварям нищо във водата, измивам го със шампоан и после преди да го изкарам го изплаквам (в отделен съд си приготвям вода за плакненето)

Нашта ваничка е същата.. но не мога да кажа че съм мнoго доволна /поне за момента/ от нея. Не оставям детето само да лежи във ваната, защото постоянно се изплъзва. Баща му го държи през раменцата и главичката както е по гръб детенцето и аз го мия и сапунисвам, после изплакваме с вода пак така, единия държи а другия го плакне. Ваничката е Хубава но явно ние не сме много големи и трябва малко да пораснем за да я ползваме без помощните колела (в случая мъжа ми). Иначе до 1 месец си го къпех в мивката.. по лесно ми беше.

# 29
  • Мнения: 3 478
Винаги си къпя сама, помощ не ми е трябвала, но предполагам то е защото ваната ми е с дупка от долу. Тук поне така си е стандарта, ама до сега никой не каза че има такава, та явно не всички са така. Аз заклещвам моята вана на мивката. Пълня със сапунена вода, като оправя бебето дърпам тапата и мръсната вода си отива директно в мивката. В същото време почвам да плакна с подвижния душ. Чисто и бързо Mr. Green. Не ми се налага и да вдигам докато не е ред да излиза.

Общи условия

Активация на акаунт