Имам миома

  • 3 219
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 358
Здравейте, казвам се Ети и съм на 27год.  bowuu Преди около година ми откриха малко образование(около 2-3мм) на матката, което доктора определи като миома. Нямах оплаквания и все още нямам в смисъл, че цикълът ми си е редовен с нормално кървене.  newsm78 Мисля си, че може да е наследствено, защото и баба ми и майка ми са имали миома, но в по-късна възраст и след раждане. Както и да е, след дълго обсъждане и различни мнения(РОДИТЕЛИТЕ МИ СА ЛЕКАРИ) отхвърлихме евентуална операция или хормонално лечение, поради факта, че не съм раждала и може да доведат до безплодие. Реших да рискувам, все пак можеше и да имам нормална бременност и да родя здраво бебе. Започнах да пия фолиева киселина, аз не пия и не пуша, гледам да се храня здравословно и.............разбрах че мъжът ми си има любовница. Последва това, че се изнесе от къщи, каза на всичките ни познати че не мога да имам деца, което не вярно, сега се развеждаме. Както и да е. В живота ми се появи друг мъж с когото се обичаме и мислим сериозно за дете. Той не знае за проблема ми, не се тревожа как ще го приеме знам че ще ме подкрепи,но просто не ми се иска толкова да се концентрирам върху миомата си, при положение че за момента няма какво да се направи. Това което ме тревожи е дали това нещо няма да вземе да расте и да създаде опасност за нормалното развитие на бебето по време на бременността, никой не може да се ангажира с прогноза, а има такъв риск(пък и аз съм малко обременена с информация за разни усложнения от родителите ми). Не знам какво да правя. От една страна искам много дете, а от друга ужасно се страхувам. Извинявам се, че съм толкова обстоятелствена, но дълго не се решавах да разкрия проблема си. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 466
Здраей ,
Бебето ни беше планирано. Започнах да пия фолиеа киселина 2 месеца преди бебеправенето , напраих си цитонамазка , общ гинекологичен преглед , микробиология - сичко беше супер. Забремеях след два три месеца и на пърия преглед за установяане а бременоста доктора ми казва - ето тук има едно малко миомно възелче - 19 мм . Бременноста  ми миа без абсолютно икаки проблеми , родих секцио един мъж 8 дни преди термин 4,370 кг. и 54 см . Лекарката ми не е махнала възела по реме а секциото , ноо мии каза ,че не е араснал по време на бременноста .След раждаето почти изчеза паралело с прибираето на матката , скоро ще ходя отново на преглед . Смело си забременявай , раждай и не прави моята грешка а се тровиш зараи миомата , защото е незначителна по раазмери и само ще пропуснеш хубави мигове от бременноста

# 2
  • Мнения: 1 951
Съжалавм zа това което си преживяла  Sad

Има zначение и къде се намира, не каzваШ твоята къде е? Аz имах миома вътре в матката, съЩо не беШе голяма, но ме посъветваха да я махна, оЩе повече че дълго не можех да zабременея. Операцията мина много леко и ниЩо не болеШе.
От друга страна съм чувала и zа случаи при които препоръчват zабременяване zаради миома...

При всички случаи се консултирай и с друг лекар, особено ако досега си говорила само с родителите си. Успех!

# 3
  • Мнения: 7 718
Зависи къде е миомата и какъв тип е.

# 4
  • Мнения: 728
Забременях с миомен възел,растеше до 5м.през бременността,тъй като  и миомата се "храни"с кръв ,а и бебето- хемоглобинът ми падаше драстично и пиех желязо,но нямаше проблем за бебето,просто ходих по често на преглед да следат не само как се развива детето ,но и как нараства миомата.Родих здраво дете,без никакви проблеми,сега миомата ми е по-голяма,но по препоръка на гинекологът няма да я отстраняваме,докато не създава проблеми.Не мисля,че ще ти попречи за забременяване и износване на бременност.

# 5
  • Мнения: 313
миомите са много различни /външни вътрешни, на краче и т.н./ за ВСЕКИ Е ИНДИВИДУАЛНО - и определено могат да попречат бременността и могат да доведат до спонтанен аборт, но в никакъв случай не е задължително защото има хиляди случаи на момичета с няколко мимоми и износили успешна бременност. факт е , че до 3-4 месец тя расте. при мен от 2см - стана 6 и предизвика аборт..ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ПОСЪВЕТВАЙ СЪС СПЕЦИАЛИСТ, тук мненията на момичетата са според техния опит, а при теб може да е различно. ако е мъничка и докторът прецени, че трябва да се оперира може да го направи и лапароскопски и още след месец да работите за бебче. не се притеснявай, защото наистина има много момичета с такъв проблем и за съжаление преди това се е случвало на жени, наближаващи критическа в момента има и 19 годишни пациентки. при теб наистина е много мъничко и мисля, че няма място за притеснение, но питак специалист. препоръчвам проф.Горчев от частната клиника Света Марина в Плевен. там се занимават предимно с такива проблеми и са едни от най-добрите

# 6
  • Мнения: 358
Благодаря ви за куража момичета. Не съм говорила само с родителите си. Посетила съм двама гинеколози в София и един в Стара Загора и всички са  единодушни все едно са се наговорили. Трябва да забременея и да родя със секцио и при раждането да се изреже. Миомата се намира от вътрешната страна на матката долен десен ъгъл. Много ме окуражавате, благодаря ви. Преставам толкова да мисля и ще действам. Стискайте ми палци всичко да е наред и ще ви държа в течение. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 951
Щом си говорила с няколко специалисти и всички са на едно мнение, значи всичко е наред  Grinning Стискаме палци и да се похвалиш после  Praynig

# 8
  • Мнения: 400
2-3мм???Това е много,много малко образувание...Незнам защо толкова са те наплашили родителите ти.През предишната си бременност/за съжаление неуспешна,но не поради миомата/,ми откриха миоматозен възел-15мм.Да си призная,аз също се шашнах,макар,че самата аз съм медицинско лице,майка ми също.Като,че ли здравните работници повече драматизират нещата:)Сега съм отново бременна,възлите са два,малки,но всички гинеколози,при които съм ходила,не считат че представляват някакъв проблем.А и да ти кажа и на мен вече не ми пука за тях/възлите/.Няма проблем със забременяването,дори с износването на бременността.Има момичета,които са доносили бременност с миоми,колкото юмрук...Така,че-спокойно:)Ти си явно силно момиче,щом не си се отчаяла,след случката с мъжа ти.А и щом имаш човек до себе си,на когото да разчиташ-какво чакаш??? WinkУспех Hug

# 9
  • Мнения: 87
Миома от 2-3 мм наистина е много мъничка, а и щом лекарите са категорични, няма какво да чакате!!! На мен също ми откриа миома в края на 2006г и ми препоръчаха да забременея. За съжаление опитите се оказаха неуспешни, правихме дори 2 инсеминации и икси, но....в крайна сметка доктора прецени, че най-добре ще е да се оперирам. Само да уточня, миомата при мен беше разположена интрамурално, в началото беше 2.6см, но след година и след стимулациите стана 4,5см. А щом при теб възелчето е в кухината на матката, вероятно може да се премахне и с хистероскопия, ако се наложи след време. Успех Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт