Само круша "Уилямс" ли давате?

  • 3 124
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
На всички пюрета от круша, които срещнах досега пише, че сорта е "Уилямс". Вчера купих пресни такива круши (2бр.=5лв).  Rolling Eyes Днес свекър ми е купил други круши и се замислих дали само "Уилямс" се дава. Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Нееее,няма никакво значение какъв е сорта круши.Важното е на вкус да ти харесват,да не са стипчиви или кисели.Но по мое лично мнение тези скъпите круши дето ги продават зимата по магазините са супер изкуствени и пълни с кой знае какво.За толкова малко бебе определено бих останала на бебешки пюрета през зимата.

# 2
  • Мнения: 3 634
Аз не съм любител на круши и неможах да преценя. Мъжа ми каза, че била много вкусна и различна от обикновените. На цвят пюрето ми стана като купено. Аз съм съгласна с теб, но се надявам че като е внос, някъде далече сега й е сезона.   Nature Sunny

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Напротив,вносните плодове се обработват с много химикали,за да се задържат свежи при транспортирането.Обикновено е принцип при храненето на бебета да не се дават плодове,на които не им е сезона.

# 4
  • Мнения: 27 524
Нееее,няма никакво значение какъв е сорта круши.

Така е, както съм съгласна и с останалата част от мненията й  Peace

# 5
  • Мнения: 3 634
Е, щом и Блонди се разписа "против" ще дам крушата на таткото.  Joy

# 6
  • Мнения: 27 524
 Joy

Купуваме си тук мандарини, лимони... - повече от седмица не могат да изкарат, мухлясват, скапват се. На Криско му подариха в София на НГ пликче с разни сладки неща и вътре имаше и една мандарина. Взех му ги тук с багажа, обаче съм ги забутала и забравила. Намерих ги вчера. Мандарината беше свежарка отвсякъде, нямаше й грам нищо. За почти два месеца, като преди това е внесена, седяла в магазина...  Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Даааааааа и аз имам тука една мандарина от 2 седмици,нищо и няма.Ей така съм я оставила да видя кога ще почне да се разваля,от любопитство.

# 8
  • Мнения: 27 524
 Laughing

Така сестра ми веднъж от любопитство остави кисело мляко на Данон на перваза на прозореца на слънце, отвън. Две седмици. Млекцето не мръдна, беше си супер  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
Чудо работа Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 634
е, стига де! Много сте гадни!  Mr. Green Аз и така по цял ден се чудя как да го нахраня по-еко, а вие... Sick Като луда обикалям в търсене на чистия продукт, да не говорим какви пари набутвам за гнили картофи.  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами щом ще е еко,давай само неща,на които сега им е сезона.и тъй като в момента няма много сезонни,давай повече купени пюрета,пък на лято ще му готвиш.И не много по темата,ама ти бебе на 4 мес. с колко неща си захранила,че толкова обикаляш за продукти?

# 12
  • Мнения: 674
Аз давах няколко пъти круши на Габи тази зима, но само за разнообразие. Освен, че са много скъпи, със сигурност са само химикали.

# 13
  • Мнения: 1 900
LaughingТака сестра ми веднъж от любопитство остави кисело мляко на Данон на перваза на прозореца на слънце, отвън. Две седмици. Млекцето не мръдна, беше си супер  Laughing
Mr. Green Crazy
И аз правя домашно прюре от Круши, дали са Уилям Крис нямам идея, но детето си ги хапва и няма проблем. Peace

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Е това пък е последното нещо, за което бих се замислила  Tired Какъв сорт плодове и зеленчуци да давам  Tired

Общи условия

Активация на акаунт