проблем със седалката за кола...

  • 704
  • 10
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
голямата ми дъщеря е на осем...тръгнах да й купа седалка за кола, но като седне в такава, облегалката на колата, й стига до средата на главата, т. е. половината й глава стърчи отгоре...така не е ли опасно да се вози newsm78...Иначе при всички случаи е по-ниска от 1,50 и би трябвало да се вози така...къде е проблема - в облегалката на колата ли newsm78/ става въпрос за голф двойка /...

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
никой ли не може да ме посъветва? Tired
все още се чудя кой вариант е за предпочитане - с или без седалка...

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Дете над 3 години може да се вози без столче на седалка, която не е предна. Значи връзва се детето с нормалния колан и не му се блъска главичката в тавана Laughing

# 3
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
аз пък четох, че е задължително до 12 години, до 36 кг и до 1.50 м. newsm78

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Закон за движение по пътищата
Чл. 133.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Превозването на деца до 12-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.
и
Чл. 137в. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Пътниците в моторни превозни средства от категории М1, N1, N2 и N3, когато са в движение, използват системи за обезопасяване, с които моторните превозни средства са оборудвани.
(2) За деца с ръст под 150 сантиметра, които пътуват в моторни превозни средства от категориите М1, N1, N2 и N3, оборудвани със системи за обезопасяване, се използват системи за обезопасяване на деца от пълния или непълния клас по смисъла на чл. 137б, ал. 2, съобразен с теглото на детето в съответствие с чл. 137б, ал. 1.
(3) В моторните превозни средства от категории M1, N1, N2 и N3, които не са оборудвани със системи за обезопасяване, не се допуска превозването на деца под тригодишна възраст, а децата на възраст три и повече години и с ръст под 150 сантиметра заемат седалка, която не е предна.

# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
аз това го тълкувах, че ако няма колани на задната седалка на автомобила, може да се возят деца само над три години...
ама нашата има колани и мислех , че важи тази точка:
"2) За деца с ръст под 150 сантиметра, които пътуват в моторни превозни средства от категориите М1, N1, N2 и N3, оборудвани със системи за обезопасяване, се използват системи за обезопасяване на деца от пълния или непълния клас по смисъла на чл. 137б, ал. 2, съобразен с теглото на детето в съответствие с чл. 137б, ал. 1."
съвсем се обърках Rolling Eyes

# 6
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 168
И аз така мисля, Непокорна.
НО не го спазвам  Confused
Моят син е в същото положение като седне на повдигащата седалка. Още повече, че колана на колата му минава доста надолу и няма особен смисъл. Висок е 1.35см, но когато е седнал спокойно на задната седалка, коланът му е точно там където трябва (като на голям човек).
Вози се само отзад, в средата, без седалка и с нормалния колан от колата.

За мен тази височина от 1.50 не е много домислена Rolling Eyes

# 7
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Висок е 1.35см, но когато е седнал спокойно на задната седалка, коланът му е точно там където трябва (като на голям човек).


същото положение е и при нас, и се чудех дали само нашата колата  нещо не е в ред, и е маломерна Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 636
Непокорна,моят съвет е не да мисли6 zа дали може или не беz седалка,а да мисли6 zа сигурността на детето си  Peace
Моят син е (след седмица)на 7 и оЩе дъъъълго Ще бъде със седалка.Погледни тук .Това са тестовете на седалките.Най_долу са седалките от 4 до 12 год.Ние полzваме Römer много е лесен zа употреба и удобен zа синът ни.Просто виж теzи,които са със zелен + в тестовете и си от сигурната страна.В таzи категория са най_евтините седалки,като се има впредвид и,че се полzват дълго време.Щом дъЩеря ти е на 8 оzначава,че сега като купи6 една може6 до 12 да я полzва6.Седалки се полzват до макс.6 год!При вас са дори 4.
Предполагам,че не сте намерили седалка в магаzините,тъй като сте попаднали или на малко zаредени магаzини или на некадърен персонал,дето не му е там мястото,като не могат да продават  Twisted Evil.Има интернет магаzини и преполагам в някой от тях Ще има една от теzи седалки,дори не е нужно да я пробва6 предварително.Те се настройват на 6ирина и височина.  Peace Успех и ако има6 оЩе въпроси съм насреЩа.
По повод теzи седалки,които само повдигат не се препоръчват.Някъде иz старите теми тук бях пускала линк с видео какво се получава при един страничен удър.Те не предпаzват детето. Naughty

# 9
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Чиколина, проблема не е в това  ,  дали може и без седалка, а ме притеснява , че половината й главата  стърчи над облегалката на колата...

# 10
  • Мнения: 1 636
Какъв модел е седалката? На моят син е тоzи Römer ,но на височина се нагласява и пасва,Ще може да седи вътре оЩе дълго.

Общи условия

Активация на акаунт