Отговори
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
имам хиперинсулинемия
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265421.0
не видях списъци с добри диетолози, а търся такива
напоследък и в Бг станаха модерни личните диетолози
искам да споделите вашите лични впечатления от вашите си диетолози - или пък знам ли - клиники където са ви изследвали и правили диети
това е което искам на първо време

разбира се може да споделите и за добри фитнес инструктори  и техните диети - т.е. от кого сте доволни и в тазци насока, защото при този мой проблем спорта е жизнено важен....
само моля да са близо до Младост

  bouquet благодаря ви и дано не съм проспала някой списък с диетолози  ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 599
Аз мога да се похваля от Д-р Ипократис Пападимитракос – специалист-диетолог!! много е добър !!
Адрес:
гр. София,
ул. Хаджи Димитър 9-11

Телефони:
02 / 986 58 34
089 / 680 23 64
088 / 592 05 12

http://www.trinity-sb.com/trinity-kontakti

Друг диетолог е доц Байкова
ул. "Асен Златарев" 2, тел. 9443677 и мобилен 0888370922.

Д-р Огнян Симеонов,
тел. 02/986 23 83

Д-р Л. Грънчаров - диетолог
Медицински център "Кортекс"
гр. София, yл. "Здраве" № 21

тел.(02) 953 41 13,
(02) 953 41 15

Аз мога да коментирам само за Ипократис.... много е добър и ти дава стимул за да отслабнеш... без глад

# 2
  • Мнения: 133
 С две ръце препоръчвам Галя Вутова - работи в диабетния център "Св. Лука" - 0888 20 77 01

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Аз също разбрах, че имам хиперинсулинемия съвсем случайно от книгата на д-р Бари Сиърс. Ако искаш обърни се към диетолог, но в случая най-голямата глупост са "диетите започващи от ..... до ....." в които има срокове. Най-доброто в случая е да ти съставят система за хранене, която да те държи сита и да отслабваш, освен това да можеш да си ядеш и любимите си ястия. Давам ти откъси от книгата "Зоната"/д-р Бари Сиърс. Тя е система по която работят много диетолози в БЪЛГАРИЯ. Книгата и сама можеш да си изтеглиш от мрежата, както съм направила аз. Хубавото при системата е, че сваляш бавно килограми и то само от мазнини, не от застояли течности в организма ти. Чрез нея се потдържат в равновесие 2 -та хормона инсулин-глюкагон, така че да нямаш вече хиперинсулинемия. Сега малко цитат от книгата му по твоята тема:

"Както видяхме, прекалено многото въглехидрати (и малкото мазнини и протеини, които да контролират постъпващите в кръвта въглехидрати) означават свръхпродукция на инсулин. Как можете да разберете дали сте генетично предразположен към подобна бурна реакция на инсулина? Съблечете се и застанете пред огледалото. Ако сте дебели и с формата на ябълка, значи сте точно такъв и не е нужно да си правите специален тест, за да се убедите в това. (Но е напълно възможно също така човек да бъде слаб и пак да произвежда повече от необходимото количество инсулин при консумация на въглехидрати.)Ако случаят е такъв, следователно произвеждате прекалено много лоши айказаноиди и излагате на опасност сърцето си.
Как можем да се справим с този проблем? Единият начин е да пием аспирин до края на живота си.
Много по-добър - и по-съвършен - начин да се справим с хипер-инсулинемията, е като живеем в Зоната."

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
благодзаря ви
все още събирам мнения затова - побут

Общи условия

Активация на акаунт