За Египет-най-важни неща,които да не забравям и съвети.

  • 129 253
  • 620
  •   1
Отговори
# 585
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз също много исках да пътуваме на 25, но се оказа, че няма места в хотелите, предлагат само 2 - 3, които ама въобще не ми харесват.Датата 1 ноември пък е съвсем невъзможна, тъй като няма свободни места в полета....Абе въобще.....ужасно беше в деня в който реших да платя почивката...
Но в крайна сметка все пак избрах хотел Алф лейла ла лейла,  в който има свободни места чак за дата 22 ноемврАз реших, че това е нашият хотел и платих за него.И така на 22 ноември пътуваме....
Ако някои с тази дата, ще се радвам да се пишем, да се запознаем още преди да излетим..... Heart Eyes

# 586
  • Мнения: 3 215
За руските сайтове за отзиви не знам,но имам пребогати впечатления от руските гости в хотели от 3 до 5* (не само в Египет) и аз лично не бих си правила изводи от техните впечатления и то никак.За мен най-претенциозни и най-опитни в пътуванията са немските и американските туристи, донякъде и англичаните, затова само такива отзиви чета, когато ми трябват. Но така или иначе това са мнго субективни неща - в един и същ хотел, по едно и също време двама човека могат да имат коренно различни преживявания и оттам - впечатления. Всичко в много голяма степен зависи и с каква нагласа и очаквания отива човек и дали по принцип има позитивно или по-скоро негативно отношения към нещата от живота.
Миами,споменатият хотел е на 52-ро място от 141 хотела в Хургада в tripadvisor,който е номер едно сайт за хотелски впечатления в нормалния свят. Има и положителни, и отрицателни коментари (като за всеки хотел по света). Със сигурност не е най-добрият хотел нито в Хургада, нито в Египет, но не е и най-лошият. Агенциите като цяло предлагат хотели от ниска и средна класа заради възможностите на масовия бг турист. На ваше място не бих очаквала 5 звезди, но и не бих се депресирала още преди да съм го видяла.Какъв е смисълът? Освен това отивате там само за една седмица, докато се огледате и времето ще е минало. Има толкова много хубави неща,които да очаквате с нетърпение - ще почивате заедно, слънце, плаж и лагуна, друг свят, друга култура...Какво повече може да иска човек от едноседмична почивка в недалечна дестинация    Peace Между другото този хотел съм го проверявала за някой от форума преди; може би който е бил скоро там ще се включи  Peace

П.п. Ако използваш сешоар, провери дали със сигурност имат, защото в един от коментарите (от 2007г) пише,че нямат.

# 587
  • Мнения: 149
kaleia, невероятен хотел си избрала. Ще се влюбиш в него, приказен е newsm10

# 588
  • Мнения: 712
Момичета, и нашето пътуване наближава... (8.11, Royal Palace). Отказах се да чета каквито и да било отзиви, защото само ме объркват. Отивам необременена откъм очаквания и с нагласата, че това все пак е Африка  Simple Smile Залагам повече на развлеченията, които ще си организираме, а не на висенето в хотела.
В тази връзка, искам да ви попитам допълнителните екскурзии, които се купуват от там, в каква валута се заплащат - долари или местни пари? За да знаем каква горе-долу сума да си обменим като пристигнем, а не да се окажем с пълен джоб египетски пари или пък да търчим по няколко пъти на ден да обменяме. Ако пък може и в двете валути, как е по-изгодно?
И не на последно място искам да благодаря на Old Sport  за неоценимата помощ - благодарение на теб, Old Sport, вече имаме гид за Кайро и предвкусвам един прекрасен ден, за който си мечтая откак съм се научила да чета и ми попадна книжка за Египет  Simple Smile. Благодаря ти!  bouquet  bouquet  bouquet

# 589
  • Мнения: 3 215
Роксан,радвам се много, че сте успели да се разберете.Мисля,че няма да съжалявате.Поздравете Хасан от мен  Peace

# 590
  • Мнения: 1 417
О, това да четеш отзиви за хотелите в Египет си е яко губене на време. 3 пъти ми се налага да избирам хотел там и колкото по-вече чета толкова по-вече се оплитам, руснаците пишат едно в Трип адв. друго, най-накрая /за последното ни пътуване/ и без това вече нямаше места в хотелите, та избора на хотел Grand Rotana в Шарм беше много добър. В тази връзка искам да кажа, че към хотела наистина нямам забележки покрива моите критерии, но пък храна трябва да е на много по-високо ниво в хотел с такива претенции, за сметка на това през април бяхме в Melia Sinai пак 5*, като територия беше по-скапан, но пък от към храна и риф беше много по-добър, така че зависи кое е по-важно. Относно Алф лейла ва лейла, изпратихме там наш служител - беше супер доволен, после сестра ми - не беше в кой знае какъв възторг, така че хора и претенции всякакви. Приятна почивка и хубави емоции на всички Wink

# 591
  • Мнения: 171
http://www.dnes.bg/article.php?id=59223
Вижте тази гледна точка. Аз не съм на 100% съгласна , но има и голяма доза истина.
Мисля, че авторката не е успяла да усети спокойствието на хората и особения чар на Кайро...

# 592
  • Мнения: 3 215
хе-хе поредната специалистка...Никой не отрича, че това е третият свят,но за да правиш такива генерални умозаключения е добре да поживееш малко там,пък да обиколиш целия град,да опознаеш хората и не на последно място да си наистина много над нивото им, че да си позволиш да ги наречеш "мърлячи". На Видка и пожелавам друг път като тръгне за мюсюлманска страна да си поприкрие деколтето, да научи как се пишат имената на основателите на музеи и евентуално тогава да ми обяснява колко изпаднали са другите и колко напред ние.Сладурана! Peace

# 593
  • Мнения: 11 747
Момичета, по незнайни причнини не ми се зарежда тази статия, пък много искам да я прочета! Моля, ако не е дълга, дайте копи/пейст тука или на лични ми я пратете, да прочета какво пише!!  Praynig

# 594
  • Мнения: 3 215
Сега ще ти я пратя на лични. Peace

# 595
  • Мнения: 11 747
Мерси, Old Sport, прочетох!  Peace
Да, за тепърва заминаващите, вероятно, ще е ценно да имат такава нагласа, за да може на място да разберат, колко по- хубаво е в действителност...  Simple Smile
Авторката започва с това, колко много е пътувала по света, но всъщност от написаното става ясно колко много не е пътувала по света, а и колко тесногръда (тесногръди сме българите) е тя. Не знам защо... Не виждаме по-далеч от носа си, света не се върти около нас, нашия начин не е единствения...

# 596
  • Мнения: 3 215
За съжаление обиколките на Кайро като цяло са на много бързи обороти и много хора остават с подобни впечатления. Никога не сме казвали,че градът е най-чистото и приветливо място на света (най-малкото защото се намира до пустинята),но едностранчивото му представяне и възприемане не са в услуга на никого. Това се отнася за всеки град по света. И у нас далеч,ама далеч не всеки си хвърля буклуците на определените за това места.Да не говорим пък как си пазим старините и културнот богатство  ooooh!
Но иначе сме номер едно като стане дума да критикуваме и оплюваме.Тогава всеки може да ни завиди. Crazy


# 597
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Тази статия звучи брутално....направо ми убива ентусиазма...
 Но е хубаво и това което казвате - хубаво е да знаеш какво да очакваи, за да не се разочаромваш и да останеш с това, по - горно то мнение...

# 598
  • Мнения: 3 215
Само не се заблуждавай,че навсякъде Кайро изглежда така. Маади, Замалек и други квартали (разбирай гигантски площи) изглеждат прекрасно. Центрът също изглежда различно.Имам снимки,ако ми остане време ще ги кача някъде,за да го докажа. Peace

# 599
  • Мнения: 3 094
Ау, това на мингян маала прилича.Вероятно столипиново е такова? някой от Пловдив може да каже (ако е припарвал там, естествено). Добре, че не съм видяла такива работи........всъщност в един град Кена (някои пък Кина каззаха, че се произнася) видях мизерийка, но не беше чак такава......

Общи условия

Активация на акаунт