Как да заместим нощното хранене без шише ?!

  • 1 283
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте!
Бих искала и аз да споделя моя проблем....
Моят син се оказа човече с характер...та трябва да измислям начини да го измамя за да постигна някои неща:)),за съжаление рядко се получава.
До 6-я месец си го гледах сама и беше само на кърма, а почивните дни отиваше при баба и дядо и там го хранеха през деня с замразена кърма от шише. Когато обаче опита пюретата, категорично отказа шишето и по никакъв начин не мога да му дам каквото и да било от шише(кърма, вода, сок).
Захраних го като беше на 5м и половина и си мислех да я караме по-бавно с въвеждането на храните. Но след един месец се върнах на работа, защото излязоха много проекти и схемата ми за захранване много бързо се промени. Когато започна 7-ия месец вече ядеше на обяд зеленчуково пюре и след обед плодово пюре и тъй като от баба си няма как да суче съм я инструктирала на всички яденета да слага замръзена кърма. Аз я подменям по 1 на ден и има за още поне 2 месеца.....та къжете ми как да върна шишето, защото големия проблем е през ноща. Малкия суче в 20ч.,23ч.,02-03ч.,05-06ч.,и сутринта в 08ч., преди да отида на работа. И като се събуди и два, три пъти за бибата въобще не ми остава сън. Ако си бях вкъщи ок, преди поспивах малко и през деня, но сега ходя като призрак, а и кафета не пия заради кърменето( е само по едно на ден). Та си мислех да му махам нощното хранене...ама хората казват давай вода....С какво да я давам през ноща?С лъжичка ли? Другото което си мислех е да въведа кисело мляко ама пак ми трябва шише....или да му заместя вечерното хранене с каша (досега не сам давала, защото не акаше добре докато беше на кърма, ама то явно е било защото я е усвоявал добре...)Пробвала съм да давам вечер пюре+кърма, но се сабужда отново като по часовник, пробвала съм да му бутна бибата да заспи отново но става по - лошо....заспива за 10-15 мин, после пак бутам бибата и пак 5-10 мин. и накрая го нахранвам за да поспя малко ама тя половината нощ заминала. А количествата, които изяжда не са малки - 180 - 200г.за пюре +кърма, а само кърмата не мога да преценя, пък и  да му е малко как да му дам допълнително................Приемам съвети всякакви и ви благодаря предварително:)))
Може да ви се стори смешен моя проблем (че човека яде постоянно), ама на мен хич не ми е смешно на работа:))

# 1
  • Мнения: 254
Със сигурност в кърмаческия подфорум ще ти дадат добри съвети. 
Как спите - заедно в леглото или много близо един до друг? Кърмачетата имат невероятната способност да "надушват" мама и млекцето, а този кеф лесно се не пуска  Laughing . Може би да опиташ да спите в отделни стаи, ако имате такава възможност и да оставиш на баща му шише с вода/чай или кърма - барем пропие отново от шише. А може и чаша да пробваш да вкарате в употреба.
Човекът сега ще го подкарат и зъби и вероятността да се откаже току-тъй е много малка... ( личен опит Wink ) . Той явно не яде от глад, а по други бебешки причини. Аз съм постигнала частичен успех с изместване на часовете за будене - при всяко будене пробвам различни техники за успокояване, минават 15-20 мин и постепенно 2 хранения се сливат - т.е. едното отпада и постепенно броят им намаля. Цената е повече мрънкане няколко нощи, но си струваше. Подходящо време за прилагане - уикенда Wink.
Успех и ако откриеш нова техника - сподели! Hug

# 2
  • Мнения: 17
10X Teamea, наистина трябва изобретателност:))
Ние с таткото спим в друга стая откакто се е родил и дори това може да е проблем, защото няколко нощи го взимам при нас и пави 4 - 5 ч. паузи но рядко. Просто ме е страх да не свикне при нас и пак го връщам в кошарата и разбира се следва 3-часовия режим. Може нещо да го е срах детенцето. За съжаление сега не е момента за неспането, защото предавам проект и ми трябва сън. Долу горе се издържа с малко сенки под очите Simple Smile) ама няма как. Като сварша другата семица този проект пак ще пробвам по на рядко да се храним.....Все ми се искаше да има някоя магиика....ако аз я открия ще споделя.

# 3
  • Мнения: 1 049
Oще като ти прочетох заглавието и пьрвата ми мисьл, която ми мина през главата беше "с каша". Моята сьщо не искаше вечер шишето преди лягане. Единствено с кашата успя да се засища хубаво и спеше от 7 месечна по цяла нощ без да се буди. И аз бях спокойна, че като не иска да пие мляко поне го приема под друга форма.  Wink Понеже ти още кьрмиш, може да правиш кашата с твоята кьрма, ако така предпочиташ. Но има и готови каши с АМ (там разнообразието е по-голямо, но гледай да са без захар). Просто трябва да видиш какво ще му се услади, моята само каши с АМ ядеше, другите не ги поглеждаше. Всяко дете си има собствен вкус. Пробвай и според това как го приема ще видиш дали това е решението. Успех.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 049
Да не забравя, не слагай на зеленчуковото пюре кьрма ако е с месо, за да може да се усвои желязото от организма. Желязото от месото не се усвоява когато се дава едновременно с мляко, често се прави тази грешка. Слагай кьрма кьм плодовото пюре или кьм зеленчуковото само ако е постно.  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 179
На определен интервал от време ли се буди? Ако горе-долу можеш да прецениш кога ще е следващото събуждане пробвай докато спи, т.е. е сънен още да му дадеш да пие от шишето. Ще трябва да ставаш преди да се е събудил няколко нощи, но може пък да даде резултат. Сега се сещам, че на моя син му слагах 1л. каша в шишето с мляко по същата причина- да се засища и аз да се понаспивам. Успех  Peace

П.П. Сега видях часовете, в които си писала че суче. Аз бих се пробвала в 2 без десет с шишето.

# 6
  • Мнения: 17
Това с кашата в шишето ще го пробвам. Само да го захраня с каша няколко дни.
Ciao_bella  много  благодаря за съвета "не слагай на зеленчуковото пюре кьрма ако е с месо, за да може да се усвои желязото от организма" - не знаех
ами вече няма да слагам. А аз си мисля че му давам желязо......добре че отскоро яде местно пюре.

# 7
  • Мнения: 748
ако прави по-дълги паузи като е при теб , може да пробваш да му оставиш в креватчето носена от теб блуза (която да му мирише на теб), или като сте вечер заедно двамата да се гушкате много и да гушкате и някоя играчка, която после да е при него, и въобще каквото се сетиш в тази насока - да усеща присъствието ти. може пък затова да се буди толкова често. Thinking

а за шишето пробвай го през деня дали няма да му е интересно да пие от чаша с накрайник.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Можеш да пробваш преди лягане с каша - или безмлечна с АМ или кърма, или направо млечна каша. За кисело мляко ви е още рано. Но имай предвид че честото събуждане може и да не е свързано само с яденето - ако го мъчат зъбки се успокоява на гърдата, освен това може да си "връща" заради това че през деня не си до него. Аз ти е дала хубав съвет, да усеща присъствието ти през нощта.
Ние имахме такива периоди, даже след отбиването, когато се будеше по 15-20 пъти на нощ, заради зъбите.

# 9
  • Мнения: 581
При нас сыщо се оказа, че се будеше нощно време не за кырмене а от зыбките, но това го разбрах, чак когато му избиха 4 зыби едновременно и след това започна да спи без прекысване (до следващото избиване). Наистина пробвай да му дадеш преди да заспи каша 9 оризова), тя доста засища.

# 10
  • Мнения: 378
     Една моя приятелка хранеше 7 - 8 месечното си бебе през нощта с каша - даваше я с лъжичка. Бебето и много я харесваше и се будеше един или два пъти. Беше се наложило да отбие внезапно и бебето и отказваше хранене с шише. Вечер си приготвяха термос с топла вода, кутията с каша, купичка и лъжичка  до креватчето.

# 11
  • Мнения: 17
Благодаря на всички за отговорите.
Единствено се притеснявам, че няма още навършени 7 м. за да му заместя изцяло още едно хранене - вечерното.
А за зъбите, не мога да преценя, като му пипам венците не са надути, но като си помисля може и да го мъчат зъбки, защото миналата седмица например се будеше почти през час.
"може да си "връща" заради това че през деня не си до него"- това много ми хареса:))) - отивам да си го нагушкам, стига с тая работа.

# 12
  • Мнения: 581
Не е нужно да заместваш изцяло вечерното хранене. Аз просто след кырменето давах няколко лыжички каша. Ако вече е захранен с някакыв плод, можеш да прибавиш малко от него за да му е по-вкусно.

# 13
  • Мнения: 2 757
Съчувствам ти, и ние минахме през непрестанно кърмене и отказ от шише. Отне ми доста време, месеци да привикна Ева към шишето. Лека полека, без насилване  трябва, като игра с шишето, и когато е спокойна. А също и когато е много прегладнела, ама я държахме гладна зорлям. Беше ужас. Научи се ама ... пак си се буди нощем по 100 пъти. Вземам я, слагам биба и връщам в леглото. И така цяла нощ. Брат и същата работа. Ядат по веднъж нощем, а понякога и не ядат, ама то кел файда като се будят непрекъснато. Мисля, че детето ти не се буди от глад, а просто му е нестабилен съня, така е при бебетата. И ползват цица за успокоение и приспиване, а не толкова да ядат. Та... не знам кво да те посъветвам. Определено обаче е по-лесно да подадеш цица, отколкото да ставаш и да топлиш кърма или да забъркваш АМ, докато бебо се дере. Аз ги отбих моите, ама не знам дали съм постъпила добре. За тях ясно, че не е , но и за себе си не съм сигурна

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това с кашата в шишето ще го пробвам. Само да го захраня с каша няколко дни.
Ciao_bella  много  благодаря за съвета "не слагай на зеленчуковото пюре кьрма ако е с месо, за да може да се усвои желязото от организма" - не знаех
ами вече няма да слагам. А аз си мисля че му давам желязо......добре че отскоро яде местно пюре.
Това може и да важи, ако бебето се храни с АМ, но за кърмаче не е така - в кърмата има ензим, лактоферин, който помага да се свърже и усвоява желязото от храните. Така че не е проблем да добавяш кърма към пюрето или да кърмиш, когато предлагаш месно пюре.
И аз мисля, че бебето търси контакта с теб, който му липсва заради отсъствието ти през деня. Може да опиташ да наваксвате много физически контакт, като се прибереш - буквално детето да не ти слиза от ръцете, за да може в будната фаза да получи повече от това, което му е нужно и евентуално да понамали буденето през нощта. Или варианта, който сте открили, че работи - да спи до теб, за да може да получите по-дълъг непрекъснат сън. Бебето може с любов и търпение да се отучи от всеки един навик, който в даден момент започва да става пречка - в случая е добре да прецениш доколко действително би те притеснявало детето да спи при вас още няколко месеца и доколко се притесняваш поради чуваното твърде често твърдение, че бебетата трябва да спят отделно (което погледнато и исторически, и на ниво бозайници просто не е вярно). Всяко семейство открива нещата, които работят за него - а те могат да са различни от общоприетото, това не е непременно нещо лошо Laughing

Общи условия

Активация на акаунт