какъв Фритюрник?

  • 3 758
  • 21
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
тези дни реших да си купя .. но като се разходих по магазинтие -само иноксови- не са ми по вкуса -
имаше няколко модела и от старите (с пласмаса отвън ). кажете какво е предимството на иноксовите
като този например пред старите като тази например

ХАресах си една ДЕлонги (то4но тази бялата на картинката ) и една Бош
ето тази

какво ще ме посъветвате ? може и друга марка
 имам още няколко  въпроса като ги оглеждах отвътре видях 4е на някой реотаните се виждаха (да кажем ан пове4ето иноксови ), а на други не - кое е по -добре ?
гледах 4е за някакви филтри на мазнина се говори- тези филти се подменят ли ? мият ли се .. нови ли се купуват ?
п.с. извинявам се но не можах да отворя подобни теми в "библиотеката" така 4е моля ви напишете ми го отново  Mr. Green

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз бих заложила на БОШ.Има с метални филтри,които се  мият,има и такива,които се сменят,по-добре според мен метален.За реотаните не съм наясно

# 2
  • Мнения: 19 341
Без да съм специалист - смятам че реотаните не трябва да се виждат, за да се почиства по-лесно. Важно е кошничката да е тефлонова, също с тази цел.

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Моят е такъв:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017820

Много съм доволна. Казанчето се маха и се мие в миялна. А освен това може и да се готви в него, не само да се пържи. Има различни степени и анеобходимата мазнина е от 2 с.л до 2 литра. Може да се пържи и като в обикновен тиган с нормално мазнина, без използване на кошницата. Много е практичен. Правила съм супа, готвила съм ориз, пържила съм и в малко и в много мазнина. Затова го препоръчвам. Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 634
Ако трябва да си купя сега със сигурност бих избрала такъв, който се мие в миялна.

# 5
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Джема ана твоя специално ли е указано 4е може да се готви или ти на своя глава (така да се каже ) си го изпробвала ?
 

# 6
  • Варна
  • Мнения: 634
Джема ана твоя специално ли е указано 4е може да се готви или ти на своя глава (така да се каже ) си го изпробвала ?
 


На модела на Джемма е дадено че освен фритюрник е и ел.тенджера, и че има възможност за готвене.

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Джема ана твоя специално ли е указано 4е може да се готви или ти на своя глава (така да се каже ) си го изпробвала ?
 


На модела на Джемма е дадено че освен фритюрник е и ел.тенджера, и че има възможност за готвене.
това оба4е го пи6е в бг саита само . разрових  се по испанските за спецификация , и защото наистина ми хареса тази идея , но никъде не пише 4е е нещо пове4е от фритюрник . как тогава да разбера кои фритюрник има такава функция - допълнително 4е тук досега не съм виждала такъв със сигурност ?

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 18:47 от ЛаАдаДеспейнада

# 8
  • Варна
  • Мнения: 634
Джема ана твоя специално ли е указано 4е може да се готви или ти на своя глава (така да се каже ) си го изпробвала ?
 


На модела на Джемма е дадено че освен фритюрник е и ел.тенджера, и че има възможност за готвене.
това оба4е го пи6е в бг саита само . разрових  се по испанските за спецификация , и защото наистина ми хареса тази идея , но никъде не пише 4е е нещо пове4е от фритюрник . как тогава да разбера кои фритюрник има такава функция - допълнително 4е тук досега не съм виждала такъв със сигурност ?

О, извинявам се тогава, не знаех че е така.Най-добре значи Джемма да каже.

# 9
  • Мнения: 1 187
Аз съм с иноксов и съм много доволна. За разлика от старите фритюрници този се разглобява на части изцяло и всичко се мие в съдомиялната, което е огромен плюс.  Peace Филтрите са метални и се мият заедно с всичко останало.  Peace

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Неее, не на своя глава. Така си го дават- и за готвене. Правих един ориз със зеленчуци, който стана превъзходен. Сега ще снимам по-отблизо да видите копчето. Купих си го от Техномаркет. Ако някой иска ще снимам подробно на какво се разглобява и как изглежда. Само външното долно тяло не се мие в мияла, но то не се цапа, само с влажна кърпа го изтривам.
Ето:

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 22:41 от Джемма

# 11
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Джемма-много ми хареса твоя фритюрник,имаш страхотни попадения що се отнася до кухненски уреди,за ястията да не говорим  Mr. Green.Тъкмо с мъжа ми обсъждахме варианта да си купим фритюрник,аз се противих,но като видях този и взех да се навивам,хареса ми,че може и за ел.тенджера да се използва.
П.С да разбирам ли,че го ползваш вече 4 години или датата на фотоапарата ти е объркана??? Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 086
Ние от скоро сме с този модел на Филипс http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012817
Също се разглобява и се мие в миялната и другото което ми харесва е ,че не изпуска пара,по някакъв начин превръща парата във вода ,която се събира в едно контейнерче отдолу и като приключа с пърженето просто я изсипвам.(незнам дали стана много ясен принципа Rolling Eyes)Много съм доволна Peace

# 13
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Джема и по руските саитове си пише ,4е е пригоден за готвене - и аз много се навих да си купя такъв .само дето тук не съм виждала такъв  newsm78 и затова питах "как да ги познаем" поне друга марка да е но със същите параметри Simple Smile
klamerche аз от иноксов се отказах поради две при4ини
1 . мързелива съм - инокса само да го пипне6 и остават пръсти (за отвън става въпрос ) и после трябва да го търкам ли търкам Simple Smile , микривълновата и аспиратора ми стигат Simple Smile
2. тезо които продават тук капаците им не се затварят като на белите . все едно само са сложени отгоре . при условие 4е няма къде да го прибирам и малката се катери по столове и т.н. не смятам 4е е уда4ен то4но за моето семеиство
пък и тая правоъгълна форма изобщо не ми харесва 

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Ние имаме този http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011624
Има всичко, което може да се иска от един фритюрник. Казанчето е тефлоново, сваля се и се мие в миялна. Капакът също се сваля и може да се мие. Има и таймер, който може да се свали и да си го сложиш на колана. Това последното е много удобно, особено за такива заплеси като мен  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт