Живеенето под наем - плюсове и минуси.

  • 18 803
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Мисля, че  е по-добре вместо наем - вноска по кредит за собствено жилище.

# 16
  • Мнения: 292
Няма плюсове и за мен,живеем по наем вече 5год. поради ред причини.
Минуси много най-вече това,че никога не съм си у дома.Дори ми става смешно като кажа на някой отивам си в къщи...........Като видя хазайна все си мисля,че идва да ни каже да се изнесем. Sad

# 17
  • Мнения: 9 865
Мисля, че  е по-добре вместо наем - вноска по кредит за собствено жилище.
По-добре е, а най-добре за къща с дворче и вила на морето, кофти, че някои будали не могат да си го позволят.

# 18
  • Мнения: 6 992
Плюсове...Освен, че плащаме само тока, а вода и кабелна не, не се сещам.  Laughing Може би и това, че е доста по-мобилно. Т.е. ако си сменя работата, мога да си сменя и къщата за по-удобна. На нас също все още ни е по-добре да плащаме наем, от колкото вноска. Ако плащаме вноска+вода+ток, не съм сигурна дали биха ни останали пари за храна  Joy А и все още не знам дали ще оставаме в София.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Един-единствен плюс, според мен - по-мобилен си. Преместването в нов град, държава, дори квартала, е в пъти по-трудно, ако имаш собственост.

# 20
  • Sf
  • Мнения: 978
Живея под наем - устройва ме, харесва ми, нямам намерение да си купувам жилище. Поне не и с 20-30 годишен кредит - трябва да съм луда, че 30 години да изплащам нещо, на което и да робувам при все това.  Naughty

# 21
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Само минуси ...Почти половината ми заплата хвръква по наема и сметките. Tired
Наскоро чух и реплика от съседи ‘вие сте наематели, а ние собственици, затова вие трябва да се съобразявате с нас’...  ooooh! В дневния ред на събранията на блока има точка за обсъждане на наемателите – били казали на хазяйката, че гостите ни пикаели във входа (имаме си тоалетна?!)  #Crazy и оставяли отворена външната врата, след което влизали крадци. #Crazy
 И как човек да не се чувства не само като на гости, а и като натрапник.. Tired постоянно треперя да не повредя или счупя нещо, да си имаш собствен дом сигурно е много хубаво!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Най-старото правило във взаимоотношенията между хората е да има взаимна изгода.
Къде прочете, че твърдя обратното? Те ползват жилището, аз взимам наем, абсолютно сме си взаимно - изгодни.

# 23
А аз никога не съм си виждал хазяйката (живее в софия) пробивам дупки навсякъде и климатик си сложих,плащам смешен наем за Варна-център 235 лева.Наема ми не е променян познавам се с целия блок и нямам проблеми с никой.

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 22:45 от CLOCK

# 24
  • Мнения: 2 792
 Собствеността не пречи на мобилността, ако се наложи да се преместиш, винаги може да дадеш под наем апартамента си и да си плащаш с парите от наема, наема на новото място. Или да продадеш стария апартамент и да купиш нов където отиваш. Въобще собствеността никога не е пречка, а  плюс
 В живота под наем, плюсове не виждам, честно казано.

# 25
  • Мнения: 4 292
Никой, който има жилище няма да види плюсовете, много ясно. Особено ако това жилище е наследено от мама и тате и не се е налагало да се претрепва от работа за него!

# 26
  • Мнения: 1 008
Никой, който има жилище няма да види плюсовете, много ясно. Особено ако това жилище е наследено от мама и тате и не се е налагало да се претрепва от работа за него!

Моите имоти са от мама и от тате. Не съм се претрепвала за тях,но виждам плюсовете. Peace

# 27
  • Мнения: 2 792
Никой, който има жилище няма да види плюсовете, много ясно.
Което не означава ли, че всъщност такива плюсове няма, но е приемлив вариант, когато нямаш друг избор.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Темата може да се обърне и в престямате на плюсове и минуси на собствеността. Тогава всички ли ще мислят, че собствеността няма минуси?

# 29
  • Мнения: 5 140
Единственият плюс за мен е, че съм си купила спокойствие като съм под наем, защото не съм при свеки.
Други плюсове няма, освен един два изброени от Камамбер.

Иначе са си наистина пари хвърлени на вятъра.

Общи условия

Активация на акаунт