Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 фев. 2008, 19:02 ч.

Препоръчайте ми ефикасни капки за нос

• 37 370
  • 27
  •   1
Отговори
Мили мами, моля ви, препоръчайте ми ефикасни капки за нос за дъщеря ми. Вече 2-ра седмица е със запушен нос. Педито предписа виброцил, но не помагат....

# 1
Ооох, записвам се да следя, че и ние имаме същия проблем. Слагах Стеримар и Мукосептонекс, сега слагам Виброцил. Казаха ми, че мога да слагам Ксилометазолин от 0.05 процента, но още не съм.

# 2
 Аз съм ползвала ксилометазолин от 0.05 процента, но дочух, че не бил много препоръчителен. Имаше период, в който просто имах усещането, че никога няма да видя детенце с отпушен нос Laughing За Ксилометазолин от 0.05 процента съм чувала, че исушавал доста носните канали, но пък имаше ефект

# 3
Само Виброцил!!! Само от тях съм доволна, те са едни от най-добрите.

# 4
След като випроцила не ни помогна цифра време, сега взехме Олинд и съм доволна, но го дават от 2 год. възраст  Peace

# 5
  • София
На нас Олинта ни го изписаха още на 1 годинка но не помогна.
След като не се оправя толкова време е добре да вземат секрет от нослето за посявка и да се види кое е подходящо за тази хрема.

# 6
  • София
ЕУФОРБИУМ хомеопатични!!!

# 7
  • София
То зависи и от хремата...
и коларгола са добри...
аз съм слагара и по 15 мл  физ р-р с 4-5 капки клеева тинктура в носа...промива добре....

Но за мен това е работа на лекар, а не на форумски мами да ти казват какви капки да слагаш на детето си...

# 8
Когато продължително време е запушен носа на Кати / т.е. повече от 2 седмици/ вземам МАКСИТРОЛ. Това са капки за очи на антибиотична основа, но ВИНАГИ ПРЕДИ ТОВА СЕ КОНСУЛТИРАМ С ПЕДИАТЪРА. Нослето й се оправя за не повече от два дни.

# 9
След като цяла зима изкара със запушен нос и сополи и нито Виброцил, нито Олинт  помогнаха, педиатърката изписа на сина ми капки за очи Тобрин, които да капваме в нослето. Може и да не ви се вярва (аз самата останах много изненадана), но за 3 дни проблема с носа беше разрешен.Тези капки за очи са с антибиотик- може би тъкмо на неговото съдържание се дължи бързия им лечебен ефект.

# 10
  • София
На Дияна обикновено и слагам Виброцил. Зависи от хремата де. Щом капките не са помогнали, в рамките на седмица, говори с педиатъра да ги смени.
Може в нослето да се капва по 1 капка витамин С.

# 11
Коларгол до сега са били най-ефикасни. И едни други за лев и 50,но не им помня името-нещо с М.......  Е. Ако се сетя ще пиша.

# 12
Сетих се-Мукосептонекс Е.

# 13
  • бургас
Най- бързо ни минава хремата от Коларгол.

# 14
  • Sf
Не прекалявай с капките за нос. Изсушават лигавицата на нослето и могат да причинят хронична или алергична хрема. От опит го казвам, с тях не бива да се прекалява. Аз знам, че се ползват най-много 10 дни. Иначе виброцил са най-добрите. Отпушват веднага. Но имай предвид, че капките не лекуват, те само отпушват носа. Хремата или грипа следва да се лекуват със съответните медикаменти.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт