Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Редно ли е преди прием на дуфастон да има изследване на репродуктивни хормони ?На мен ми е изписан ,а не съм правила никога изс. на прогестерон.

# 1
  • София
Няма да окаже особено влияние, но кажи на лекрая си при тълкуването на резултатите.
Естественият прогестерон и изкуственият се сепарират и  взимането на дуфастон не оказва голямо влияние върху изследването.

# 2
Въпросът ми беше дали трябва да се направят предварителни изследвания на репр. хормони  за да се пие дуфастон .Аз още не съм почнала да го пия и си мисля, че е добре да се знае картината на репрод. ми хормони .

# 3
  • София
Извинявай, не те разбрах.
Първо си изследвай репродуктивните хормони и тогава пий лекарства, ако има нужда.
Обаче, ако си в процедура /инсеминация, ин-витро/ се залага много и тогава превантивно често се изписва прогестерон, за да се подпомогне имплантацията.

# 4
  • София
Здравейте! Аз имам подобен проблем, но реших да питам в тази тема, а не да пускам нова. Надявам се да получа съвет...
Точно на 1.1.2010 изживях много силен стрес - изпаднах в шок. МЦ трябваше да ми дойде на 1-2.1, но дойде на 10.1 и беше нормален. На 25.1 обаче получих 4 дни зацапване - не пия противозачатъчни и не съм бременна и се притесних. Отидох на гинеколог на 2.2 и той каза, че всичко е наред и като се успокоя от изживяното нещата ще се подредят, но все пак ми изписа Hormeel-някакви хомеопатични капки, които щели да помогнат за нормализирането на хормоните. Започнах да ги пия от 3 до 19.2. и до днес 26.2. никакъв цикъл??? Пуснах тема за тези капки, но сякаш никой не ги е чувал и това ме притесни. Дали тези капки са ми влошили положението, защото ужаса който изживях вече го забравих и мисля напред, а и правим планове за второ дете, но май няма да е тази година... Пропуснах да кажа, че откакто родих МЦ ми беше като по часовник точен - на 28-29дни.
И въпросът ми е дали да искам да ми изпишат този дуфастон за предизвикване на МЦ и после ако не ми пуснат по каса хормоните да си ги платя и изследвам?
Какво да правя според вас?

# 5
  • СОФИЯ
Здравей mama na Moni,
не са ми познати тези хомеопатични, но знам, че хомеопатичните лекарства са доста силни колкото и безобидни да изглеждат. Аз мога само да дам съвет от моя гледна точка. По принцип аз съм много трудна на лекарства - вземам ги в супер краен случаи. И за това, ако бях на твое място щях да спра тези капки и да изчакам идването на МЦ. Да изчакам няколко цикъла за да видя дали се нормализира или да сменя гинеколога, ако нещата не се оправят. 

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт