България - най-абсурдната и ненормална държава на света

  • 4 821
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 195
Абсурдна е, но не допринасяме ли и ние за това?
Пука ли ни, или сме си се затворили във собствените ежедневни проблемчета и не ни пука за никой и нищо около нас....
И все пак, все по - често и все по - упорито българина изразява своя глас, своето несъгласие и своето търсене на права - тоест има светлина в тунела...
Гледам форума като цяло - за последните 2 години, тук видях много граждански позиции да бъдат отстоявани, много от вас видя, да идат и да си поръсят правата и да не са просто част от стадото, което ще крета докато може. Това е добър знак според мен.....мисля, че вървим напред като народ и съвсем скоро ще дойде деня, в който въпросната шепа управляващи сериозно ще се замислят преди да тръгнат да си оправят финансовото и материално състояние на гърба на все по - обедняващия народ............дано не съм смешен оптимист.....дано Praynig
а относно гласуването - ми и на мен тази година ми беше за последно, докато продължават в листите да са все едни и същи "хорица' Close

# 16
  • Мнения: 46
Първо, това съвсем не е първият референдум в България, каквото и да са казали по новините.
Второ, проблем на бургаския кмет е, че не си е прочел закона.
България не е държава с пряка демокрация, факт. Който не знае какво е това, какво е депутатски мандат, какво е Конституция - ми да не работи политик Confused Хората гласуват за тъпаци и после ги псуват Rolling EyesЕ, не става така...
Колежке, България е страна с "демократично управление"... Уж...
Чл.1 ал. 2 от Конституцията на България:
Цялата държавна власт произтича от народа. Тя се осъществява от него непосредствено и чрез органите, предвидени в тази Конституция.

По принцип Референдумът е т.н. пряка демокрация и за неговата сила: Окончателно решение, препоръка или допитване със сила на социологическо проучване
се решава още със самото учредяване на въпросния Референдум. Точно този е от местно значение..... за съжаление, като "местно значение" е правен термин и направо си значи, че няма никакво значение за по-нататък. Но едно е вярно: Има значение като символ!

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 22:32 от karlota

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Колежке, България е страна с "демократично управление".
Ъъъ, аз нещо различно ли казах, колежке Laughing

# 18
  • Мнения: 46
Колежке, България е страна с "демократично управление".
Ъъъ, аз нещо различно ли казах, колежке Laughing
От твоето мнение може човек да се обърка и да си помисли, че референдумът няма силата да реши нещо, защото не е начин на управление на държавата. Май само Швейцария беше страна, която се управлява чрез референдуми... ако не се лъжа... тр. да го проверя, но в България референдумът е механизъм за упражняване на пряката демокрация, който е предвиден от закона и да, той наистина може да реши окончателно някой въпрос, но само ако е започнат по този начин.
Така или иначе мнението на народа обаче трябва да има значение. Бургаския референдум е местен. Местните референдуми са за въпроси от местно значение. Петролопроводът е държавен интерес, ама Бургаският залив си е местно значим, така че наистина има чуденка... и може да излезе заек от таз трънка... А да видим!

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Разбрах какво имаш предвид. Да, може би постът ми би предизвикал заблуда у човек, който съвсем не знае какво е референдум. Права си Peace

# 20
  • Мнения: 408
Ако нещо можеше да се промени с избори и референдуми, те отдавна щяха да са забранени.  Wink

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не си прав Борисе,
Националните решения се вземат от правителството, защото аборигените са като овце, гласуват съгласно моментната им емоция. Какво ще кажеш когато всеки местен дерибей вземе с референдум да си ходи по главата (за трансформиране на парк странджа в часно голф игрище например). Никакви такива!

# 22
  • Мнения: 1 079
Това се чудех ,какво му направих на Господ ,та ме наказа да се родя тук .Как да отстояваш позицията си пред една фабрика за абсолют ,освен с картечница .

# 23
  • Мнения: 3 926
Така или иначе времето на онзи, дето е казал, че държавата е самият той отдавна е изтекло.
Нашите политици не са слънца, но какви сме ние?
Откакто съм някакъв член на този форум се кефя, че тук се поемат някакви инициативи. Не е само празнословие.
Умеем го това - да седнем на маса и да плюем, плюем... , а като станем после да наведем глави, да си се самозатворим в панелките или там каквото жилище имаме и да продължим да плюем пред телевизора.
Не съм съгласна, че държавата това са ОНЕЗИ.
Просто ние сме си такива. И не, не мисля, че е овчедушие. Аз му казвам национален характер... манталитет... На кой както му е удобно.
По лична карта съм бургазлийка. Но няма да се прибера за референдума... овчедушие?!

# 24
  • Мнения: 25 447
По лична карта съм бургазлийка. Но няма да се прибера за референдума... овчедушие?!

Тц.

Аз му казвам национален характер... манталитет...

 Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 373
Не знам дали ще има ефект този референдум, но поне ми се иска да е успешен. Това ще докаже, че все пак хората имат мнение по въпроса и не им е безразлично какво става. И ако е успешен, тогава политиците може би все пак ще се замислят, а това ще даде кураж и на други да решават проблеми чрез референдум. А може и да доживеем национален такъв  Thinking
Много хора около нен обаче, казаха, че няма да отидат да гласуват. Дано това да не е представителна извадка от бургазлии. Confused

# 26
  • Мнения: 3 826
мнението на мнозинството не винаги е най-правилното , масата много лесно се манипулира
да не говорим , че бабите дето ще идат да гласуват , въобще , ама въобще не разбират за какво става въпрос ..както и 2/3 от другите ..
тия силни заглавия са  прекалени

# 27
  • Мнения: 1 079
Познавам доста интелигентни баби .Всъщност идиоти ли ни наричаш ? Peace

# 28
  • Мнения: 3 826
ами не , не ми приписвай твои изрази , ако обичаш , така не говоря ,
това че някой е интелигентен , не означава , че разбира от всичко и може да вземе правилно решение

# 29
  • Мнения: 1 079
Искаш да кажеш ,че не разбирам дали например околната среда ще ми е замърсена или не ?
Между другото по - добре да ме идентифицират с идиоти ,отколкото с маса .

Общи условия

Активация на акаунт