Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 фев. 2008, 21:56 ч.

Мами, СПЕШНО!

• 1 102
  • 21
  •   1
Отговори
Извинявам се предварително, но нямам време да търся. Тази вечер дъщеря ми вдигна 38.3, има хрема и повръща. Едвам успях да й дам панадол в 19ч. без да го повърне. Но всичко друго повръща, вкл. ядене и осцилококцинум. Току- що й премерих температурата и беше 37.9. Сега заспа след като цяла вечер плака неистово. Та мисълта ми е да я будя ли в 23.00ч. пак за панадол? Не съм сигурна дали въобще ще го изпие и няма да повърне и него. Сега спинка сладко, не ми се ще да я будя пак, но ако се налага... Педито не вдига. Благодаря ви предварително!

# 1
Аз не би сьбуждала детето. Ако се сьбди само  пак има Т дай Панадол.

# 2
  • Sf
Ох, това е гадния вирус, който върлува в момента. Племенника ми го изкара много тежко. Моника също, но значително по-бързо, за 1-2 дни й мина. Но е много гаден. Протича с коремни болки, повръщане и много висока температура. Моето мнение е да не я будиш, освен, ако не вдигне пак над 38 градуса. Панадол се дава минимум на 4 часа. Остави я да поспи. Моника така се оправи, спа цял един ден и през нощта и на сутринта беше кукуряк. Давах й Панадол при нужда докато спи. Просто тя го изсмуква в просъница и си продължава съня.  Може да пробваш и ти. Ако вдигне по-висока Т, охлаждай я като мокриш телцето със студени /не прекалено/ мокри кърпи. Слагай на свивките на ръцете и краката. Също така давай вит. С на ампули и ако имаш някакъв имуностимулатор. За повръщането слагай хомеопатични свещички в дупето. Дано оздравеете бързо. Стискам палци.

# 3
  • На една звезда
И аз не будя детето за следващ прием на Панадол (или каквото и да е температуропонижаващо лекарство). Давам следваща доза, когато детето се пробуди и има висока температура. До 38.5 градуса не давам медикаменти за понижаването и.

# 4
  • Холандия
Не пишеш колко е голяма дыщеря ти. Аз лично бих давала парацетамол/панадол през определеното време в зависимост от вызрастта на детето (както си е по предписание написано кым панадола). Температура от 38 градуса, не е кой знае колко висока ( стига бебнцето да не е сывсем мыничко),но понеже моето дете напримерно я вдига до 40 и нагоре, аз давам парацетамол ако е над 38 градуса. Гледай да не се обезводни и да поема някаква течност от време на време. И пак пробвай да се свыржеш с лекар, за да се успокоиш.

АКО е вируса, който вырлува в момента - при нас протече с поврыщане в продылжение на 6 дни и диария 4 дни, а той почти нищо не яде 6 дни. Но поемаше вода и по една-две бисквити на ден( които после поврыщаше). Тукашните лекари следяха сустоянието по телефон, но редовният им отговор беше, че в нашият случай мислят че е вирус и освен да се следи общото сыстояние и да не се обезводни друго така и така не може да направят. за Това е само нашият случай. Не значи зе при вас е това, или че така ще протече.. При всички случай щом можеш се свыржи с лекар.

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 22:13 от Илче

# 5
Ако е спокойна и спи добре защо да я будиш?Панадола не е като антибиотика за да се дава под час.Съня лекува,ако се събуди  и има t или е неспокойна дай и панадол  Peace
Бързо оздравяване и спокойна нощ  Hug

# 6
  • Варна
Аз също не будя. Преди седмица едната беше с висока Т. Педи ми каза да редувам Панадол с Нурофен-един път едното, ако вдигне пак другото. В никакъв случай не казвам да парвиш така, но при положение че искаш съвет защото вашето педи не вдига ти казвам ние как се лекувахме.

# 7
  • София
 И аз не бих събудила детето.Щом повръща по-добре слагай свещички Ефералган.Най-важно е да не се обезводни.В такива случаи аз давам по чаена лъжичка минерална или преварена вода през 15-20минути и свещички Вомитусхил или сироп Натриев цитрат.
 Не можете ли да заведете детенцето на дежурен или друг  лекар за да ви дадат най-добре те съвет?
 Дано бързо се оправи дечко!

# 8
На годинка сме. И ми се случва за първи път да боледува и да вдига температура. Днес сякаш съм предчувствала и публикувах тема, че повръща лекарства. Имах впредвид есберитокс, който се опитах да й дам за подсилване на имунната система и панадол за намаляване на болката при зъбоникнене. Затова се учудих как я прилъгах за панадола тази вечер, но тя не повръщаше тогава все още. После започна. Сега като я пипах пак е топла, но пък спи доста дълбоко. И аз се чудя как да действам.

# 9
Моето мнение е да не я будиш, освен, ако не вдигне пак над 38 градуса. Панадол се дава минимум на 4 часа. Остави я да поспи.........................
За повръщането слагай хомеопатични свещички в дупето. Дано оздравеете бързо. Стискам палци.
Може да слагаш свещички Ефералган за високата Т-така няма и да се разбуди много-много.
Така процедирам при сина ми. Peace

# 10
  • Холандия
Аз слагам само свещички, за да не поврыща. Не се шашкай от температура - и мен ме сыветват лекарите да давам парацетамол след 38.5. За пырви пыт ако се разболява така е страшничко, но на мен винаги ми повтарят, е е важно не толкова колко е температурата а причината и общото сыстояние. Ако реагира, не е обезводнена и т.н. това са едни от най-важните признаци. Дано успееш да се свыржеш с лекаря и да ти е по-спокойно.

# 11
Свързах се с педи. Каза, че било грип и да й давам панадол като се събуди. Ще ни мине за 2- 3 дена. Междудругото тя е доста отвеяна. А и спешното ни е гола вода.

# 12
  • София
Аз изобщо не бих давала панадол, в случай на повръщане - свещички.
За ядене - само лечебна хумана или милупа...
Много течности да не се обезводни...
И за повръщане имаше едни ампули.... натриев цитрат ...веднага пресича...но дозировката не помня за годинка как беше...ако може да се свържеш с педи или някой спешен център...

Може да вземеш и хидратин алфа (или елфе беше) да не се обезводнява....

Аз лично ако усетя, че е много с висока Т си го будя и още как посреднощ  и си му давам лекарство...

Това , че е отвеяна не е хубаво, ако мн се отпусне по-добре идете в спешното, да не се каже обезводняване....

# 13
  • Германия
За температура при нас се счита след 38,5 и тогава се дават лекарства. Иначе е естествена реакция на организма да се пребори с някой вирус и да си изгради антитела, а ние по изкуствен пьт уж "за добро" я пресичаме. Разбира се, че няма да я будиш. Сьня сьщо лекува. Peace

# 14
  • София
Добре де ако дигне над 39 градуса докато спи наистина ли няма да будите детето????
иначе аз над 38 давам лекарства лично...

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт