СПА 2008

  • 12 986
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Преди два дена се върнах от "Родопски дом" в Чепеларе. Обявен е и за СПА, но няма кой знае какво - сауна - три нива, 2.00/1.50; парна (римска) баня - двуредна, с аромати, доста гореща според мен; басейн 12м. с плитка част; джакузи; фитнес - прилично обзаведен; масажи - има разнообразие, изгодно излиза пакет от три вида масажи; козметичката е много добра на супер цени.

В моята лична класация засега СПА-центърът на х-л Ястребец в Боровец държи първенството! Peace

# 31
  • Мнения: 639
Момичета на 1.03. тръгваме за Велинград.Два дни сме в х-л Маридия и 4 в Гранд хотел Велинград.Моля ако някой е ходил в някой от тези хотели да сподели мнение.Как са най-вече СПА центровете там .Благодаря ви !  bouquet
И ако може и на мен паролката за да разгледам снимките от Сандански. Embarassed

# 32
  • Мнения: 222
Момичета на 1.03. тръгваме за Велинград.Два дни сме в х-л Маридия и 4 в Гранд хотел Велинград.Моля ако някой е ходил в някой от тези хотели да сподели мнение.Как са най-вече СПА центровете там .Благодаря ви !  bouquet
И ако може и на мен паролката за да разгледам снимките от Сандански. Embarassed

В Гранд хотела в цената на нощувката влизат био- и финландска сауна, ароматни душове, парна баня, римски легла, стая с вулканични легла, вътрешен полуолимпийски басейн с вода 29 градуса, голямо джакузи и голям детски басейн - 35 градуса, 1 външен с топла вода, богата закуска на шведска маса, безплатен детски кът /без детегледачки/ - с играчки и детски филмчета. Хотелът е 4 звезди, съответно и ресторантът /скъпичко е/, но храната е добра, вечер има барбекю на жар, жива музика. Стаите са големи и хубави. Има доста платени отделно спа-процедури, виенска сладкарница, където може да поиграете билярд, има и фитнес.
Страхотно е там! Приятно изкарване!

# 33
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Интересно ми е, когато избирате даден СПА-център, какви са критериите по които го избирате?
И там какви СПА-процедури посещавате? Доволни ли сте?
Колко време трае отделната процедура?
Колко струва?
Как се чувствате след това?

# 34
  • София
  • Мнения: 6 541
Интересно ми е, когато избирате даден СПА-център, какви са критериите по които го избирате?
И там какви СПА-процедури посещавате? Доволни ли сте?
Колко време трае отделната процедура?
Колко струва?
Как се чувствате след това?
За мен критериите са следните:
1. да има минерална вода с (доказано) действие върху ставните заболявания, защото имам стари спортни травми (изобщо за мен спа = минерална вода, че напоследак се наводиха много набедени спа хотели  Mr. Green)
2. да е на 200 км макс от София, защото ние правим 6-7 кратки (2-3-4 дневни)  спа почивки годишно и се опитвам да не де утрепем от път.
3. да има забавления, маршрути и други полезности  Crazy за деца в и извън хотела
4. да има добри отзиви по форумите за съответния хотел  Flutter Flutter Flutter, ако не съм бивала лично там.
Спа процудерите, които посещамваме са различни - аз не пропускам масажите от всякакъв вид и експериментирам яко (пак заради болежките), перлени и разните му там ароматни вани (много ме отпускат), терапиите уморени крака (леко съм разочарована обаче - малко е бошлаф)Ходих и на процедури за почистване на лице и маникюр, но се убедих, че така еднократни гастроли не са баш много резултатни. Определено съм по-доволна от местата в София, които посещавам постоянно с цел разкрасяване и се отказах. Семейно плуваме и киснем в басейните и джакузитата. Мъжът ми пък може да изкара часове в сауните и турските бани, но на масаж не стъпва.
За времетраенето масаж на цяло тяло е около 1 ч., частичен е 20-40 мин. Ценана е различна на различните места, но е от 30 до 70 лв. Ваните са между 7-25 лв в завиимост от вида и пак от категорията на хотела. Другите неща, които ползваме обикновено са включени в цената. (В сайтовете на много от хотелите има цени на предлаганите услуги.)
Ката цяло в повечето случаи се чувствам супер отпочинала и психически и физически. 
 

# 35
  • Мнения: 3 423
Интересно ми е, когато избирате даден СПА-център, какви са критериите по които го избирате?
И там какви СПА-процедури посещавате? Доволни ли сте?
Колко време трае отделната процедура?
Колко струва?
Как се чувствате след това?
Да е хубав хотела (4*,5*| и да има голям басейн(ако няма голям басейн изобщо не виждам смисъл)Да има хубави условия за деца(винаги водим малкия с нас)
Аз предпочитам  антистрес и изобщо разглезващите терапии за тяло.Козметичните също ползвам.Медицински процедури не правя.
Цените са различни,сега последно масажите в Парк хотел Пирин бяха от 50 до 90лв за час на човек ,а за 2 часа за двамата с мъж ми 180лв ни струваше вип зоната.Само вана най скъпите са по 30-35 лв,но е хубаво ваната да се вземе след масаж не само вана.В повечето хотели има включени в цената спа зони,но в други всичко си е платено.
След това се чувствам супер,но ми държи ,докато си дойда в София Joy

Пратих на всички желаещи паролата

# 36
  • Мнения: 639
Mila mama ,благодаря за паролката,страхотно сте си изкарали,не съм ходила в Сандански но непременно го слагам в списъка си . Grinning
benche ,благодаря ти за мнението за хотела във Велинград,разгледах и сайта им,наистина изглежда много добър.Надявам се да си си изкараме страхотно .Само не знам как е в Маридия,защото е 3 звезди,ама поне е нов и интересен като интериор на стаите.За СПА-то там неочаквам чудеса,но поне басейните са с достатъчно топла вода ,че и малката ще е с нас ,а тя е абсолютна жаба.Откарва по 3ч.във водата обикновено.По въпросите на bibi:
 1.непременно трябва да е с топла минерална вода басейна/ите
 2.да има парна баня-и,сауна,и екстрите към тях.
 3.добри специалисти ,масажисти - релаксиращи и тонизиращи масажи правя всеки ден от престоя си в хотела
 4.условия за малки деца
Цялото семейство сме пристрастени към СПА почивките.Всички плуваме и се киснем дружно.С мъжа ми обожаваме масажите.Не можем да оцъстваме дълго от града,за това когато отидем на такова място релакса е най-важното за нас.Правим и дълги разходки,за това е важен и въздухът да е чист.Нощни клубове и заведения не посещаваме когато отидем на такова място.Стремим се максимално да избягаме от шума и суматохата типични за ежедневието ни .Та за това чакам с нетърпение да свърши седмицата и да се отдадем на пълен релакс.Много се надявам да има добри масажисти в хотелите.
 
 
 

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
Бяхме в "Пирин" за Коледа. Ще си позволя да изкажа отрицателното си мнение:

Аз и дъщеря ми бяхме в апартамент, останалите от компанията в стаи. Климатиците в стаите не можеха да се регулират - можеш евентуално да си отвориш прозореца ако ти е топло. В спалнята в апартамента можеш да си изключиш климатика, но в този случаи на равни интервали шуми. На рецепцията бяха безкрайно учудени, че желаем да си регулираме температурата в стаите.  Shocked и ни осведомиха, че климатиците са 'вързани два по два'  Shocked

В банята имаше само 1 сапун - вярно хубав, но само 1. Трябва да си го 'пренасяш' от душа, до мивката, до ваната... Нямаше халати за децата, а все пак и те са хора.

В нашата спалня имаше само 2 възглавници - високи и неудобни и за мен и за дъщеря ми. В 5 звезден хотел/нали 5 звезди беше newsm78/ очаквам поне 4 с различни размери.

Единият от дните на бара в Спа-центъра свършиха портокалите за фреш... На другия ден все още нямаше. Предполагам не е голяма философия да пратиш някой да купи  newsm78 На едно от момичетата, дръзнало да си поиска лимон за содата й отговориха, че лимонът бил за друго  Shocked

Мога също да се оплача от силните климатици покрай басейна.

При заминаването ни, плащахме на 3 групи на рецепцията. Всеки път ни включваха и празничните вечери, които бяхме платили още при резервацията и ги изключваха от сметката едва, когато забележим и кажем... за мен това не е грешка.  Naughty

Няма проблем да се плати в Евро... проблемът е, че в хотел Пирин ти смятат еврото на 1,6...

Камериреките освен, че дърпаха пердетата и оставяха прогнозата за времето на следващия ден, би било добре да пооправят вещите из стаята. И изобщо обслужването беше леко неадекватно...

Няма да коментирам пространствено собственикът, който присъстваше на Коледната вечеря и се държа сякаш сме в дома му - не в положителния смисъл на тази дума. Някак издържахме 2-3 от песните му, но когато в продължение на 15-тина минути говори на микрофона колко велик е... си тръгнахме. Ако е искал внимание - да ни беше платил сметките  Crossing Arms

Масажите ми харесаха, както и минералния басейн, за хотел с подобни размери сауната и парната баня са доста малки. Храната в ресторанта беше много добра.

Като цени престоят ни от 23 до 26 Декември ни излезе приблизително колкото едноседмичната ни лятна почивка в Турция, хотел също 5 звезди... лошото не е това, а това, че усещането не беше същото като си тръгвахме.

Много би ми било любопитно да разбера повече за Медите, защото е едно от малкото места, където не съм била, а получавам само положителни отзиви.

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 02:33 от Isa

# 38
  • София
  • Мнения: 6 999
Упс...пропуснах закуската в Пирин Joy Ама то е обяснимо, щото не я видяхме. Точно в 10, ама точно  Naughty  персоналът започва да прибира всичко и то толкова бързо, сякаш очакват земетресение или Бог знае какво... Такова нещо никъде не съм виждала.  Shocked Ако докато се храниш решиш, че искаш нещо допълнително - сори, минало е 10 часа.  hahaha Абсолютно неуважение към хората.  Stop


Всички мои забележки предадох на агентката, която организира всичките ми почивки и пътувания, а тя съответно ги предаде на персонала в хотела. Надявам се да е за добро.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 541
Днес се връщаме от х-л Абир във Велинград и съм приятно изненадана. Досега все го подминавах, защото не е новопостроен, а е реновиран и ми изглеждаше соц. Попаднахме случайно там, след като от края на януари прозвънях почти всички хотели във Велинград и всички държаха да ни набутат 3 дневни третомартенски пакети, а знаете как е с малки деца 3 дни на едно и също място - поне на моите бързо им омръзва. Та Абир се оказаха достатъчно гъвкави да се съобразят с изискванията ни.
Очарована съм от басейните ( 25-метров, малък топъл детски и джакузи има и външен, но поради сезона сега не се ползва). Всичко блести от чистота, има достатъчно шезлонги (за външния обаче лятото май ще са малко).Сауната и парната баня също са добри. Масажите - нещо, което определено ще ме накара да се върна там (страхотна масажистка открих). В момента целият спа център се изнася в ново крило (огромно). Закуските - имам претенции, че съм обиколила доста хотели, но такова разнообразие отдавна не бях срещала. Предлагаха 3 вида супи  Shocked и освен традиционните мек  Sick и шпек салам имаше и истинско пилешко филе и луканка. Съща така овен традиционните домати и краставици имаше още поне 4 вида направени салати. (ние не сме ги яли, но се радваха на завиден интерес от немските туристи) Много богато и постоянно се изнасят нови табли за допълване. Ресторантът също доста приятен (предлага арабска и традиционна кухня), масите са далеч една от друга, има въздух, има простор има къде да тичат децата. Вечер изкарвахме по 3-4 часа, което за деца като моите е олимпийски рекорд. Crazy Crazy Crazy. цените за 4 звезден ресторант, са доста ниски (да не използвам друга дума) - крем брюле 1 лв  Shocked, супа 1.20-1.60 лв. Имаше и програма , която моите деца гледах с отворени уста като препарирани. (едната вечер беше и онова малкото сладурче от клуба по латино танци, което гостуваше при Слави). Персоналът -много усмихнат, услужлив и толерантен(няма да ви кзавам колко пъти идваха за чаршафи, одеала и прочее). Бях изключила единия телефон, защото децата го пипаха и на 3 - тия час дойдоха от рецепция да видят има ли проблем. И сега, за да не изневеря на себе си в намирането на кусури  Flutter Flutter Flutter - паркингът е малък и се паркира в тревата, но това важи за 80% от хотелите във Велинград, спалнята също е малка, а в хола правихме сложни маневри, за да положим двете деца са спят без да паднат от меката мебел, но като цяло цялото семейство е супер доволно и иска пак  Grinning Grinning Grinning.  След малко ще кача и снимки .
СНИМКИ:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=224510

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 22:20 от bibi

# 40
  • Мнения: 1 312
Момичета,имам нужда от помощ.
Попрочетох темите и горе-долу се ориентирах,но просто много неща ми харесаха и незнам накъде да се насоча по-конкретно Rolling Eyes
Планираме първата си почивка на СПА с детето,което е на 3 години и е голям бесник.
Поради тези причини и сложното му хранене,което си е цял ритуал,досега не се престрашавахме да тръгнем вкупом на такова екстремно пътешествие Crazy
Иска ни се да отидем някъде в периода 20-30 април за около 4-5 дни.
Ще бъдем две семейства с по едно дете/другото е на три години и половина/.
Време имаме достатъчно,но подозирам,че за толкова малки хлапета ще бъде досадно и ще им омръзне да стоят повече от 5 дни на едно и също място.
Ще ви помоля за мнения къде според вас е най-подходящо и с най-много атракции,кътове,занимания за децата за да им осигурим някакви забавления.
Също така къде има подходящи процедури за дископатично болни,че и двете с другата госпожа сме повредени в кръста.
Изискват ли се някакви направления,карти за процедурите или се включват във пакетите?
Колко горе-долу е нормалната цена за нощувки,защото на места гледам такива по 280 лева,което ми се вижда ужасно много.
И какво въобще се включва най-често в СПА пакетите,какво да търся?
Ще съм благодарна за всякакви мнения и предложения за изпробвани места  bouquet

# 41
  • Мнения: 2 309
Да споделя и моето мнение за Пирин в Сандански.
Като цяло много ми хареса. Имам малки забележки обаче. Камериерките, които влизат два пъти дневно пропускаха втория път да изхвърлят кошчето в банята. Единия път не изнесоха подноса от румсървиз. Ресторанта вечер е с резервации, никой не ни предупреди и се наложи да ядем на лоби бара. Сервитьорката каза, че ще ни сервират храна от ресторанта за компенсация, но се оказа, че не е баш така и може само от менюто за румсървиз. Което за съжаление беше трагично. По-безвкусни сандвичи не съм яла, както и по-сухо пиле. Менюто в Средиземноморския ресторант също беше доста слабо за моя вкус.
От процедурите съм много доволна. Само единия път, когато си ангажирах час за терапия на лице, козметичката ми описа най-подробно какво ще включва. На следващия ден колежката й направи съвсем други неща. Пак съм доволна, но ми беше странно.
Музиката, която се разнася от асансьора е доста силна и се чува в стаите следобед.

Това е, иначе хотела е страхотен. От процедурите ползвахме с мъжа ми класическите масажи, аз още - шоколадова терапия за тяло и дълбоко почистване на лице. Той освен, че не излизаше от басейна, остана много доволен и от сауна парка. Аз така и не го пробвах, защото ми става лошо.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 879
момичета, и аз направих резервация на ВИП апартамент в Парк Хотел Пирин в Сандански. чудех се малкият (на 3 г.) къде спи, на разтегателен диван ли, защото не поръчах легълце, мисля, че ще му е тясно, той вкъщи спи на голямо легло. newsm78
има ли вътрешен детски басейн?
уж четох, четох какво сте изписали, обаче за тези неща не прочетох.

п.п. и още нещо, ако искаме да вечеряме в Средиземноморският ресторант трябва да си запазим маса за вечерта там още с пристигането, така ли?

# 43
  • Мнения: 3 423
Aurora за нашия син бяха сложили допълнително легълце и без да бяхме поръчвали(също халат макар и не за две годишен, но по малък от на възрастните)но резервирайки,казах,че ще сме с дете.
Има топъл вътрешен детски басейн.
Когато бяхме ние още не бяха открили Средиземноморския ресторант(там само закуските даваха)работеше Балканския-бяхме там цяла седмица и дори петък вечер вечеряхме без предварителна резервация,но до 20 часа,че в 20.30 детето вече го слагам да спи.

Иса много се смях на песните на собственика(гръцки ли бяха Wink)
Иначе отзива ти е по скоро положителен,това са дребни кусури дето се оплакваш и все пак за бг хотела си е находка Wink
Относно възглавниците -ние имахме 4 на голямото легло,по две на човек,различен размер,за малкия една малка.
По 3 сапуна всеки ден.
Камериерката(Дюла-поне така пишеше ,че ни обслужва камериерката Дюла)чистеше и подреждаше всекидневно и качествено.
Иначе за коктейлите в лоби бара и аз писах,че не са много наясно.

Дейзи Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 2 309
И за моята щерка бяха сложили сгъваема кошара, в която тя не спа нито един път. Не съм искала, сами се сетиха. Естествено оборудвана с малка възглавничка и лека завивка. Детски басейн има вътре, но тя не го пробва, че я е страх от водата. Леглата са огромни, ние спахме тримата и ни беше много широко.

Средиземноморския при нас работеше до  6 часа. При хубаво време е много приятно да се обядва на терасата. За вечеря в Балканския задължително резервация. Макар и по-скъп си заслужава, защото ресторантите долу в града са трагични.

Общи условия

Активация на акаунт