какви игри за 1г и 2мес.?

  • 1 395
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 469
Здравейте майчета! Много се извинявам ако темата не ви допадне или е имало такава преди време! Но от няколко дена се ровя и не намирам, имаше близка( играете ли си с децата си), но там не са описани видовете игри! Много ви моля да ми дадете идеи и съвет с какво да занимавам детето си за да ми се развива умничко? На 11м беше като научи 9 животни от книжката! От цели два месеца все я бута и не иска да показва животните! Казвали са ми че трябва да се занимавам от малко много с него за да е умен или по точно да го заинтригувам с тези неща( броене четене и др.- е малък е за четене, но от сега да събудя интереса му), бях много доволна и щастлива, че показваше животните и винаги му казвах браво след всяко показано животно и пръстчето му целувах, а сега съм толкова разочарована, че няма интерес! Sad Купих му от тези къщички където трябва да се улучват фигурките ( само два дни му беше интересно), имаме и конструктор с него по си играе! Дайте ми някакви идеи с какво да го занимавам на неговата възраст, какво друго да купя? Как да го върна пак към книжката! Дори и не му е интересно да му чета приказки! Пускам му двд с анимация даже и не се заглежда! Бута коли иска на компютъра, сменя програмите на телевизора( стига копчетата). Иначе се заиграва сам  за около 15-20 мин! Благодаря ви много!  bouquet

# 1
  • Мнения: 389
Детето в тази възраст преоткрива света около себе си,  иска да пипне навсякъде. Книжката му е станала безинтересна, защото е научило повечето животни, как правят, разглеждало я много пъти и вече просто  иска да научава други неща. Интересен му е компютъра, защото например "това е на мама играчката", децата подражават! За какво броене и четене говорим отсега, остави го да се занимава с нещата, които самото дете счита за интересни! Моят мъник, въпреки, че е вече на 2 години, също рядко се заслушва, когато му чета приказки! Остави го да си играе с "играчките", които са му интересни, били те дори тенджери, шишета и др. предмети, не точно предназначени за игра!

# 2
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Детето в тази възраст преоткрива света около себе си,  иска да пипне навсякъде. Книжката му е станала безинтересна, защото е научило повечето животни, как правят, разглеждало я много пъти и вече просто  иска да научава други неща. Интересен му е компютъра, защото например "това е на мама играчката", децата подражават! За какво броене и четене говорим отсега, остави го да се занимава с нещата, които самото дете счита за интересни! Моят мъник, въпреки, че е вече на 2 години, също рядко се заслушва, когато му чета приказки! Остави го да си играе с "играчките", които са му интересни, били те дори тенджери, шишета и др. предмети, не точно предназначени за игра!
Peace много вярно и ние сме така много играчки накупихме и пак никакъв интерес... с течение на времето ще започне да се заиграва.  smile3540

# 3
  • Мнения: 469
Аха, добре, да се успокоя!  Започнах да се притеснявам, защото на моета приятелка детето е на 2г и 2м и вчера отговаряше на английски, интересни са му само книжките и обича да му разказват приказки, направо си викам моето да не е по бавно....., защото тя ми каза че на 3м и половина го слагала на гърне( момче е ), на 4м приказвало думички, и проходило на 1г 1м и 1 ден! а пък моето едва на 10 месеца започна да казва само мама тати дяди дай. И за това взех да се притеснявам. Явно пък е наследствено защото бащата изключително умен. Благодаря ви много! Hug 

# 4
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Оф и моята дъщеря е така Confused.Преди се впечатляваше от книжки,интересни играчки,а сега само гледа кое ,,непозволено,, нещо да вземе и да яде списанията ми Crazy Crazy
Ще го израстне и това ,няма начин Peace

# 5
  • Мнения: 137
Според мен трябва по-лекичко да се кара, защото децата могат да се затормозят от прекалена амбициозност.

# 6
  • Мнения: 1 586
И ние сме така, от известно време напрово незнам с какво да го забавлявам,нищо не му е интересно.Конструктора не го поглежда..... ooooh! и кнжките също. ooooh! но за сметка на това ,прахосмукачката е най-великото нещо за него,направо е луд по нея. Shocked Сега купихме и телефон,със слушалка и шайба и с него се забавлява малко.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аха, добре, да се успокоя!  Започнах да се притеснявам, защото на моета приятелка детето е на 2г и 2м и вчера отговаряше на английски, интересни са му само книжките и обича да му разказват приказки, направо си викам моето да не е по бавно....., защото тя ми каза че на 3м и половина го слагала на гърне( момче е ), на 4м приказвало думички, и проходило на 1г 1м и 1 ден! а пък моето едва на 10 месеца започна да казва само мама тати дяди дай. И за това взех да се притеснявам. Явно пък е наследствено защото бащата изключително умен. Благодаря ви много! Hug 

Shocked Какво се връзваш на такива неща, на 3 мес ма гърне и т.н.То детето не трябва да се слага да сяда тогава  ooooh! .Всяко дете се развива по различен начин и не можеш да сравняваш за всичко твоето с детето на комшийката.А като загуби интерес към някоя играчка - книжката му например я скрий за известно време, месец примерно.И после като му я покажеш пак ще му е интересна.Просто не го насилвай, ако то няма желание.Въобще не харесвам майки които се вманиачават да си направят децата професори  Whistling

# 8
  • Мнения: 469
Аха, добре, да се успокоя!  Започнах да се притеснявам, защото на моета приятелка детето е на 2г и 2м и вчера отговаряше на английски, интересни са му само книжките и обича да му разказват приказки, направо си викам моето да не е по бавно....., защото тя ми каза че на 3м и половина го слагала на гърне( момче е ), на 4м приказвало думички, и проходило на 1г 1м и 1 ден! а пък моето едва на 10 месеца започна да казва само мама тати дяди дай. И за това взех да се притеснявам. Явно пък е наследствено защото бащата изключително умен. Благодаря ви много! Hug 

Shocked Какво се връзваш на такива неща, на 3 мес ма гърне и т.н.То детето не трябва да се слага да сяда тогава  ooooh! .Всяко дете се развива по различен начин и не можеш да сравняваш за всичко твоето с детето на комшийката.А като загуби интерес към някоя играчка - книжката му например я скрий за известно време, месец примерно.И после като му я покажеш пак ще му е интересна.Просто не го насилвай, ако то няма желание.Въобще не харесвам майки които се вманиачават да си направят децата професори  Whistling

ама аз не искам да го правя професор  Winkи то изобщо, просто да му сече пипето повече от колкото на мама и тати. И все пак  нямам нито баби нито близки да ме ориентират какво да правя, за това гледам да се уча от тази приятелка!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Да не си се обидила, не съм целяла това  Stop
Аз на Велизар например много му пея и едновременно жестикулирам - за "Хей ръчички" примерно или други такива.Като му показвам нещо ново или го уча не нещо той не се мъчи веднага да го имитира, дава вид все едно не го интересува, но след 1-2 часа или на другия ден идва и се мъчи да ми покаже нещото на което съм го учила.Аз не всеки път успявам да разбера какво ми показва детето, но  Laughing
А за играчки сега се сещам че продават едни килимчета- пъзели.С различни картинки, доста са големи.Като се нареди става като детско килимче.Нещо такова можеш да вземеш.За друго сега не се сещам.

# 10
  • Мнения: 137
Дали детето ще е умничко не зависи толкова от игрите, а по-скоро от интелекта на мама и тати. Има и друг фактор - нарича се природна интелигентност. Никога не съм се замисляла с какво да направя децата ми по-умни, защото то е неизбежно  Mr. Green

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Детето ти се развива напълно нормално.Това,че е загубило интерес към книжката в момента е нормално.То вече е голямо,може да пипне компютъра,телевизора и какво ли още не.Изучава света,това е.Има време за всичко.А за това,колко ще е умно-трябва отвътре да му дойде. WinkТи само можеш да го насочваш,но това по-нататък Peace

# 12
  • Мнения: 660
Не се връзвай на приятелката. Ама изобщо. Peace

Самуил харесва еднаквите неща.
Когато беше на 10 месеца най-любими му бяха 10-те кубчета - защото бяха 10 еднакви неща (с различни цветове).

Когато първата книжка я "изучи", му купих друга - в момента имаме около 15-тина. Laughing Хресва му животните вътре да се повтарят - да ги гледа от различни ъгли.
 Бейби Анщайн уважава само тези, дето са със животни, но отначало му беше скучно - запалих му интереса чрез фигурките - Когато на филмчето дават тигър, му давах в ръцете тигъра и той виждаше, как играчката, дето е в ръцете му, на филмчето се движи. Като му дам играчката, докато разглеждаме книжка пък, може да я завърти от всички страни и да започне да си представя триизмерно образа от картинката.

Най-интересни са му еднаквите колички - но не съвсем еднакви, като тези на Ферари Laughing, а примерно един и същ модел, но различни цветове.

От всички кукли от моето детство най-му привличат погледа две един модел - почти еднакви, само облечени в различни цветове и с различен цвят коси Heart Eyes.

От къщичката, дето се пъхат фигурки - взех му я на 1,3 г - хич не вдяваше целта - пъхаше всички фигурки през една дупка, а при първи неуспех се ядосваше и хвърляше всичко на пода. След около месец ни подариха още една подобна, а скоро след това - подобен камион, но там фигурките, дето трябва да се пъхат, са две по- две еднакви. Много обича да ги реди една до друга (еднаквите) в редичка и да им се радва. Когато играем на тази игра, винаги иска и трите игри да са налице, реди ги една до друга и сравнява. А, и да - писва му бързо, прибират се и след няколко дена, като реве за нещо, му се поднасят като нещо ново! Laughing

От всички гумени пищялки не харесва ни една, но-о-о трите овце са хит - напълно еднакви, но в различни цветове! Grinning

Посочвам му всеки предмет от обкръжението и се повтарят думи до безкрай - интересно му е, постоянно сочи и пита.

С конструктора, който ни подариха, играе откакто му купих още един такъв - така блокчетата станаха повече и целта е да построи голя-я-я-ма кула. Колкото повече блокчета, по-интересно.

# 13
  • Мнения: 469
Да не си се обидила, не съм целяла това  Stop
Аз на Велизар например много му пея и едновременно жестикулирам - за "Хей ръчички" примерно или други такива.Като му показвам нещо ново или го уча не нещо той не се мъчи веднага да го имитира, дава вид все едно не го интересува, но след 1-2 часа или на другия ден идва и се мъчи да ми покаже нещото на което съм го учила.Аз не всеки път успявам да разбера какво ми показва детето, но  Laughing
А за играчки сега се сещам че продават едни килимчета- пъзели.С различни картинки, доста са големи.Като се нареди става като детско килимче.Нещо такова можеш да вземеш.За друго сега не се сещам.


Не, моля те не съм се разсърдила! Hug и аз така правя със същата песничка Joy да имаме такова килимче, но е само с къртинки на мечо пух, ще разгледам какви други има и ще му купя, макар че той го ползва за чешене на венците, че и със зъбите сме зле само 4 излезли Sad  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 131
Да, бе, на четири месеца изговаряло думички, как пък не  Naughty Никой не може да ме накара да повярвам в подобно нещо. Май има свръхамбициозни майки, които са в състояние дори да си измислят само и само тяхното дете във всяко едно отношение да бъде над останалите.

Общи условия

Активация на акаунт