Темпераментните деца - тема 3

  • 14 200
  • 341
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 271
Здравейте в новата ни тема!

Малко обобщение:
Тема 1
Тема 2

Книгата, която въвежда термина "spirited" ("темпераментно") по отношение на дечица като нашите:
Raising your spirited child by Mary Sheeds Kurcinka
За съжаление я няма в България (имаме мечта да я преведем и издадем в някой хубав ден), може да се поръча от Амазон.
 
Името, което по предложение на zlatishka харесахме за нашата група е "Шарени бонбони" и първата ни среща-семинар ще се проведе на 24.02 от 11 до 13 часа в Барбарони 3

Поръчали сме си 1 голяма пица Поло и 1 голямо смесено плато със сирена и филета/салами за 53 лв общо.
Наема за 1 дете в клуба е 5 лв за 2 часа. При 10 деца сметката е 10 лв на дете. Ако сме повече - ще разделим 53 на бройката Simple Smile

Темата ще бъде: "Основни аспекти на темперамента (виж по-долу). Как те влияят на нас, на децата ни и на отношенията между нас".
Аспектите, са:
1. Интензивност на реакциите
2. Постоянство
3. Чувствителност
4. Впечатлителност
5. Приспособимост
6. Регулярност
7. Енергичност
8. Първа реакция
9. Настроение

Допълнително темперамента се дели на Екстроверти и интроверти, което също ще коментираме.

След това предвиждаме разговор в търсене на положителните черти на тези аспекти в нашите деца (помислете си предварително по въпроса, ако искате Simple Smile )

За дечицата, които ще предпочетат да стоят при родителите са сме предвидили материали за оцветяване, рисуване, апликиране.

Записали се до тук:

Millena - 2 деца и 2-ма родители
Maria.St - 2 + 2
zlatishka - 1 + 1 (+1)
shoshi84 - 1 + 1
TanyaMG - 1 + 1 (+1)
mamaGabi - 1 + 2
tinkerbell - 2 деца + 1 родител
iva - 1 родител + 1 дете + 1 бебе Simple Smile

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 22:21 от Millena

# 1
  • Мнения: 7 263
Ха имаме нова темичка   bouquet
Дано има хубавки нещица за споделяне тук!  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 025
Записвам се да следя новата тема.
Искам да попитам - как се сдобихте с книгата, има ли я в БГ? А има ли я на български?
Много се извинявам, ако вече е коментирано (а то сигурно е), но наскоро открих темата, а тези дни нямам никакво време да изчета всичко назад...

# 3
  • Мнения: 7 263
Мартеа за жалост книгата я няма на български, няма я и в България. Момичетата са си я поръчали и доколкото разбрах ако искаш би могла да говориш със Злати \ дано не греша\ за да ти поръча и на теб.
За мен за жалост няма да е полезна справям се макар и не особено лесно с техническа литература, но за подобен род четиво се изисква много добро владеене на езика  Sad

# 4
  • Мнения: 1 216
Здрасти на тази нова темичка!
Срещата се заформя като сериозна дискусия, има и домашно за всеки родител  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 271
Срещата се заформя като сериозна дискусия, има и домашно за всеки родител  Mr. Green

Само за който иска да го възприеме така Wink
Просто е по-структурирано и (надявам се) полезно, ако си има тема и фокус. Пък на място ще видим как ще тръгне и доколко ще се придържаме към тази форма и как ще я караме за напред Wink

# 6
  • Мнения: 1 216
Ще има много неща да си разказваме, със сигуност ще е полезно и забавно!

# 7
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
А ще има ли и по - големи деца, че моето "бонбонче" е на 9г?

# 8
  • Мнения: 3 271
А ще има ли и по - големи деца, че моето "бонбонче" е на 9г?

Имаме 2 (сина ми и на Злати), които са почти на 7. Мисля, че ще си паснат идеално Simple Smile

# 9
  • Мнения: 494
 Здрасти на новата тема! Grinning   bouquet
 Поздравления и за името, за сайта и за срещата. Ще чакаме новини и нови статии. Simple Smile
 

# 10
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте и от мен в новата тема!

Ние имахме спокойни почивни дни, може би постигнахме едно разбирателство мама, тате и дете за няколко дни. Дано да е за по-дълго време Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 271
Ние имахме спокойни почивни дни, може би постигнахме едно разбирателство мама, тате и дете за няколко дни. Дано да е за по-дълго време Simple Smile

Дано!! Нашия уикенд беше тежичък от към малкото ми темпераментче. Нещо от петък още влезе в едно много мрънкаво и ревливо настроение и аз съм по-напрегната от обикновено, така че нямах необходимото търпение да издържам и успокоявам всяка истерийка. 3-4 пъти й креснах този уикенд и се чувствам доста зле от това Sad Сутринта последно го овладяхме без крясък, но пак беше с по-остър тон, когато изпадна в истерия, че не можеше като тръгнахме да се обуваме да се върнем да правим и лепим глава на кравата, която снощи направи  Crazy
Дано и аз, и тя се поуспокоим тези дни, че чак такова напрежение отдавна не сме имали и мислех даже, че го надживяваме вече. Но... до другия път.

# 12
  • Мнения: 2 448
Здравейте и от нас в новата тема, толкова бързо взеха да се развиват нещата тук, че едва смогвам да чета, ама ще опитам. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 639
И аз да се запиша в новата тема. Чакаме вече с нетърпение срещата. При нас, продължавам да се хваля и да чукам на дърво, "белият" период продължава Grinning Миличките, тази събота и неделя страшно много ги оставяхме сами, че търчим с един куп глупости и ремонти да се занимаваме...и той много слушал сестра си, никакви проблеми нямало, даже го оставих съвсем сам за 15-ина мин. (за пръв път се осмелявам) и бях със свито сърце, но той ме посрещна много горд, че е вече голям, послушен и не бил направил никаква поразия, не бил мърдал от компютъра (както му наредих). Лошото само е, че много дългичък му става престоят пред компютъра, за да кротува, ама... Sadнямах друг избор...
Лени, четох в някоя от предишните теми нещо, което ти беше написала, в смисъл, че трябва да се стремим просто да канализираме темперамента им, за да не са все черните овци и да страдат от това, но че трябва да внимаваме да не ги мачкаме -   bouquetтова точно изразява моите размисли за възпитанието на Мишо - хем не ми се иска да му "лепят етикети", хем пък и не ми се иска да смачквам тия искрящи пламъчета в очичките му... Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 1 320
Момичета, здравейте!

От давна не съм писала, но все не остава време, но ви чета до колкото мога. За срещата аз също мисла да дойдеме с моя калпазанин, стига само да не ни мине котка път. От миналата седмица нещо ни е тръгнало на разни вируси, кой повръща, кой със сополи, кой гърло, кой нещо друго. Едно минава, друго идва, Затова не искам да казвам със сигурност, защото незнам дали ще сме здрави. То всъщност детето е добре, тази зима даже въобще не е боледувал, но пък аз излезнах нещо кекава, през 10-тина дни нещо лепвам!

Общи условия

Активация на акаунт