Вече нищо не е същото.

  • 7 481
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 391
Dona Bonbona, много хубав пост и страшно ти съчувствам, защото си личи, че си минала през това. Само човек, който е минал през ада на безразличието може да го напише така хубаво. Но не бързай да чертаеш всичко в черни краски и безнадеждност. Може би така го пишеш, защото не си преминала през това, а все още си затънала в него.
И аз бях там и вярвай ми, беше най-страшното нещо, което ми се е случвало. На мен, в мен!
Но не е вярно, че няма лек. Просто е много, много трудно и за повечето е непосилно за преодоляване. Осъзнавам, че повечето си живеят с това цял живот.

Раздялата, за която споменаваш също е изход, но ако хубаво се замислиш, ще видиш, че е временен изход. После какво? Ще срещне друг принц, ще се влюби така, както се е влюбила в съпруга си и пак ще бъде жива за няколко години, а после ще изпадне в същата тая дупка, но ще затъне още по-надълбоко, защото вече ще й е позната картинката. И после какво? Цял живот ли да сменя любовите, за да се чувства жива? Цял живот ли да си раздава любовта на парчета насам-натам? Може би за някои това е решение, но за мен не беше, а ми се струва, че по нещо си приличаме с авторката на темата /иначе изобщо не бих писала тук/.

Не, аз нямам конкретно решение. Хората сме твърде различни, за да има една панацея. Но знам едно - промяна. Първо в себе си /което само по  себе си е сезифофски трудно/, а после и в другия, което е... ами да кажем, че не е по силите на сам човек. Т.е. трябва да накараш и другия да ти помогне. Връзката между двама души е винаги 'работа за двама'. Ако само единият бута, колата ще си остане в калта.
После нещата баааавно започват да изглеждат различно, а след това и наистина да се променят.

И към авторката още нещо, един жокер: Никога няма да е същото. Докато не се примириш, докато истински не приемеш тая мисъл, няма да можеш да продължиш напред. Защото, когато промениш себе си, ще осъзнаеш, че не е необходимо да е същото.

# 31
  • Мнения: 636
Дона Бонбона, съгласна съм Peace
Само да допълня нещо. Мисля, че причината за подобен род скука в брака е различното интелектуално ниво на партнъорите. Единият се вълнува от по- възвишени неща, другият не разбира за какво става въпрос. В единия се появява потребност, която няма как да бъде удовлетворена. Липсата на разбиране на езика на другия се натрупва и в един момент те спират да говорят. Ако е така или по-умният трябва да свали летвата или другият да се стреми да се усъвършенства. А за мъжете това е много трудно. И ето ти пропукването. Ако случаят е такъв мисля, че спасение няма. Но ако е само рутина, дано я преодолеете. Във всички семейства я има.   Щом се прибираш толкова късно от работа ми е ясно, че почти не ви остава време да се опознаете истински. Вземете си една седмица и заминете някъде. Ако и там не говорите-лошо.  Confused

# 32
  • Мнения: 3 423
Може би трябва да изхвърлите
телевизора и да купите скрабъл.

# 33
Някои от вас много добре са ме разбрали какво искам да кажа, въпреки че, признавам, не съм го написала много ясно. Първо искам да кажа на Лиска, че преди много играехме точно на скрабъл, но сега той няма никакво желание. Телевизията не му е някаква мания. Просто погледа му винаги е насочен натам /дори да дават реклами/. За мен това означава "Просто не ми се слуша" или "Не внимавам". Аз му говоря нещо за детето, за деня ми и т.н. В същото време аз съм винаги отворена за неговите проблеми и неговите "разкази", които винаги витаят около работата му. Показва страшна незаинтересованост към мен. Само кима с глава, но виждам, че няма желание да ме слуша или да разговаря с мен. Нашите взаимоотношения се свеждат единствено до секса. Винаги иска секс, натиска ме, казва ми, че му е много хубаво с мен, че постоянно го възбуждам и т.н. Аз също обичам секса, харесва ми да правя секс с него, но вече дори нямам желание, защото ние просто през останалото време и по друг начин НЕ комуникираме. Не искам да ни свързва само секса. На него просто рутината и всичкото това еднообразие му допада. Няма да започна да му правя изненади, жестове и т.н., защото когато съм му ги правила той ги е приемал с безразличие. Просто не откликва. Писна ми вечно аз да действам в тая връзка. Крайно време е и той да започне. Вярвам, че може, защото преди беше точно такъв - държеше се прекрасно с мен, чувствах се наистина желана и ухажвана жена. Ядосвах се до един момент, след това изпадах в дупка, страдах. Стигнах на етап в който вече нищо не чувствам, не ми пука за него, не ми пука за нищо. Живеем си като съквартиранти. Тая рутина е ужасна. Аз съм емоционален човек и той много добре го знае.
Всъщност много неща ми се иска да кажа, но не искам да е досадно и да стане твърде дълго. Надявам се, че вътрешно в себе си някои от вас ще ме разберат преди да ме упрекнат.
Може би такива с дълъг брак ще ми кажат, че това е само период. Толкова ми се иска да чуя нещо успокоително, защото не искам да развалям брака си.

# 34
  • Мнения: 313
Аз лично никога няма да те упрекна, защото съм преживяла такъв етап със съпруга ми, но сега всичко е наред. Обичаме, се разбираме се, излизаме... и.тн. Незнам миличка какво да ти кажа, искам да те успокоя но не намирам думи, защото само ти си знаеш как се чувстваш, ние каквото и да кажемммммм. Направи някакво усилие ли незнам, как да станат нещата по доби, просто сама ти можеш да направиш нещо.... Hug Hug Hug Пък в крайна сметка, ако не става събирай багажа и да види тогава... Да няма цял живот да страдаш, и ти си живо същество, имаш нужда от забавление, както всеки и от емоции и т.н. Hug

# 35
  • Мнения: 1 111

ох,чета и се чудя защо мъжа ти го е налегнала такава апатия... Rolling Eyes

и аз съм била в подобни апатични състояния,обаче те са провокирани от моя мъж - както казваш ти - правя разни жестове,изненади...и няма никакъв отклик...или говори предимно за себе си и не слуша какво казвам аз...Но тогава аз,а не той, изпадам в апатия...

Може би такива с дълъг брак ще ми кажат, че това е само период. Толкова ми се иска да чуя нещо успокоително, защото не искам да развалям брака си.

незнам дали  е период,не мога да кажа....но е лошо когато има такива периоди и човек с ечувства така Cry

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пак ти казвам- дистанцирай се от него. Тогава ще разбереш дали си заслужава всичко.

# 37
  • Мнения: 111
Естествено, че няма за какво да те упреквам, зная за какво говориш-аз съм с мъжа ми вече 11-та година.Да наистина има такива моменти, и ние сме минали през това и аз съм се чувствала така, и не случайно ти казах да обърнеш внимание на неща,които ти самата обичаш да правиш.Виж - женени сте само от 3 години,предполагам детето ви е малко.А именно първите 3 години на детенце са най-изморителни,изцеждащи и т.н. за всеки от нас(предполагам).Те ни и  променят.Това се отразява и на двама ви.Също така всеки човек с времето се променя,израства,търпи развитие-вие и двамата сте различни от това преди 3 години, връзката ви също е претърпяла промени-не може да очакваш винаги да е както преди.Ще бъде различно винаги-няма как.Но това в никакъв случай не е лошо и не трябва да те плаши.Тепърва ще се преоткривате не един и два пъти-и точно в това е смисъла .Ти не си безразлична на съпруга ти, интересуваш го не по-малко от преди -можеш ли да го приемеш без преки доказателства?!Можеш ли просто да му повярваш?.Можеш ли да приемеш , че израза на чувствата не винаги е бурен и свръхемоционален.Естествено че има и доза рутина, има и инерция-нормално е -все пак говорим за ежедневие.Но не трябва да се фиксираш върху този момент сега, успокой се.Дай си почивка от тази тема за размисъл.Не очаквай от него конкретна реакция.
Отдръпни се. От опит го казвам.
Рени ти е казала нещо много важно, с две думички.Помисли върху това.

А относно брака-естествено че няма да искаш да си го разваляш.Това че сте се сблъскали едва ли не с първите перипетии на съвместния живот , не е причина да се мисли за раздели-най - малкото е несериозно.Така мисля аз поне.И ти пожелавам повече вяра в себе си и повече  ведро настроение  Nature Sun With Face

# 38
Според мен проблемът е твой, а не негов. Ти се чувстваш безразлична и неудоволетворена и всичко се случва само и единствено в твойта глава. Т.е. зависи от самата теб как ще приемеш едно нещо- дали е черно или бяло.  Като смяташ, че не си доволна от живота си- направи нещо от което ще си доволна- или което смяташ че те удоволетворява.  И го поведи след себе си тоя човек! Ако не става си намери мъж, който да ти обръща внимание и ти самата така ще се промениш, че и ТОЙ ще го забележи, ще го усети и ако го бива ще се захване отново с теб!

# 39
  • Мнения: 7 716
Започни да излизаш с приятелки. Peace

# 40
  Наистина  много по-често се случва  така, хората да изстинат, да скучаят и да разлюбят  човека до себе си.А защо е така ли? Заради погрешните очаквания.
  В самото начало на една връзка/брак/, мъжът и жената тръгват  като два кораба от едно и също пристанище.Но всеки има  някакви очаквания, представи и нагласа за съвместния им живот.И така  с времето/пътуването/ те постепенно се отдалечават един от друг, докато един ден се окаже, че са акустирали в различни пристанища.Те са се отчуждили, скъсали са връзката помежду си, защото са имали различни прицелни точки.За да не се случи това крайната дестинация следва да е обща.Ако всеки хване своя вълна по която да сърфира, скоро ще се изгубят  в океана на живота.Това ще им донесе само болка , разочарования и досада.В доста случаи  се стига до развод.
Но , ако те имат една обща цел/"делят ли двама една борба..."/ и любов, то никакви  житейски ситуации не биха им преобърнали лодката Peace

  Уточнение:ЛЮБОВ= приятелство, семейна обич, отдаденост,  себепожертвование за другия, интимност;
    Тя не е просто химична реакция, която отминава след 2-3 години или  по-рано, уви.Тя е съвкупност и  що се касае до семейството тези й аспекти  не сработват ако са отделени.Не може само със секс, нито само със привързаност/освен ако не сме вече  стари-престарели, нали Wink/.Любовта се гради и култивира, не чакаме да ни падне свише, без да сме си помръднали пръста.
Мигито  го е казала  много  точно, мъжете, както и жените , не са  средство да утоляваме  собствените си  нужди.Напротив, ние трябва да се стремим да  направим всичко по силите си, безвъзмездно  за човека, когото сме  се врекли да обичаме, докато смъртта ни раздели.Или тази клетва е била между другото???

# 41
newsm78 понякога като чета "съвети" разни, наистина се съмнявам най-малкото в грамотността на написалите ги, в способността им да четат и най-вече да разбират това, което са прочели....  Thinking

към авторката! много глупости са ти написали, момиче мило.  Rolling Eyes Какво да промениш ти, в какви финитиофлюшки да се появиш, какви изненади да подготвиш, как да се примириш и прочее малоумствения...

Успех  Hug
Това ли било грамотният и възпитан начин да се квалифицират чуждите мнения?! ooooh!

Може би авторката на темата най-добре ще прецени кои съвети и мнения  са и полезни и кои - не.
   Дона, мило момиче, ти направо я хвърли на лъвовете с това изказване.Относно грамотността на пишещите...Хората поне се опитват да й вдъхнат вяра  от сърце и да й помогнат да си оправи брака, което е СЪЩЕСТВЕНОТО в случая.Дали  са им хубави идеите, това ще реши тя.Не виждам как  търсейки щастие извън дома би се справила.А това за безразличието е ...не е вярно, категорична съм.Винаги и за всичко има решение, стига човек да е готов  да  го потърси.Не напразно е казано: "Хлопайте и ще ви се отвори, търсете и ще намерите, искайте и ще ви се даде." Аз съм минала по пътя на авторката и от опит  казвам, че може, има  изход.Даже моята ситуация  беше далеч по-лоша, важното е  да вярваш. Peace

# 42
  • Мнения: 274
Авторката трябва да свиква.Фазата на влюбеност трае приблизително 3 години,след което между съпрузите настъпва рутина и сиво ежедневие.Направете, че да не ви е скучно.Ние с мъжа ми всяка неделя се качваме на колата и отпрашваме натам, накъдето ни видят очите. Wink

едва ли точно всяка събота и неделя?!?!?!? Това съм го чувала и друг път, как където ви видят очите бе хора - без подготовка без план без организация... Да стигнете, да стигнете, най-много до табелата на града да стигнете Simple Smile Глупав съвет е това а и не го вярвам че го правите НАИСТИНА И ТО ВСЯКА събота и неделя. Малко преувеличи, ама карай да върви.
Но да се организират хората и поне 2 пъти в месеца да си отпочиват извън града сие супер разнообразие.

Апропо тази събота и неделя къде бяхте  Laughing

# 43
  • Мнения: 0
Естествено, че няма за какво да те упреквам, зная за какво говориш-аз съм с мъжа ми вече 11-та година.Да наистина има такива моменти, и ние сме минали през това и аз съм се чувствала така, и не случайно ти казах да обърнеш внимание на неща,които ти самата обичаш да правиш.Виж - женени сте само от 3 години,предполагам детето ви е малко.А именно първите 3 години на детенце са най-изморителни,изцеждащи и т.н. за всеки от нас(предполагам).Те ни и  променят.Това се отразява и на двама ви.Също така всеки човек с времето се променя,израства,търпи развитие-вие и двамата сте различни от това преди 3 години, връзката ви също е претърпяла промени-не може да очакваш винаги да е както преди.Ще бъде различно винаги-няма как.Но това в никакъв случай не е лошо и не трябва да те плаши.Тепърва ще се преоткривате не един и два пъти-и точно в това е смисъла .Ти не си безразлична на съпруга ти, интересуваш го не по-малко от преди -можеш ли да го приемеш без преки доказателства?!Можеш ли просто да му повярваш?.Можеш ли да приемеш , че израза на чувствата не винаги е бурен и свръхемоционален.Естествено че има и доза рутина, има и инерция-нормално е -все пак говорим за ежедневие.Но не трябва да се фиксираш върху този момент сега, успокой се.Дай си почивка от тази тема за размисъл.Не очаквай от него конкретна реакция.

А относно брака-естествено че няма да искаш да си го разваляш.Това че сте се сблъскали едва ли не с първите перипетии на съвместния живот , не е причина да се мисли за раздели-най - малкото е несериозно.Така мисля аз поне.И ти пожелавам повече вяра в себе си и повече  ведро настроение  Nature Sun With Face

Това все едно аз съм го писала. От 11 год. сме заедно, с 2 деца. Минали сме през много трудности. Не бих си позволила да те съветвам, най-малко,  че преди известно време самите ние бяхме на кръстопът. Семейство не се разваля току-така, само защото нещо не върви. Ясно е, че не е по начало такъв, какъвто го описваш сега. Имали сте прекрасни моменти заедно, върни се към тях. Виж какви са били обстоятерствата тогава. Заинтригувай го, та дори го накарай да ревнува. Като ти се обади приятелка, иди да говориш в другата стая, уж тайно. На мъжете трябва да им се води политика. Относно секса нямате проблеми - това е страхотно, още те желае, значи не мисли за други. Но може би сега се чувства сигурен и няма нужда да те ухажва, покажи му, че не е така. Говорете и за най-дребния проблем, не губете диалога помежду си, обсъждайте възпитанието на детето и семейните "дребни" проблеми.
И намери малко време само за себе си, обличай се предизвикателно, излизай "по женски", Остави го малко на саме със себе си и може би ще видиш резултати.

# 44
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Сляпата любов може и да отминава след 3г,но ако ви е силна връзката...тя се крепи на доста дрги неща,които могат да направят съжителството ви прекрасно..потърси простооткъде е започнала да се пука "стомничката ви"

Общи условия

Активация на акаунт