Как чистите щори???

  • 8 302
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Чудя и се мая как да изчистя много, ама наистина много мръсните щори на остъклената ни тераса. Щорите са хоризонтални, алуминиеви, нещо подобно на тези:
http://www.solis-bg.com/images/venecianski/Venecianski-Aluminievi.jpg
Дали мога да ги откача и да ги накисна във ваната  newsm78. Вие как мислите??? Или да ги чистя лентичка по лентичка, ама това е лудост.
Или по-добре да ги хвърля, както казва мъжа ми и да си купим нови-чисти.

# 1
  • Мнения: 46 403
Откачването става за секунди.
После пръскаш с обезмаслител, пак секунди  Simple Smile
Оставяш 20-30 мин. в банята и с ако имаш подвижен душ най-бързо става Peace

Това обаче го правя веднъж гошишно, иначе веднъж в месеца с микрофибърна кърпа и "Пронто", минавам без много старание, после обръщам и пак от другата страна  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 326
Никол благодаря ти за съвета. Какво имаш предвид под обезмаслител? Мога ли да ги накисна в Domestos Или Bref или нещо подобно.

# 3
  • Мнения: 1 150
Никол благодаря ти за съвета. Какво имаш предвид под обезмаслител? Мога ли да ги накисна в Domestos Или Bref или нещо подобно.

Предполагам, че има предвид Meglio.
Аз ги чистя по същия начин.

# 4
  • Мнения: 998
Момичета, а как ги сваляте тези щори. Нещо се дзверя и не мога да открия как става. Те ми обясниха момчетата лятото, като ги слагаха, ама аз съм забравила Embarassed

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Откачането и закачането е кофти (поне на тези които имаме ние) трябва да го хванеш отгоре и с пръсти да опъваш външния ръб към теб за да се откачи (много зле обяснявам). След това, както са казали в банята, но преди да ги откачиш ги завърти да бъдат "затворени" за да ти е по-лесно миенето.
За препарат незнам аз ги измих с един скапан шампоан и четка. За 3-4 мин си готова .... после окачваш да се изцедят и след това забърсваш с кърпа (за да не останат петна). Закачването е по-кофти от откачването, затова използвай инструмента "мъж" за тази цел ....


видях снимката , нашите са същите ....

# 6
  • Мнения: 326
Закачването е по-кофти от откачването, затова използвай инструмента "мъж" за тази цел ....
Ха ха ха. Това ми хареса. Аз да мога да го хвана хич няма да се занимавам ама на, не успявам да го прелъжа. Само като спомена за миенето на въпросните щори и той казва. "Оооо моля ти се, тези щори не могат да се измият. Ние като сменим дограмата ще си купим нови щори". И така 2 години. А по тях вече има 2 пръста гняс. Брррррр #Crazy

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
имаше една тема - как може да продавате секса у дома .....
нейде из клюкарника беше, прочети я ...

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 11:36 от Labrador

# 8
  • Мнения: 606
  Преди една седмица ги измих. Станаха като нови. Затваряш ги с врътката, просваш ги в банята и с препарат, мека четка и слушалката на душа....

# 9
  • Варна
  • Мнения: 773
Извинявам се, че се намесвам в темата, но искам да попитам нещо. Освен такива щори като вашите /минавам ги с кърпа, не че се почистват идеално, но са монитрани , така че няма начин да се свалят/ имаме и вертикални, такива които са от плат. Имат вече на места петна, но не смея да ги мина с препарат. Знаете ли те с какво се почистват?
 Благодаря Ви  Hug

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
как така са монтирани, че да не може да се свалят?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 773
захванати са долу и горе с някакви щифтове, които пък са с някакви болтове.Ако реша да ги свалям, ще трябва да развивам и разглобявам, а дали след това ще успея да ги оправя - незнам. Странно са ги сложили наистина. Изглеждат здрави. Просто незнам как да ви го обясня

# 12
  • Мнения: 824
... но са монтирани , така че няма начин да се свалят...
И аз така си мислех за нашите.Трябва да могат да се издърпат отгоре от едни накрайници,като на старите корнизи.Не се развива нищо,просто дърпаш към теб и готово.Всъщност не е никак лесно,а и е трудно за обясняване,особено като не съм пред щорите.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 354
във вана(леген, корито) с подвижния душ

# 14
  • София
  • Мнения: 604
мъжа ми ги сваля и във банята под душа...
но днес като го нямаше, аз се наканих да ги чистя-3 прозореца+дограмите+щорите, лентичките една по една с микрофибъренн парцал, напръскам с универсален препарат(мъжът ми бачка във фирма за почистване и е донесъл-чисти наистина всякакви повърхности), направо ме хвана нервата, но светнаха Peace

Общи условия

Активация на акаунт