Отговори
  • Мнения: 48
Как преодолявате гаденето по време на бременост.Кога се появи то при вас.

# 1
  • Мнения: 244
уф най гадното  Sick в начлото още и продължи до 4-5 месец аз не можех да повръщам и непрекъснато ми се гадеше беше кошмар единствено ми помгаше газирана вода в огромни количества  Mr. Green

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Никак! Аз поне не намерих лек за това  Sad . Беше ми лошо денонощно, нищо не можех да ям, само плодовете ме освежаваха май  newsm78 . Влязох в 4-ти месец и всичко отшумя като с магическа пръчка  Grinning

# 3
  • Мнения: 655
Като се чувствам зле си почивам и обикновено спя за да минава по-бързо времето. Но за щастие бременността ми е лека и тези дни са малко.

# 4
  • Мнения: 137
За съжаление никак, като ми е лошо по добре да повърна и ми минава, в противен случай ми е лощо цял ден и пак до това се стига Sad

# 5
  • Мнения: 4 668
Аз също не намерих лек за това  Confused Много ми беше гадно ...До 5-тия месец карах само на сок от ябълка и солети . Гадеше ми се ужасно и отслабнах доста .
После намаля , но в интерес на истината - не престана . Чак деветият месец го изкарах по - спокойно .

# 6
  • София
  • Мнения: 2 348
От гадене ми олеква, като повръщам (не по желание), а от прилошаване, като припадам (отново не по желание). За мен нямаше спасения. Но са ми препоръчвали разни капки, които се пият преди ядене, сухар още преди да си станала от леглото, много течности (аз не можех да ги гълтам течностите, че бързо се връщаха  обратно), лимонче и такива разни работи. Пробвай всичко и ще разбереш на теб какво ти пасва най-добре.
 Дано да не работиш, че аз и в работата бях дежурна в тоалетната, а и редовно обирах боклуците по градския транспорт, като поприпадна лекинко.
 Пожелавам ти лека и безаварийна. Мен ме успокояваше факта, че какъвто и да е дискомфортът, минава  Laughing

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм имала подобен проблем.

# 8
  • Мнения: 1 768
Имах тоЗи пролем до четвърти месец.Като повръщах дори ми олекваше.Спях повече и си почивах. Tired

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Май никак.
До началото  на 4 мес си повръщах. Бях свалила 7 кг за първите 3 мес от бременността

# 10
  • Мнения: 9 973
нямах гадене,2-3 преди да родя ми се гадеше

# 11
  • Мнения: 117
При мен първия месец- месец и нещо всичко беше ОК, но изведнъж като почна това гадене.... нищо не можех да хапна, гадеше ми се, а не можех и да повърна Tired Беше ужасно. Гинеколожката ми предписа Церукал- хапчета против гадене и ги пиех сутрин (известно време). Към средата на 4ти месец ми мина. А и имах метод като ми се гади отивах в банята, пускам ледена вода и си мия лицето, затварям си очите и си представям как бера цветя на зелена полянка Laughing От време на време помагаше Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 221
При мен започна от втория месец и продължи до четвъртия.Много е гадно и при мен нищо не помагаше  Rolling Eyes.

# 13
  • Мнения: 1 371
Започна още първия месец (преди да разбера за бебето), след това във втория месец се влоши положението - гадене и повръщане постоянно. Та така цели девет месеца. Дори докато раждах - пак повръщах.  Crazy

Оправях (но за минути само, за съжаление) се с обикновени бисквити, солетки, сухари, препечени филии....

# 14
  • София
  • Мнения: 375
Аз се оправях само с ментови бонбони и мандарини, но временно, до 4тия месец ми се гадеше и повръщах нон стоп Sick, след това изчезна наистина като с магическа пръчка.

Общи условия

Активация на акаунт