Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сватба
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Какви изследвания се правят преди брака? Знаете ли при кои заболявания има забрана за сключване на брак, освен СПИН?
Цитирай

София

Заболявания,които застрашават сигурността на партньора и потомството-при тях не се разрешава сключване на брак.Правят се:ВАСЕРМАН,ХИВ-тест,печат от психиатър и обобщение от вътрешен лекар.Мисля това беше Thinking
Цитирай

София

Задължително е да се направи Васерман, минава се и през невролог... Ако трябва да съм честна не помня точно - минахме и двамата през Торакс и за двайсетина лева за час и нещо си получихме медицинските (Васерман в поликлиниките правят за около седмица). Но тестът за СПИН не е задължителен по принцип както и психото.....
Цитирай

Sofia

На мен СПИН не са ми правили за това медицинско, а за бременността
Цитирай

Цитат на: Coeur
Заболявания,които застрашават сигурността на партньора и потомството-при тях не се разрешава сключване на брак.Правят се:ВАСЕРМАН,ХИВ-тест,печат от психиатър и обобщение от вътрешен лекар.Мисля това беше Thinking

да и аз мисля, че бяха тези
СПИН-а със сигурност не е задължителен
Идете в някой медицински център и кажете че ви трябват медицински за брак и те ще направят каквото трябва, знаят хората
мисля, че на нас към 40лв общо ни излезе всичко
Цитирай
Благодаря ви, много сте мили. Отскоро сме решили да се женим, но все се притеснявам нещо да не се обърка. Чувствам се ок., но ме е страх да не се окаже нещо... Вие притеснявали ли сте се така?
Цитирай

София

Цитат на: Anonymous
Благодаря ви, много сте мили. Отскоро сме решили да се женим, но все се притеснявам нещо да не се обърка. Чувствам се ок., но ме е страх да не се окаже нещо... Вие притеснявали ли сте се така?

ХЕхехе.....мил/а,аз съм си пермаментно притеснена и те разбирам перфектно.За твое сведение-тествала съм се три пъти-последният беше след забременяването при рутинните изследвания.Ми...и тогава си се шашках,какво.... #Crazy  #Shocked
Цитирай

Абе какво да ти кажа Smile ние си пуснахме едно време и СПИН уж за всеки случай и уж бяхме спокойни и двамата, а бая се бяхме спекли докато излязат резултатите Smile
но после поне ще ти е мирна главата и ще си знаеш, че всичко е наред Smile
Честито между другото Smile за сватбата Smile пожелавам ви всичко най-най SmileSmileSmile
Цитирай

ВАРНА

Здравей и от мен!! И на мен скоро ми се наложи да мина същата процедура за медицинските...не знам от къде си, аз съм от Варна и се омъжих преди месец и половина...ето какво ни искаха на нас:  Изследвания за васерман,  Печат от психодиспансера, Преглед в ТУБ дисоансера/ за белодробни заболявания/, и накрая заверка от личнала лекарка, моят съвет е да гледаш внимателно дали са поставили точните печати на точните места, заедно с амбулаторен номер, ззащото при нас на едното медицинско нямаше един печат и ни връщаха до болницата само заради него. Двете медицински ни излязоха около 50 лв. Успех.
Цитирай

София

Всичко ще е наред! Честито и смело! Smile
Цитирай

Burgas

Пресен опит с медицинските за брак от миналата седмица-изискват се печат от Психодиспансера,Васерман и заверка от джипката.Хив,Хепатит и други от сорта се правят по желание,не е задължително.Забрана за брак няма,ако случайно единият от партньорите има някакво заболяване,другият трябва да подпише декларация,че знае за заболяването и въпреки всичко е съгласен да сключи граждански брак с въпросното лице.С тази цел се правят медицинските,не целят забрана.Според мен са голяма тъпотия,ама какво да се прави Confused .
Цитирай

София

Какви изследвания се правят преди брака? Знаете ли при кои заболявания има забрана за сключване на брак, освен СПИН?

Коклото и страно да е зависи къде ще се жениш Smile
На едни места искат едно на други друго...
Пример:
- в моя роден град искат печат от психиарът.
- а в града, от където е мъжа ми (там подписахме) се искаше личния ти лекар да пише, че си ОК ?! той трябвало да те познава  Shocked и на мен ми писаха че съм ок пък познай дали ме познава някой лекар този град Smile

Друг пример в София да подпише струва 18 лв. там ни изръсиха със 70-80 лв.
Цитирай

France/Antibes

Моите изследвания ги правиха тук във Франция и всъ6тност бяха само кръвни ама за какво ли не и доста се изръсихме, оба4е бяха задължителни. И си е голямо напрежение да 4ака6 резултатите макар да си 99% сигурен 4е ни6то ти няма. На мен за спина ми бяха отпе4атали резултата на гърба на единият лист и понеже притеснена /не 4е има откъде да сам го пипнала де/ все не успявах да го намеря та мъжът ми взе листа та да ми го покаже къде пи6е 4е е негативен 4е за малко инфаркт да полу4а ooooh! 
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.