относно адаптираното мляко OMNEO1

  • 2 254
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
Цитат на: T o n i
Alegra, наистина недей да се притесняваш Simple Smile
сигурна съм, че ако е гладно сладурчето ще разбереш Simple Smile нищо, че е само на месец Simple Smile
освен това - пак ти казвам - Таня първите 2 месеца също изпиваше по 60-70 адаптирано след кърмене и наддаде първия мес 2кг, втория 1кг Simple Smile а уж имах 20-30 грама кърма Simple Smile явно е била системно прехранвана, за да се получи това нещо Simple Smile
аз, ако си бях дала сметка за това навреме може би още щях да кърмя, но това е една друга тема...
мисълта ми беше, че щом първия месец е наддало добре бебето, не се тревожи Simple Smile то си знае мярката и ако иска още мляко ще си покаже Simple Smile
целувки на Алекс Simple Smile


хей, благодаря ти! аз очевидно нямам увереност в режима на храненето и помощтта ти беше много навременна, а относно целувките никакъв проблем - денонощно и многократно ще ги предам Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 663
сигурна съм, че всичко ще е наред Simple Smile
не се тревожи Simple Smile
в началото винаги е така, после ще свикнеш и ще бъдеш много по-уверена Simple Smile
между другото ака ли бебето редовно ? ако да - значи млякото определено му стига

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз имах същия проблем, изяждаше Омнео1 за повече от 30мин. с 1 номер на др. Браунс и му взех 2 номер, с което приключваме яденето за около 15мин.

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: alegra
Можете ли да кажете също и калво количество мляко изпиваха децата Ви на 1-2 месец. Аз кърмя  и след това дохранвам. Нямам представа колко успява да изсуче от мен но подозирам че съвсем малко, може би 30 мл. В същото време оставам с впечатлението, че това мляко много я засища и тя изпива обикновено около 60 мл, а това мисля е малко за възрастта й. От друга страна детето наддава добре.

Моля, споделете отново Вашия опит:-)

Ако натдава добре, не се притеснявай. И моя изяждаше между 30 и 60мл. на тази възраст.

# 19
това е най отвратителното мляко.няма никакъв вкус на мляко не се пени горчи ужасно...има вкус на антибиотик.толкова свойства има ,те не се постигат с натурално мляко.акото на бебето е зелена каша , значи смятайте какво има вътре.изобщо не ни хареса нито на бебо нито на мен.

# 20
  • Мнения: 3 663
това е най отвратителното мляко.няма никакъв вкус на мляко не се пени горчи ужасно...има вкус на антибиотик.толкова свойства има ,те не се постигат с натурално мляко.акото на бебето е зелена каша , значи смятайте какво има вътре.изобщо не ни хареса нито на бебо нито на мен.
само да питам умишлено ли си извадила две теми за омнео1 ?

Последна редакция: вт, 07 юни 2005, 11:07 от T o n i

# 21
наистина не е умишлено.Просто толкова меме яд на това мляко ,че не може ида бъде. толкова е скъпо а наистина не е най-доброто.Правят му много голяма реклама и майките които не са наясно мислейки ,че всяко скъпо нещо е най-доброто го купуват и го дават на децата си , а горките бебета ядят ли ядят защото уж е " най-доброто" а не е .това е чист антибиотик.говорила съм с лекар -специалист.може ли да е толкова широкоспектърно ....помисли колко излишна химия има в него.А това че не се пени не  е хубаво това значи че млечната консистенция липсва.А относно коликите и кърмещите бебета ги получават това не е от пяната. докато си изградят стомашната флора този проблем съществува.Извинявам се ако съм засегнала някого но това е мое мнение все пак за трето дете имам по-голям опит...

# 22
  • Мнения: 3 663
KRASSG, мен лично не си ме засегнала Simple Smile не искам да влизаме в спорове за млякото, ясно е, че всеки има гледна точка и мнение
ако си чела предишни мои постинги за храненето, щеше да знаеш, че не съм човек, който купува най-скъпото за бебето си, най-малкото не ми е по джоба
а за разликата между пребиотици и антибиотици те моля първо да прочетеш и тогава да коментираш
повярвай ми не съм се втурнала в магазина да си купя първото попаднало пред очите ми скъпо мляко

# 23
Тони , ясна ми е разликата м/у пребиотици и антибиотици...като съм писала антибиотици съм имала  предвид , че горчи и ноподобява по вкус на антибиотик. Това е!  не се изнервай просто ме е яд на млякото защото наистина е много гадно НО ПРЕХВАЛЕНО.

# 24
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Няма защо да спорите, всяко бебе понася добре или пък зле различно мляко. Строго индивидуално е. Ние сме доволни от Омнеото, от всички други млека имаме запек, аз също не го харесвам на вкус, но пък бебо си го пие сладко сладко, защо да го ограничавам ако на него му харесва... Всеки си има различен вкус, все пак е въпрос на избор, не смятам да го ограничавам само защото аз не го харесвам и не бих го пила. Въпреки, че аз сега ползвам НУТРИЛОН Омнео, който е малко по сладко и се разтваря по добре и в по хладка вода. Мен това ме устройва, и аз съм доволна и на бебо му харесва.

# 25
  • Мнения: 3 663
Тони , ясна ми е разликата м/у пребиотици и антибиотици...като съм писала антибиотици съм имала  предвид , че горчи и ноподобява по вкус на антибиотик. Това е!  не се изнервай просто ме е яд на млякото защото наистина е много гадно НО ПРЕХВАЛЕНО.
Ох, пак ме хвърли в тъча Simple Smile какво значи има вкус на антибиотик Simple Smile аз не мога да определя какъв вкус имат те Simple Smile а какъв вкус имат пребиотиците ?? млякото не е така сладко като другите млека, защото има по-малко лактоза, това и на кутията го пише (за лактозата)
аз пък го харесвам на вкус, в никой случай не мога да кажа, че е гадно
а да не казвам за беба - стигнали сме до такъв момент, че дори в млечните каши слагам по половин-една мерителна омнео, защото иначе просто отказва да ги яде, дори има позиви за повръщане... не мога да обясня как го усеща толкова малко количество
нека като говорим за качествата на някое мляко личния ни вкус остава настрана
това не е критерйй, всеки човек има различни възприятия за вкусно
важен е състава му и това как действа на организма
за едно съм съгласна - щом на детето не му харесва млякото и вкуса му определено няма нужда да се насилва да яде въпросното мляко (което и да е то), само защото било най-добро и е прехвалено
ако беба ми го беше отказала, изобщо нямаше да настоявам
директно щях да и взема друго

# 26
Изобщо не ми се спори. Нещо с тебе не можем да се разберем .Много се радвам, че ви понася добре храната и малката я харесва трябваше да започнеш с това , ане да ми говориш че съм те хвърляла незнам си къде и незнам си какво  .А относно антибиотиците много добре им знам вкуса  защото работата ми е свързана  това , А пребиотиците за твоя информация стимулират стомашно чревната флора и нямат вкус.

# 27
  • Мнения: 3 663
KRASSG, и на мене не ми се спори
че беба го харесва съм написала в другата тема за омнео, ама някой трябва да го прочете
несериозно е да се твърди, че щом млякото е горчиво има вкус на антибиотик
нито, че вместо пребиотици са му сложили антибиотици, или че са сложили антибиотици, но не си казват
това е все едно да кажеш, че в някое пюре може да пише, че няма захар, но в същото време то да да има, но те са го премълчали, защото иначе няма как да е толкова сладко,
спирам да пиша по темата вече
няма смисъл
  friendship ?

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Много ми е смешно когато някоя майка квалифицира дадена храна като вкусна или не, било то за пюрета или мляко. Ами в крайна сметка тези храни не са за възрастни, а за бебета. Освен това никой никого не кара насила да купува нещо. Ако нещо не ми допада не го купувам. Спорът е повече от безмислен.
А който твърди, че млякото Омнео не струва, значи не е имал наистина проблем със запека на бебето си.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
аз смятам, че във вкусовите качества на OMNEO се съдържат основните му предимства, защото е много важно децата да не се научават от маллки да ядат подсладени храни. всяко дете което веднъж е свикнало с OMNEO много по-лесно ще се захрани

Общи условия

Активация на акаунт