относно адаптираното мляко OMNEO1

  • 2 252
  • 29
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
Моля за съвет майките, които са хранили децата си с OMNEO1 -

какви биберони използвахте, имам предвид с колко дупки? Проблемът на който се натъквам е че OMNEO1 е много гъсто мляко и когато използвам биберон на АВЕНТ1 или на Др Браун1 е много трудно на бебето да го изсмуче, отнема му около 30 минути с голямо усилие. Педиатърът ни каза, че това не бива да е така, че трябва да я нахранвам за максимум 20 минути и ни посъветва да сменим биберона с по-голям отвор. Когато опитахме с АВЕНТ 2 се оказа, че половината мляко изтича от устата й.
В момнта ползваме АВЕНТ1 с разширен допълнително от нас отвор и отноново млякото изтича от устата й. Храненето започва да става доста мъчително, дрешките й се намокрят след всяко хранене и аз започвам да съжалявам че избрах това мляко за дохранване.

Моля, дайте съвет!

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
zdravei.
az hraneh Sashko s Omneo1,veche sme na Onmeo 2.
Biberonite biaha Brawn i sega sa sashtite.Ne sme imali problem.Moje prosto po -lekichko da darpa.
Sega se seshtam,che v nachaloto mai i az razshiriavah bibite,no pochvashe da se davi i nakraia go ostavih po-bavnichko da si suche.Estestveno vsiako chudo za 3 dni.....
Mliakoto si e hibavo,veche 8 m. pie takova,ako samo tova e problema-ne go smeniai.

# 2
  • Мнения: 3 663
Alegra, аз храня с омнео от много отдавна
Бибите ги смених с N2 (на д-р Браун са по принцип) едва преди броени дни (бебка е почти на 6мес)
а хранене 30-40мин  с първи номер и на мен ми се вижда множко..
аз на твое място бих сложила или мъъъничко повече водичка (примерно 10грама) колкото да стане по-редичко млякото и си продължавате с 1цата
или примерно да и сложиш биба 2ка и на всеки 2-3 глътки да изваждаш бибата от устичката да си поеме въздух...
Таня в началото на храненето, когато е много гладна, смуче много силно и първите една, максимум две минутки го правя това - изваждам за малко бибата - а след първите изпити 30-40 грама, вече не е озверяла от глад и започва да си смуче равномерно......
опитай, ако искаш.. иначе аз преди време още се бях засилила да и сменям бибата, но резултатът беше точно този, който описваш - прелива отвсякъде, всичко мокро... неприятно е наистина...

# 3
  • Мнения: 232
Ами на Авент има специални биби на 3 степени и са много готини...пробваи с тях ...аз направо се не вярвах,че са толкова добри

# 4
На Др. Браунс също има биберони на 3 степени. Вземи от тях и всичко ще е ОК. Макар, че Омнео е рядко мляко / какво да кажем за Фризовом тогава!!!!/ Вземи от тези и ще го изпива за няколко минути

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
Вашият опит силно ме впечатлява:-) аз също опитах около 1 седцица с единицата на Др Браун и той беше още по бавен от АВЕНТ1. Сега след това което казвате ще се върна към биберони 1.

Можете ли да кажете също и калво количество мляко изпиваха децата Ви на 1-2 месец. Аз кърмя  и след това дохранвам. Нямам представа колко успява да изсуче от мен но подозирам че съвсем малко, може би 30 мл. В същото време оставам с впечатлението, че това мляко много я засища и тя изпива обикновено около 60 мл, а това мисля е малко за възрастта й. От друга страна детето наддава добре.

Моля, споделете отново Вашия опит:-)

# 6
  • Мнения: 3 663
Alergra, аз първите три месеца правех точно като теб - кърмех и след това дохранвах (на всяко хранене така)
първите два месеца изпиваше по 70мл омнео допълнително
и аз точно по същия начин си мислех, че изяжда около 30-40 кърма Simple Smile (колкото бяха и последните мерения в болницата преди да ни изпишат)
обаче първия месец като качи 2кг (не се шегувам Neutral Face ) стана ясно, че явно кърмата е била повече отколкото съм си мислела
та искам просто да кажа, че не е много сигурно колко кърма изяжда  Confused щом си наддава добре не се притеснявай Simple Smile прави и по 2 лъжички омнео, а ако е гладно детето ще разбереш сигурна съм Simple Smile към края на втория месец примерно може да пробваш и да и правиш по три, а тя като се нахрани най-вероятно ще започне да бута бибата с езиче Simple Smile
сигурна съм, че ако е гладна ще разбереш Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 663
а, да
за трипозиционния биберон нищо не мога да кажа
аз съм нещо скептично настроена към него (не знам и аз защо точно) и нямам намерение да го ползвам някога
но щом мамите казват, че е добър, опитай и него....

# 8
  • Мнения: X
Давала съм Омнео само веднъж и го давах с Чико, физиологични 1 номер. Мен ако питаш проблема е не в млякото, а в Авента - изключително малка дупчица, децата масово не могат да пият нормално. Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 8 272
Цитат на: aldara
Ами на Авент има специални биби на 3 степени и са много готини...пробваи с тях ...аз направо се не вярвах,че са толкова добри


е да де ама бебето е на 1 месец, то се олива с 2-ката пък какво остава с 3-позиционната, която по инструкция е за след 3тия месец... при нас на 4 м се оливаме с тях.

# 10
  • Мнения: 232
Цитат на: Anji
На Др. Браунс също има биберони на 3 степени. Вземи от тях и всичко ще е ОК. Макар, че Омнео е рядко мляко / какво да кажем за Фризовом тогава!!!!/ Вземи от тези и ще го изпива за няколко минути

Определено, ние също ползваме фризавом. Омнеото е доста по-лесно излиза от бибата

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
хей, благодаря на всички - определено много полезно се укоза за мен споделения Ви опит - вече се върнахме към употребата на биберон 1, бебето се храни нормално. Сега си давам сметка, че през цялото време съм си мислела, че по малкия отвор и пречи да погълне по-голямо количество мляко, но явно съм грешала, защото и с 1-цата и с 2-ката поглаща еднакво количество млако, само дето с 2-ката беше истински кошмар цялата се мокреше.
Много много благодаря!

Тъй като продължавам да си мисля, че бебето не изпива достатъчно количество адаптирано мляко /за съжаление никога няма да разбера колко точно изсуква от мен/ искам да попитам: дали не сте останали с впечатлението, че ОМНЕО1 е по засищащо мляко и на това може да се дължи по бързото засищане на бебетата с него.

# 12
  • Мнения: 3 663
Алегра, според омнео си е съвсем нормално засищащо мляко Simple Smile
щом детето наддава добре, въобще не го мисли - явно поема повече кърма отколкото предполагаш Simple Smile нали ти казах, че съм била в тази ситуация, но си дадох сметка за това доста по-късно.... Embarassed

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
Цитат на: T o n i
Алегра, според омнео си е съвсем нормално засищащо мляко Simple Smile
щом детето наддава добре, въобще не го мисли - явно поема повече кърма отколкото предполагаш Simple Smile нали ти казах, че съм била в тази ситуация, но си дадох сметка за това доста по-късно.... Embarassed


това което спеделяш наистина ме успокои - и благодарение на него спрях да давя детето с 2-ката биберон.
все още не мога да се освободя от чусвото че не изяжда достатъчно мляко, но очевидно това е грешка и трябва да го превъзмогна иначе ще взема да травмирам детето, постоянно бутайки му биберона в устата Simple Smile

Още веднъж много благодаря!!!!!!!!!!

# 14
  • Мнения: 3 663
Alegra, наистина недей да се притесняваш Simple Smile
сигурна съм, че ако е гладно сладурчето ще разбереш Simple Smile нищо, че е само на месец Simple Smile
освен това - пак ти казвам - Таня първите 2 месеца също изпиваше по 60-70 адаптирано след кърмене и наддаде първия мес 2кг, втория 1кг Simple Smile а уж имах 20-30 грама кърма Simple Smile явно е била системно прехранвана, за да се получи това нещо Simple Smile
аз, ако си бях дала сметка за това навреме може би още щях да кърмя, но това е една друга тема...
мисълта ми беше, че щом първия месец е наддало добре бебето, не се тревожи Simple Smile то си знае мярката и ако иска още мляко ще си покаже Simple Smile
целувки на Алекс Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт