Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

В една от темите бях чела, че вместо каша следобяд може да се дава мляко (АМ) с ориз. Нали АМ не може да се подлага на термична обработка. Тогава как да го приготвя?
Цитирай

Прага/Чехия

Ще свариш ориза и ще го прибавиш към АМ-то,и може лекичко да го подсладиш  Peace
Цитирай

Пловдив

Ориз за следобедна закуска не съм давала, правя грис
Сварявам го с вода, като се сгъсти, добавям една или две дози АМ, разбърквам и това е.
По същия начин можеш да пробваш с ориза
Цитирай

София

Мерси за отговорите. Обаче като сваря ориза той ще поеме водата в която се вари и после няма да поеме млякото  newsm78
Цитирай

София

Аз правя така:разреждам АМ с вода и тогава го прибавям към ориза и пак си става с малко водичка. 
Цитирай

Смолян

Сваряваш ориза към него прибавяш АМ.Може да го оставиш малко да постой за да напие ориза.
Цитирай

София

Аз правя така:разреждам АМ с вода и тогава го прибавям към ориза и пак си става с малко водичка. 

Значи вариш ориза в АМ?
Цитирай

Не,не вариш ориза в АМ. Вариш си го във вода.Отделно приготвяш АМ/както го правиш за хранене,но по-малко/Прибавяш АМ-а към сварения ориз и си хапва бебока.По същия начин и гриса можеш да го направиш/аз пасирам банан или круша и прибавям,така даже не се нуждае от подслаждане/Да ви е сладко!
Цитирай

София

Не,не вариш ориза в АМ. Вариш си го във вода.Отделно приготвяш АМ/както го правиш за хранене,но по-малко/Прибавяш АМ-а към сварения ориз и си хапва бебока.По същия начин и гриса можеш да го направиш/аз пасирам банан или круша и прибавям,така даже не се нуждае от подслаждане/Да ви е сладко!

Мерси - ще пробвам. Ще трябва да оставя ориза малко да кисне в млякото за да попие от него.
Цитирай

Точно така.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.