Да пия или не?Това е въпроса...

  • 3 493
  • 24
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здрасти,момичета!Въпроса ми не е свързан с детето,а с мен.Доста съм болна,а незнам дали мога да пия Колдрекс...
Случая е следния-преди около 5-6 години пак бях нещо болничка и пих аналгин и парацетамол.По едно от всяко,но ги пих заедно.До преди това не съм имала проблем,пила съм тези лекарства много пъти.Но тогава получих ужасна алергична реакция-станах на огромни пъпки,които ме сърбяха и боляха ужасно почти седмица.Обиколих много лекари,изядох доста инжекции в дупето,но не ми минаваше....Оправих се с хомеопатия.До сега не съм пила повече нито аналгин,нито парацетамол,защото тестуване така и не ми беше направено,и незнаех от кое от двете съм получила обрива. newsm78Обаче сега като раждах(секцио),се оказа че са ми били 6 ампули течен аналгин-не получих реакция.
Та сега въпроса ми е дали да пия Колдрекс,защото наистина ми е зле,а той много ми помага?Ама ме е страх Rolling EyesАми ако се обрина пак? newsm78Щом в болницата нищо ми нямаше от аналгина,значи преди години алергичната реакция съм я получила от парацетамола....Или не е така?Какво да правя?Да пия или не?Това е въпроса?

# 1
  • Мнения: 2 478
Най-добре се обади на личния си лекар.Аз лично незнам какви са съставките на колдрекс-така че най-добре се консултирай Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Най-добре се обади на личния си лекар.Аз лично незнам какви са съставките на колдрекс-така че най-добре се консултирай Simple Smile
има парацетамол

# 3
  • Мнения: 9 814
Най-добре се обади на личния си лекар.

Обади с на личния лекар, за да не си създадеш още главоболия  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами, ние не сме лекари и не можеш да очакваш от нас да ти назначаваме лекарства, нали?
Звънни на джи пи то! Peace

# 5
  • Мнения: 266
Я се обади на личния ти лекар!!!!!!!!!Недей да си правиш експерименти със здравето си. 

# 6
  • Мнения: 1 049
Не рискувай, аз не бих пила на своя глава. Все пак не се знае 100% от какво точно е алергията. Направи си тест за да имаш пьлна яснота по вьпроса.  Peace Аз от аналгин сьм имала такива алергични реакции, че чак до задушаване и с инжекции ме спасиха. След като хомеопатията ти е помогнала сигурно има и други по-безобидни алтернативи на тези лекарства.  Wink

# 7
  • Мнения: 8 999
Щом си сигурна, че ти помага, значи и друг път си пила без да си правила реакция. Мисля, че можеш да пиеш. А щом пък си се доверила на хомеопатията, защо не се лекуваш с хомеопатични препарати?

# 8
  • Мнения: 3 157
Не пишеш от какво всъщност си болна?Ако толкова те е страх от парацетамола има и други лекарства освен него.

# 9
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не се сърди, ама едва ли тук можем да ти помогнем с компетентно мнение ...... Hug

# 10
  • Мнения: 1 032
Обади се на лекаря си, той най добре ще те посъветва. И след като оздравееш, първата ти работа трябва да е да провериш от какво е била алергичната реакция.
И едно странично въпросче: Като си раждала секцио, не те ли питаха и провериха за непоносимост към медикаменти?

# 11
  • Мнения: 46 477
Не пий!!!

Моя роднина почина от тази комбинация Confused младо момиче с малко дете ...
Същото като при теб - пъпки, мехури направо, случи се само веднъж, но беше за последно.
Казаха, че е изключително рядко срещано. Да си призная докато не прочетох за теб, се съмнявах в диагнозата, не мога да повярвам, че може да се случи от такава безобидна комбинация  Confused

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Обади се на лекаря си, той най добре ще те посъветва. И след като оздравееш, първата ти работа трябва да е да провериш от какво е била алергичната реакция.
И едно странично въпросче: Като си раждала секцио, не те ли питаха и провериха за непоносимост към медикаменти?
Като раждах ми направиха тестуване за всичко,което се съдържа в упойката.Когато поисках да ми пуснат тестуване за парацетамол и аналгин,ми отговориха,че след като родя,тогава да си направя.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не пий!!!

Моя роднина почина от тази комбинация Confused младо момиче с малко дете ...
Същото като при теб - пъпки, мехури направо, случи се само веднъж, но беше за последно.
Казаха, че е изключително рядко срещано. Да си призная докато не прочетох за теб, се съмнявах в диагнозата, не мога да повярвам, че може да се случи от такава безобидна комбинация  Confused


за жалост може. Sad

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не пишеш от какво всъщност си болна?Ако толкова те е страх от парацетамола има и други лекарства освен него.
Грип.Кои други лекарства помагат при температура? newsm78 newsm78 newsm78Аз явно не знам....

Общи условия

Активация на акаунт