Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,моля напишете ми какво е поведението на вашето дете в къщи,на градина,когато е на гости и при други обстятелства Пише Ви една разтревожена баба,на която се внушава,че   внучето и  е с по-различна психика Пример-когато е на градина пречи на децата при занимания,трудно се съсредотучава,трудно се застоява на едно място В къщи може да гледа телевизия,да слуша като му се чете приказка продължително време , дори  говори доста добре за възрастта си английски   и разбира  всичко като му се говори на български  Ще Ви бъда благодарна,ако споделите тревогите ми
Цитирай

София

Здравейте,моля напишете ми какво е поведението на вашето дете в къщи,на градина,когато е на гости и при други обстятелства
Въпросът ви е много общ - майките трябва да пишат с часове, за да ви отговорят какво е поведението на децата им на различните места. Не е много ясно какво точно питате. .
Що се отнася до различното поведение вкъщи и в градината, това не е нещо необичайно. Това, че вкъщи се застоява пред телевизора , означава, че проблемът в градината, ако изобщо е проблем, не е неврологичен, а психологически - може да е реакция на стрес, форма на протест, свързан най-вероятно със самата градина, но не и невъзможно - с нещо около личния живот на детето /отсъствие на майка... не пишете дали е така, ако българският е втори език, може да не е овладян съвсем добре и детето да се чувства като чуждо, потопено в такава езикова среда/. Не на последно място, децата на тази възраст са доста впечатлителни, а стимулацията в детската градиан, според мен, е доста силна за възрастта им. Те често реагират на тази свръхстимулация като навита пружинка, тичат насам-натам, викат и не могат да си седнат на дупетата нито за минута.
Цитирай

София

Може просто детето да не иска да ходи на градина и да не му е мястото там. Не е задължително да има някакви психични проблеми. Ние да не би да харесваме всяко място, на което трябва да стоим с часове или хората наоколо?
Цитирай

Ви една разтревожена баба,на която се внушава,че   внучето и  е с по-различна психика

Очевидно вие не сте убедена в това, което НЯКОЙ ви внушава. По-скоро се замислете кой и защо се опитва да ви вкара в такива размисли....
Цитирай

София

Освен казаното в предходните публикации - всяко дете на тази възраст преминава през различни преиоди, които ние възрастните на можем да си обясним, за които обикновено не намираме реално провокираща причина.

Цитирай
Благодаря на Всички,които отделиха от времето си! Благодаря Ви и че ме поуспокоихте!Децата ми живеят далеч от мен и приемам информацията-такава каквато ми я представят Моите наблюдения са по СКАЙП-а Страхувам се да не ги обидя ,като им дам съвет да ползват консултация на специалист- затова потърсих помощ от този прекрасен форум
Цитирай
За психичното здраве на 4 годишно дете не се препоръчва гледането на телевизия.
Тук ще сме ти малко от помощ, защото ти говориш за двуезично дете.
Цитирай

София

И моята дъщеря се държи различно в градината и в къщи. В градината е "кротка и добра" /според госпожите/. Понякога е палава, защото приятелчетата й, с които играе са най-палавите деца в групата и се увлича по тях. В къщи обаче е на другата крайност - своенравна, буйна, направо ни остава без дъх...Не се тревожа от тази разлика в поведението. Отдавам го на факта, че в градината все още не възприема госпожите и лелите като достатъчно близки и пази поведение един вид...Иначе в къщи си е такава, каквато винаги е била.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.