Да попитам за жълтъка?

  • 2 080
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 724
Искам да попитам жълтъка в месно или в зеленчуково пюре го слагате и изобщо има ли значение?

# 1
  • Мнения: 745
И още едно въпросче?Колко дълго варите яйцето?

# 2
  • Мнения: 5 940
По принцип се слага в зеленчуковото пюре. Давам по четвърт жълтък в седмицата. След четене, четене  реших да давам, но много малко. Варя яйцето 15-20 минути.

# 3
  • Мнения: 290
Смесвам със зеленчуковото пюре и редувам - един ден месно, един ден зеленчуково пюре с желтък. Варя айцето мин. 5 минути, между 5 и 10 по-точно. Желтъкът трябва да е твърдо сварен задължително Peace

# 4
  • Мнения: 745
Момичета,ами той като се вари по-дълго не  образува  ли една сива обвивка .С нея ли го давате.Извинявай antonias  за спама.

# 5
  • Мнения: 5 940
Момичета,ами той като се вари по-дълго не  образува  ли една сива обвивка .С нея ли го давате.Извинявай antonias  за спама.
Образува. Махам я.

# 6
  • Мнения: 256
Давам със зеленчуково пюре през ден.Яйцето варя 15-20мин за да стане твърд жълтъка,което е задължително,а обвивката е махаш.

# 7
  • Мнения: 176
Жълтъка не се смесва с месно пюре т.като са от една група-съдържат лесноусвоимо желязо,може със зеленчуково, а дори и с плодово.
Яйцето се измива добре с топла вода и сапун и се вари минимум 15 мин.,аз лично 20 мин.

# 8
  • Мнения: 27 524
Вари се 15мин. Дава се със зеленчуково, с месно - не. Два пъти седмично по половинка на този етап е достатъчно. Ако сега захранваш с него - четвъртинка.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз варя 15 минути. В началото се започва с парченце колкото троха. Дава се през ден-два в зеленчуковото пюре. Цял жълтък достигнахме след 10-ия месец.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз варя 15 минути. В началото се започва с парченце колкото троха. Дава се през ден-два в зеленчуковото пюре. Цял жълтък достигнахме след 10-ия месец.

 Peace

В началото наистина се започва с трошичка и постепенно се стига до четвърт!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Яйцето варих 15 минутки и го смесвах със зеленчуково пюре.

# 12
  • Мнения: 232
Моето не яде нито зеленчуково,нито месно.Аз му слагам в млякото.Греша ли/ newsm78

# 13
  • Мнения: 46 438
Не съм го слагала по пюрета.
Въведох го на 1г. и 7м., като част от заливката на яденето.

# 14
  • Мнения: 1 089
Според дебелите книжки се дава в началото по четвъртинка в зеленчуковото пюре, през ден ( то и без друго обикновено така се редува с месно пюре). След месец или повече ( по твое усмотрение) започва да се дава по половинка жълтък през ден. След десетия месец може по цял жълтък през ден ( макар че тогава веднъж седмично се дава постно, веднъж риба и другите са месни пюрета, но ако даваш постни - слагаш жълтък), след годинка може да се опита с цяло яйце, като се внимава, чащото белтъка може да предизвика алергия (особено при предразположени).
Не е нужно да се остранява жълтъка с променен цвят ( сив)- това е просто от по-високата температура при по-дългото варене. Вари се поне 20 мин, аз варя около половин час. Детето ми до тук няма никакъв проблем с жълтъка.
P.S. Жълтък може да се слага и в кашите ( според книжките), аз не съм слагала...

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 20:52 от Lenyto

Общи условия

Активация на акаунт