Каква шевна машина и откъде

  • 551 217
  • 4 013
  •   2
Отговори
# 255
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Снощи гледах в Кауфланд Добрич шевна машина Науман за 200 лв.

# 256
  • Мнения: 0
Silvercrest na Lidl бих си взел ако искам да експериментирам преди да купя нещо по-сериозно. Да не счупя некоя по-скъпа машина. Понеже сега навлизат на пазара има промоция, сигурно ще си спазват гаранционните ангажименти по същите причини. Най-вероятно ще те изкара поне две-три години преди да я изхвърлиш, заслужава си - идва 40-50 лева на година. Из европейските форуми са доволни от тази Силверкрест и подобни ако ще се ползват от време на време за ненатоварващи шиенета. Дано и в БГ Лидл да си спазват гаранцията.

# 257
  • Мнения: 1 305
Снощи гледах в Кауфланд Добрич шевна машина Науман за 200 лв.

Науман е ГДР-ска марка и не съществува от доста време. Това, което тука се продава като науман, всъщност са китайски боклуци, внасяни, ако не се лъжа от вносителите на сингер.
Преди време като си търсех оверлог попаднах на един "науман" в магазина на сингер. Разгледах го и после влязох в отсрещния магазин на Висла, където имаха абсолютно същия оверлог, но под марката Висла и то със 100лв по-евтин. Продавачката ни обясни, че можеш да си поръчаш какви да е машини в Китай и да им лепнат каквото решиш лого.  Wink

# 258
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Нямам мнение по въпроса. Лично аз, както споменах по- рано в темата си купих Тойота Куилт мастер и съм доволна от своя избор. Тъй като останах с впечатление, че няколко момичета си търсят по-евтин вариант, реших да споделя, защото все пак марката е известна. Но какъв модел беше и къде е произведена нямам никаква представа.

# 259
  • Мнения: 0
Понастоящем Сингер, Пфафф и Хускварна са имена собственост на една и съща американска фирма. В миналото са били германски, шведски и пр. Една и съща машина с различни надписи и пластмаси се произвежда от Jenome и се продава като Elna 2800, Pfaff Hobby 1142, Jenome 525 S i t.n. Цената в България е между 550-600 лева. Za по-ефтините машини може само да се намери кой първи е произвел конфигурацията и вече не се знае под колко имена може да се намери. За мен най-важно е гаранционното обслужване и сервиза....и да се говори за машината по форумите Simple Smile

# 260
  • Мнения: 0
Днес си взех въпросната машина от Лидл. За момента мисля, че ще ми свърши работа, защото все още съм начинаеща  Simple Smile

# 261
  • Мнения: 97
Благодаря на всички за отговорите:) Досадна ми е цялата тая офанзива пред вратите на Лидл, но ще се подредя и аз явно Confused

# 262
  • Мнения: 271
Лилинка, а би ли споделила как се справя новата придобивка с дънките? Или тестването не е стигнало до там?!

# 263
  • Мнения: 0
и аз искам да знам какви са отзивите ви за шевната машина от лидъл

# 264
  • Мнения: 6
Днес си взех въпросната машина от Лидл. За момента мисля, че ще ми свърши работа, защото все още съм начинаеща  Simple Smile

А можеш ли да кажеш модела на машината от Лидл, че и се блазня.
Между другото SilverCrest е марка на Компернас http://www.kompernass.com/pages/index.php?lang=en и се предлага само в Лидл. Явно си е чисто китайче, ама то и другите са китайчета, така че това не е критерий. Сингер и другите като Лучник са фалирали през 90те години и са купени също от китайци
 Ако знам модела ще видя какво може да прави и дали ще пътуваме до Ловеч/Габрово (това е най-близкото до Свищов) за да я вземем.

# 265
  • Мнения: 0
Да ви кажа , че шевни машини в Лидъл в Захарна Фабрика няма !
свършили са и няма да имат повече на тази цена

# 266
  • В Рая - срещу облаците, вдясно на слънцето
  • Мнения: 25
Дам, за съжаление, докато си изчакам послушно реда на дългата опашка в дружбенския Лидъл и не остана за мен машина  Cry

# 267
  • Мнения: 0
Здравейте! От известно време започнах да шия. До момента използвам шевна машина Лучник, но за съжаление има много малко бодове, няма оверлог и т.н. Ето защо бих искала да си закупя машина с малко повечко екстри. Скоро вниманието ми привлече шевната машина  Silver Crest SNM 33 A1, която се предлага в Lidl. Бих искала да попитам тези от вас, които са имали късмета да си я закупят, тъй като аз не успях дори да я видя ( когато отидох в магазина да я разгледам и евентуално закупя,шевните машини бяха изкупени),дали са доволни от това как работи и дали частите и са метални или пластмасови? Машината беше на доста добра цена и сравнявайки я със сингер 3860 бих казала, че на пръв поглед екстрите са едни и същи, но разлика е около 500 лева. Единственото нещо, което ме притеснява са частите, тъй като ако са пластмасови много бързо ще се износят и в общи линии по - добре да дам малко повечко пари. Бих искала да попитам и какво е производството на шевната машина Silver Crest и какво се включва в комплекта - има ли резервни игли, педал, някакви резервни части и т.н.? Лесно ли се работи с нея и може ли да шие еластични, по - тънки ( тюл, коприна и т.н. ) и по - дебели материи ( кашмир, дънки и т.н )? Ще се радвам някой да ми отговори!!! Simple Smile

# 268
  • Мнения: 46
Аз си купих тази машина и съм много доволна.Аз съм шивачка по професия и бих казала,че е много добра за домашна употреба.Има 33 операции-може да шие с една и с две игли.Шие дебел,тънък плат,еластичен и т.н. Има си в комплекта допълнителни крачета,игли.Частите вътре са метални.Производството не мога да кажа.Има си гаранция 3 години,но се пази касовата бележка.

# 269
  • Мнения: 0
Аз си купих тази машина и съм много доволна.Аз съм шивачка по професия и бих казала,че е много добра за домашна употреба.Има 33 операции-може да шие с една и с две игли.Шие дебел,тънък плат,еластичен и т.н. Има си в комплекта допълнителни крачета,игли.Частите вътре са метални.Производството не мога да кажа.Има си гаранция 3 години,но се пази касовата бележка.
Много благодаря за бързия отговор mary6.  Simple Smile Определено вече не се колебая каква машина да си купя. Остана само да имам късмета да я пуснат отново в брошурите на Lidl и да се преборя на опашките пред магазина да вляза за да си я закупя.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт