Как обезсолявате сиренето за попара..

  • 2 816
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
В предаването Бон Апети имаше такава тема ама забравих -в топла или студена вода се правеше и колко време да седи?

# 1
  • Мнения: 514
Ми аз слагам студена вода и в нея си стои!Не я махам докато свърши само ако е по голямо количество сирене  я сменам на 3-4 дни!

# 2
  • Мнения: 1 254
в топла вода е ако ти трябва бързо обезсоляванеи режеш сиренето на по-малки парчета
ако е за нормално обезсоляване-в студена вода цялата буца Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 211
И аз обезсолявам в студена вода.

# 4
  • Мнения: 1 092
Ми аз слагам студена вода и в нея си стои!Не я махам докато свърши само ако е по голямо количество сирене  я сменам на 3-4 дни!
newsm10

# 5
  • Мнения: 1 008
Аз не обезсолявам сиренето, направо купувам "свежо сирене".

# 6
  • София
  • Мнения: 5 079
Нямам време и не ми се разправя да го обезсолявам... По принцип трябва да престои в хладилника една нощ в купичка с вода (там не можеш да слагаш топли неща...  Thinking), но купувам по - безсолно и не се втелясвам толкова...  Embarassed Пък и на попарите не сме любители много - много... Blush

# 7
  • Мнения: 9 814
Вече продават и безсолно сирене- т.нар. "свежо". Иначе в купа със студена вода.

# 8
  • Мнения: 881
АКО МИ ТРЯБВА ВЕДНАГА ГО СЛАГАМ В ТОПЛА ВОДА ЗА ОКОЛО 10 МИНУТИ!АКО НЕ ГО СЛАГАМ В СЪД СЪС СТУДЕНА ВОДА Peace

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ми аз слагам студена вода и в нея си стои!Не я махам докато свърши само ако е по голямо количество сирене  я сменам на 3-4 дни!
Peace и аз така  Wink

# 10
  • Мнения: 471
В топла или гореща вода ако се обезсолява по-бързо,но не за 10 минути. Може би за около ден

# 11
  • Мнения: 1 586
Аз го слагам в топла вода.

# 12
  • Мнения: 9 973
оставям в студена вода

# 13
  • Мнения: 258
в топла вода е ако ти трябва бързо обезсоляванеи режеш сиренето на по-малки парчета
ако е за нормално обезсоляване-в студена вода цялата буца Peace

и аз правя така  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
в топла вода е ако ти трябва бързо обезсоляванеи режеш сиренето на по-малки парчета
ако е за нормално обезсоляване-в студена вода цялата буца Peace

и аз правя така  Peace

и аз така, но вкъщи винаги има обезсолено, защото аз друго не ям...
а иначе за попара е хубаво поне една нощ да престои във водата...

Общи условия

Активация на акаунт