"The Secret"-гледахте ли го?

  • 2 831
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 418
Снощи го гледах.Направо е невероятно.ДАли
наистина можеш да привличаш само хубавите
неща в живота си?Ще се радвам,ако споделите
мнението си.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 101
И аз го гледах скоро, и много ми хареса ...
Дали е истина ?! Надявам се ...  Wink

# 2
  • Мнения: 865
Момичета откъде го теглихте филма?Субтитри има ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 11 101
Момичета откъде го теглихте филма?Субтитри има ли?

От Тук
http://kolibka.com/download.php?mid=4581

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 553
Ето го и тук


http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=72819

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 09:29 от chanoir

# 5
  • Мнения: 865
жгмъц,chanoir благодаря.

# 6
  • Мнения: 1 546
Определено варвам в посланието на филма и в силата на положителните мисли и енергия. Подразни ме това, че близо един час набиват и дъвчат едно и също и накрая чак леко нагарча... Tired

# 7
  • Мнения: 1 418
Аз от Замунда го теглих.Наистина се чуствам по-добре,откакто
го гледах.Някакси съм положително настроена към всички...

# 8
  • Мнения: 865
Току що го изгледах.Намирам много общи неща с книгата на Джон Кехоу"Подсъзнанието може всичко".

# 9
  • Мнения: 1 418
А с "Разговори с Бога"?Донякъде ми напомня
на нея.

# 10
  • Мнения: 865
Не съм я чела.Кажи нещо повече за нея,моля те.

# 11
  • Мнения: 1 418
Ми нещо подобно е.Ако я изнамериш,прочети я.
С тази разлика,че там авторът пише с ръката на
Бога.Смисълът е много подобен на този на филма.

# 12
  • Мнения: 1 312
Изгледах го.
Трудно..
Досадно,скучно и мнооого локумджийски разказано.
Идеята е страхотна,но начина,по който е филмиран е твърде американски.

# 13
  • Мнения: 1 418
Истина е,че накрая ти писва малко.Имаш  чуството,че
се повтаря едно и също нещо,като че ли ти продават
нещо.Но принципно можеш да си изведеш поука,дори
за да станем малко по-добри.

# 14
  • Мнения: 1 312
Истина е,че накрая ти писва малко.Имаш  чуството,че
се повтаря едно и също нещо,като че ли ти продават
нещо.
Но принципно можеш да си изведеш поука,дори
за да станем малко по-добри.
Вярно Laughing
Не се бях сетила,но баш на търговски агенти напомняха.
Иначе,да,идеята е страхотна.
Аз лично вярвам в това,че колкото по-позитивно си настроен,толкова по-големи успехи ще имаш.
И вярата,и себеуважението,и реалната самооценка,както и известна доза надъхване водят до положителни резултати.

# 15
  • Мнения: 1 418
Може би затова хората казват:"Внимавай какво
си пожелаваш..."

# 16
  • Мнения: 738
Гледах го отдавна, много ме впечатли! Но непрекъснато си визуализирам място за паркиране и не ми се получава Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 1 312
Гледах го отдавна, много ме впечатли! Но непрекъснато си визуализирам място за паркиране и не ми се получава Crossing Arms

Абе и аз всеки път като се кача на кантара визуализирам едно конкретно число,ама накрая визирам други работи Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 1 418
Явно не го искате достатъчно силно.Аз пък защо
винаги намирам място за паркиране?

# 19
  • Мнения: 2 955
Наистина идеята е добра и те кара да мислиш и да гледаш на нещата по-позитивно,но ... не можах да изгледам целия филм.Едно и също сякаш се опитват да ти го набият в главата,което е малко досадно.

# 20
  • Мнения: 1 418
Просто много дълъг са го направили.ЗАтова дотяга
в един момент.Иначе замисълът е много добър.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Една приятелка ми го препоръча...аз си го изтеглих, но така и не седнах да го гледам...като ви гледам мненията май ще се отнеса по-сериозно  Laughing

# 22
  • Мнения: 605
И аз го изгледах преди малко   Heart Eyes
Това което не ми хареса и на мен е прекаленото разтегляне и досадното повтаряне на едно и също, освен това типично по американски много се наблягаше на "искате пари", "искате успех", "искате повече пари " и пр. На тези които не са го изтраяли докрая препоръчвам да се пробват, там изведнъж казват че щастието не е в парите  Laughing
Идеята е много хубава и всъщност е много разпространена. В различни книги се пише много за това колко е важно позитивното мислене, положителната настройка към живота.
Сега се сещам например за книга на Мулдашев в която се говори за това как отрицателното мислене на големи маси хора /той конкретно визира Русия/ създава отрицателна аура, която пречи на нещата да се променят към по-добро. Според мен в България е същото, повечето хора са склонни да се концентрират само върху това което не им харесва, но не с цел да открият как да го променят /камо ли да опитат/, а просто да си помрънкат и да обяснят защо са недоволни и нещастни и как някой друг трябва да дойде да им поправи живота.

# 23
  • Мнения: 2 407
Исками се да вярвам ,че може да се получи.Ще пробвам.Паживиом у видим.

# 24
  • Мнения: 1 312
"Когато много силно искаш нещо цялата Вселена ти съдейства да го постигнеш"
Паулу Куелю-"Алхимикът"

# 25
  • Мнения: 1 418
Мисля,че ако всички станем малко по-добри,светът ще се
промени.И ще живеем по-леко.Поне аз стигнах до този
извод,след като изгледах филма.Смятам,че човек живее
дори по-лесно,когато е позитивно настроен.

# 26
  • Мнения: 605
Тути, напълно съм сългасна с теб  Hug
Не ви ли се е случвало денят ви да стане по-слънчев от една случайна усмивка на непознат човек срещнат на улицата например  Flutter
А относно излекуването чрез позитивно мислене - на това се базира оздравителната системата на Норбеков. И при него също става дума за промяна на живота в посока благоденствие главно чрез силата на концентрация върху желаното подобрение и визуализация на желания резултат  Peace
Друго познато нещо, което срещнах беше мислената тренировка на атлетите. В часовете по йога, които посещавах ако не можеш да изпълниш определено упражнение поради някакъв проблем инструкторката ни съветваше да го изпълняваме мислено. Също преди да започнеш да правиш определено упражнение да си представиш мислено как го изпълняваш съвършено  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 418
Оооооо,много пъти.Събудя ли се със скапано настроение,
целият ми ден е такъв.Затова се стремя като си отворя
очите да се усмихна и да си помисля какъв хубав ден ме
чака.И наистина е така.Дори напоследък си мисля,че нищо
не може да ме ядоса.И наистина,дори нещо да стане,много
бързо ми минава.
Ако има нещо подобно като това,квига или филм,препоръчайте
ми го.

# 28
  • Мнения: 605
Тути, ето няколко интересни книги с подобна тематика
"Ключът към положителното мислене" на Наполен Хил, в момента гледам че има 4 други негови книги  ето
"Как да преодолеем безпокойството и да се радваме на живота" на Дейл Карнеги тук
"Излекувай живота си" на Луиз Хей тук
Ето и книгите на Норбеков тук - неговия подход е малко странен, много провокира, на моменти дори обижда читателя но всичко е с цел да го подбуди към действие  Peace

# 29
Филма е правен по книгата 'Законът за привличането. Основите на учението на Абрахам.' Авторите са Джери и Естер Хикс, Естер е тази жена с леко дръпнатите очи във филма.
Вярвам, и когато съм го прилагала е работел.  Peace

# 30
  • Мнения: 2 407
Тути, ето няколко интересни книги с подобна тематика
"Ключът към положителното мислене" на Наполен Хил, в момента гледам че има 4 други негови книги  ето
"Как да преодолеем безпокойството и да се радваме на живота" на Дейл Карнеги тук
"Излекувай живота си" на Луиз Хей тук
Ето и книгите на Норбеков тук - неговия подход е малко странен, много провокира, на моменти дори обижда читателя но всичко е с цел да го подбуди към действие  Peace
Излекувай живота си е много добра книга.
Пилешка супа за душата ,на един от участниците във филма също си заслужава.

# 31
  • Мнения: 875
абе, идеята не е нито лоша, нито пък и толкова нова, НО филмът е направен като за малоумници. иначе, аз от малка съм открила, че 'тайната' действа.  Peace

# 32
  • Мнения: 4 560
и аз го гледах
силно впечатление ми направиха примерите които дават
тази теория е достатъчно разпространена , но не и в толкова силен смисъл едвали не само да си го помислиш лошото и то ще стане
и това за таблото дали има ефект? ние вече си направихме в къщи Laughing

# 33
  • Мнения: 1 418
Не е въпросът да го поискаш,а да идва желанието
от сърцето...Поне аз така го разбрах.

# 34
  • Мнения: 7
Аз за първи път го гледах преди година и половина и оттогава ми се случиха много прияни неща. Гледам го от време на време и всеки път забелязвам нещо ново, което преди това не ми е правило впечатление. Не мисля, че е направен като за малоумници или се повтарят нещата, напротив. Всеки един участник във филма според мен е много духовен и позитивен, но това не винаги може да се усети от първото гледане. Освен това там е казано, че не само трябва да поискаш нещото, а и че трябва да можеш да го приемеш, когато дойде. Също и че трябва да се чувстваме истинки благодарни за това, което вече имаме.

# 35
Ами то позитивното мислене си е индустрия. Особено кехоу или какув е там с подсъзнанието дето можело всичко. то не са семинари, обучение, книги и тн. и после разказва как с помощта на позитивното мислене е направил милиони. Ами така си е, и то в буквален смисъл на думата:) например луиз хей и тем подобни. Не знам, на мен ми станаха банални тези идеи с позитивизма. Изкуствено ми е и неестествено да си все позитивен. Скука някаква. Той и ошо е милионер. Хората явно обичат да пазаруват подобни неща.

# 36
  • Мнения: 727
действа
досега при мен е на 100%

и аз мисля че е нааправен за малоумници този филм #Crazy

# 37
  • Мнения: 875
ето едно клипче в същата стилистика (на англ.):

цък

# 38
  • Мнения: 7
Ошо никога не е имал и един долар в джоба си, даже документите му никога не са били в него.

# 39
  • Мнения: 875
Ошо никога не е имал и един долар в джоба си, даже документите му никога не са били в него.

но това не му е пречело да се вози само в ролс-ройси. няма смисъл да обръщаме темичката в нещо друго, още повече пък с този псевдо гуру. между другото, и аз почти никога не нося кеш в себе си, без това да означава каквото и да било.

# 40
  • Мнения: 1 426
пълна боза и досада, опитват се да ти набият в главата абсурдни неща, основащи се на случайни съвпадения. Все едно слушах неделна проповед.

# 41
  • София
  • Мнения: 478
Прекалено ми е американски...и скучен Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 52
Филмчето си го бива - понякога имаме нужда от напомняне за това, към което се стремим и да не изпускаме целта от поглед.
Най-силно впечатление ми направи изказването на един от тях: по повод това, че не сме постоянни и често се предаваме след като веднага не виждаме резултатите. Та той каза нещо от сорта: Познайте какво се получава, "Вашето желание е закон за мен"  Simple Smile
Явно нещата в живота, които са качествени, се постигат с постоянство...

Общи условия

Активация на акаунт