Ниско разположено бебе

  • 7 514
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Знае ли някой какви са последиците, ако бебето е разположено ниско? Трябва ли нещо специално да се внимава?

На последния преглед лекарката каза, че бебето било много ниско разположено. Аз съм с контракции от време на време, каза че е от това. Бебка е надолу с главата в момента.

Лекарката каза, че нищо особено не е нужно да правя, но аз се притесних.

# 1
  • Мнения: 367
Трябва да ти е предписла нещо за контракциите.Почивай повече не се стой права дълго,нито седнала.Матката се опитва да свиква с новия си обем и затова са контракциите,а и бебето почва да расте с по-бързи темпове.Акоконтракциите станат по-чести,появи се болка или чувство за пълнота,напрежение във влагалището(особено при сядане и ставане),отиди на лекар!Пази се и всичко да е наред при теб!  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 39 758
Аз съм с такава матка. Гледам повече да почивам. Ако се разхождаме се налага, често да спирам, защото си ме наболява. Не е желателно да пътувам. Секса е мираж.
На ФМ ми казаха, че плацентата е на 2см от канала, като мин. р-е е 18мм.
Гледай повече да почиваш. Лекарката каза, че мога при най-малкото неразположение, което почувствам да й се обадя и да ми прибере да полежа в б-ца. За сега мисля, че всичко е наред. Стоя си у дома, на топло Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 660
А мога ли да направя нещо, за да коригирам нещата?
Например, ако лежа една седмица, ще има ли някакъв ефект, за да нямам повече проблеми?

Значи ли това, че проблемът не е в положението на бебето в матката, а в положението на самата матка в тялото ми?

# 4
  • Мнения: 367
Не се паникьосвай!Ако ти беше изпаднала матката,все някой лекар щеше да забележи!Според мен си е от контракциите,но щом са ти казали да не се притесняваш-недей!Едва ли ще се коригира с 1седмица на легло,просто почивай повече и във всеки удобен случай гледай да лежиш,наЙ-добре на една страна(препоръчва се на ляво).не се притеснявай толкова!ако  е имало нещо опасно,лекарката е щяла да предприеме нещо!Пиеш ли  нещо за контракциите?

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз бях така с голямата.Пиех лекарства за контракциите и ми казваха да почивам повече,да избягваме пътувания и по-дълги разходки.Всичко ще е наред,само спокойствие. Peace

# 6
  • Мнения: 378
И аз бях така трябваше да лежа до раждането, главичката му ми притискаше матката,трябва да лежиш повече и не се преуморявай Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
За това, че бебето е ниско долу, изобщо да не те тревожи. Цялата си бременност изкарах така. Почти винаги бебето беше навряно много ниско долу, но не съм имала проблеми с бременността. Хубаво е да си почиваш и да не се натоварваш превантивно. А иначе за контракциите доки трябва да ти е изписал да пиеш нещо. Лека бременност   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 660
За контракциите пия, но не мисля, че има някакъв ефект. Имам си контракции от около седмица, но не съм се притеснявала. Чак сега като ми казаха, че са заради ниско разположеното бебе, започнах да се притеснявам. Къде съм още! Тъкмо влизам в петия месец.
Иначе преди това не е ставало дума, че бебето е ниско. Каза ми го не моята лекарка, а тази при която бях на фетална. Сега трябва да чакам една седмица, за да се консултирам с моята лекарка и съм доста притеснена.

Опитвам се да си почивам, но ефект някакъв не виждам... Sad

# 9
  • Мнения: 6 274
А мога ли да направя нещо, за да коригирам нещата?
Например, ако лежа една седмица, ще има ли някакъв ефект, за да нямам повече проблеми?

Значи ли това, че проблемът не е в положението на бебето в матката, а в положението на самата матка в тялото ми?


Нищо не можеш да направиш . Ако ще и до края да лежиш , то бебето като е ниско - ниско е . По-високо няма да се премести . Аз бях така само с второто ми дете . Следователно - проблема не е в разположението на матката в тялото , а просто в самата бременност . Иначе момичетата са ти казали - почивка и лекарства за контракциите .Успех ти желая и леко раждане !!!

# 10
  • Временно
  • Мнения: 788
В началото на пети месец и моята лекарка каза ,че бебето ми е ниско разположено,имах и болки като стоях права продължително време.Препоръча ми да лежа с възглавнички под дупето поне 10 дена,и да избягвам каквито и да било натоварвания.Послушах я,лежах почти постоянно около месец и наистина имаше ефект-бебето се вдигна по-високо и болките изчезнаха.Колкото и смешно да звучи-пробвай.Нищо не губиш.Просто имай вяра.  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 4 397
С втората бременност бях с ниска плацента и контракции. Пиех магнерич и повече почивка даже на мен ми бяха казали максимално лежане да не ме приемат в болница, отлежах се и се нагледах на филми за доста време  сега и да искам не ми остава време за гледане на филм  Mr. Green
Почивай повече и лека   bouquet

# 12
  • Мнения: 367
За контракциите пия, но не мисля, че има някакъв ефект. Имам си контракции от около седмица, но не съм се притеснявала. Чак сега като ми казаха, че са заради ниско разположеното бебе, започнах да се притеснявам. Къде съм още! Тъкмо влизам в петия месец.
Иначе преди това не е ставало дума, че бебето е ниско. Каза ми го не моята лекарка, а тази при която бях на фетална. Сега трябва да чакам една седмица, за да се консултирам с моята лекарка и съм доста притеснена.

Опитвам се да си почивам, но ефект някакъв не виждам... Sad
Аз също съм с контракции,пия магнерот 3 пъти на ден и сутрин и вечер No-spa по 1 табл.Отвреме на време имам пак контракции(всеки ден) по 1-2-3,но не се притеснявам толкова.Приема се за нормално да има на денонощие6-7,не болезнени контракции.Ако толкова се притесняваш прежали30-50 лв и иди на лекар,за да не чакаш 1 седмица!Това е!Много си шашната-недей,бебо усеща всяка твоя емоция!Бъди по-спокойна,как ще караш така оставащите седмици?Иди на лекар и въпроса е приключен!!!

# 13
  • Мнения: 2 660
Мерси, момичета за съветите и най-вече за спокойствието!  bouquet
Пробвах това с възглавничката под дупето - най-малко на мен ми е по-леко и се чувствам по-добре!

Общи условия

Активация на акаунт