Рецепти от турската кухня ! =2=

  • 214 785
  • 314
  •   1
Отговори
# 300
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Да ,Макс=Мара маджунът от цвекло има сходен вкус с останалите видове пекмез.Можеш да го използуваш.Аз понякога добавям към захарта /когато правя кексове.Става по= здравословно ' става нещо като кафява захар  bouquet

Благодаря за отговора   bouquet
Та значи,скоро у нас ще замирише на истанбулски симиди,дано да ги докарам.

# 301
  • Габрово
  • Мнения: 402
Момичета, някоя от вас знае ли как се правят тези турски гевреци с много сусам, дето ги продават навсякъде по улиците? Много ги обичам и ми се ще да си направя, че скоро май няма да ми се отвори ходене до Турция... Моля за рецепта, ако знаете  Wink

# 302
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета, някоя от вас знае ли как се правят тези турски гевреци с много сусам, дето ги продават навсякъде по улиците? Много ги обичам и ми се ще да си направя, че скоро май няма да ми се отвори ходене до Турция... Моля за рецепта, ако знаете  Wink


Скоро правих по тази рецепта,като тестото се измеси в машината за хляб,но може и на ръка да се приготви.
Рецептата е
200 мл топло прясно мляко
100 мл олио
1 чл сол
2 чл захар
11 гр суха мая
брашно-в рецептата пише,колкото поеме,на мен ми отиде 385гр.Вие си знаете за брашното,слагате малко и после още,до образуването на хубава топка.
Програма-тесто,месене+втасване.
Готовото тесто се премесва добре с 3-4сл брашно.Разделя се на 7-8 топки.Всяка топка се прави на фитил,с дебелина на пръст,прегъва се на две и се усуква,краищата се слепят.Готовото геврече се потапя в разбито яйце(само едно за цялото тесто) и след това в сусам-100-110 гр отива за цялото тесто и се нареждат в намаслена тава или върху намаслена хартия за печене.Сусамът може предварително да се запече в сух тефлонов тиган.
Втасват за 15 минути във фурната на 50 градуса,след това градусите се увеличават на 180 и се пече.

Имам и още няколко рецепти,но с вода.Предпочетох с прясно мляко,че по-вкусни ще станат,така се и получиха.

http://storage2.album.bg/449/img_0333_c0070_11176260.jpg Ето и снимка,на вид много не можах да ги докарам,но на вкус бяха чудесни.

# 303
  • Мнения: 1 440
Момчета, можете ли да ми помогнете с рецепта за "патладжан сослу"...такъв ядем всеки път когато сме в Турция, но в нет-а нещо не ми допадат рецептите за патладжан с доматен сос newsm78 Сигурно има някаква тънкост...плиииииз Praynig

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Запис и от мен по темата....след почивката ми в Турция миналата година и аз се запалих по турската храна.... Ще следя с интерес новите рецепти  Simple Smile

# 305
  • Мнения: 573
За кои патладжани става въпрос? Тези пържените с доматен сос ли?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254554.msg6061870#msg6061870

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 12:52 от kaigi

# 306
# 307
  • у дома
  • Мнения: 258
Момичета, тоз рибения кебап ми ляга на сърцето... В събота ще го приготвям вкъщи, таман да имам малко време да го угодя като хората!

# 308
  • Мнения: 41
момичета моля ако някоя знае рецептата за хляб лаваш да ми я напише както и подробна технология много ми хареса но не я знам мерси предварително

# 309
# 310
  • Мнения: 1
kazan dibi 0.700ml smetana 0.700ml pr.mlqko 0.400gr zahar 0.100gr tsarevichno nisheste

# 311
  • Мнения: 9
Здравейте!
Имам един въпрос-знаете ли"крем шанти" какво е на български?
Мерси предварително  bouquet

# 312
# 313
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, случайно попаднах на темата и реших да се регистрирам. Аз и моето семейство сме любители на турската кухня. Преди време ми попадна една рецепта , която искам да споделя с вас. За съжаление не си спомням името на ястието /вид баница с месо/  някой от вас  може ли  да помогне?
А сега и рецептата:
 
Продукти:
тесто - 4 яйца, 1 ч.ч. вода, 1 с.л. сол, брашно - колкото поеме
плънка - 3 пилешки бутчета, 1 глава лук, сол и черен пипер

Приготвя се тестото като се прибавя брашно докато спре да лепне, оставя се да почине. Бутчетата се сваряват с малко сол, обезкостяват и месото се нарязва на ситно. В тиган се запържва лука, прибавя се месото и черния пипер.
Тестото се разделя на топки от които се разточват кори, изрязват се квадрати /5х5 см/ в средата се слага малко от плънката и се събират като "бохчички", подреждат се в тава и се пекът на 200 градуса до порозовяване. След това се заливат с бульона от пилето - да ги покрие и отново се пекат докато поемат течността.
Надявам се да ви хареса.

# 314

Общи условия

Активация на акаунт