Отговори
  • Мнения: 142
 Cry

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 17:48 от tsuts

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 914
И от какъв зор ти е да пиеш?
Наложащо ли е?

# 2
  • София
  • Мнения: 553
знам, че някои мами пият бира.

# 3
# 4
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз пих по разните поводи бяло вино, ама след това давах от запасите..
Обаче на 14.02.08 пак бях пила бяло вино..прибрахме се; бебо се размрънка и си искаше цица, ама не за ядене а за успокоение.
Е, надявам се да не съм му навредила, ама не виждам нещо обезпокоително  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 504
Понякога си пийвам по 25 30 гр бейлис, биричка 1 чаша, чаша червено или бяло вино...не го правя редовно... В общи линий гледам да го правя след последно кърмене, което е към 21,00 часа и после цока към  3 4...С твърд алкохол не съм пробвала, освен  малка глътчица узо на Нова година не се сдържах....потекоха ми лигите Simple SmileХе хе размечтах се... Simple Smile

# 6
  • Мнения: 75
Моите познати мами си пийваха бира.
А пък майка ми ми разказа ,че когато баба ми кърмела имала много ниско кръвно и свекърът и всяка вечер я карал да пие по малко червено вино...знам ли дали вреди....с баща ми и интелекта му всичко си е повече от наред за сега:)

# 7
  • Мнения: 170

Абе жена до рев ли стигна чак за 50 гр ликьор  ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Пиех бира, ама много - и нищо му няма на бебко. От бирата направо преливах. Mr. Green

# 9
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Черено винце до 1 чаша, може.

# 10
# 11
  • Мнения: 299
По 1 чаша бира след кърмене Peace

# 12
  • Мнения: 9 814
Ами по принцип не трябва да пиеш, но не виждам какво ще стане, ако "удариш" 20-30 слабоалкохолно питие! Peace

Лично аз съм го правила след като кърмех Кати в 10 вечерта, следващото ни кърмене беше към 8 сутрин.

# 13
  • Мнения: 142
По 1 чаша бира след кърмене Peace

 Peace
И аз така след вечерното кърмене. Не съм забелязала ефект, освен, че кърмата сутринта е в повече. Laughing
Поздрави

# 14
  • Мнения: 1 121
Аз пия по една малка бира (300 мл) веднъж на седмица-две и то от най-слабите. Не мисля, че толкова малко количество може да навреди.

# 15
  • Мнения: 655
Не е желателно. Аз принципно пиех вино на обяд, но докато кърмех, а и сега го спрях. Все пек това е твоето бебе и смятам, че можеш да издържиш няколко месеца без да пиеш и пушеш.

# 16
  • Мнения: 554

Абе жена до рев ли стигна чак за 50 гр ликьор  ooooh!

И аз тъкмо това си мислех, нещо животоспасяващо ли е newsm78 Като ти се пие толкова, като заспи бебчо си пийни една бира, нищо няма да му стане.

# 17
  • Мнения: 317
И аз си пийвам по биричка някога. Не мисля, че пречи Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 1 504
Незнам колко дълго време сте кърмили/тези, който критикуват/, че така да съдите момичето..просто пита, едва ли като е решило да кърми е безотговорно, защото доста от мамите дори и нямат такова намерение...А мисля, че мнения от мами кърмили 2 3 4 месеца и после взела че им"спряла" кърмата не са най-меродавните, както и мами който смятат че, кърменето продължва няколко месеца...

# 19
  • Мнения: 9 973
аз съм пила на погачата 50 гр. пина колада,понеже не пия бира и вино Simple Smile

# 20
  • Мнения: 229
Аз си пиех биричка редовно , нищо му няма на бебчо Peace Смятам че 50гр. ликьор няма да навредят , спокойно Wink

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983

Абе жена до рев ли стигна чак за 50 гр ликьор  ooooh!
hahaha Joy Joy Joy

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ако смяташ да пиеш, поне го направи след кърмене.

# 23
  • Мнения: 622
Голям зор значи Naughty Поне го прави след кърмене щом е така належащо Simple Smile

# 24
  • Мнения: 78
Споко! Кво го спичате момичето! Пий като ти се пие - с мярка разбира се. Чаша вино, бира, малко ликыор...няма проблем! По-важно е щастлива и доволна майка отколкото разни стриктни диети. Кърменето не е болест, че да е на някакъв супер специален режим човек.  beer

# 25
  • София
  • Мнения: 44 084

Абе жена до рев ли стигна чак за 50 гр ликьор  ooooh!


уххх, ще ме скъсаш.....аз пих по няколко глъдки вино по празниците, веднага след кърмене или ако бебето е спокойно като заспи, ако не се буди до сутринтта...но поне 3-4 часа след  като свърша с пиенето не бих кърмила....


ама егати драмата за един ликьор - я се стегни бе жена....


EmiR - колко сме кърмили...ми аз повече от година....ни пих ни пушех, повече от 6 месеца и кафе не пиех... щях и повече имах си здравословни проблеми - меродавно ли ми е мнението в случая Wink

# 26
  • Мнения: 4 546
и аз не виждам защо нападате момичето. ако щете - проява на слабост може да е, ама никой не е безгрешен. припило му се е на момичето, пита, не е надигнало бутилката   Wink

ние сме на смесено хранене. позволявам си да пия по една бира, а няколко пъти  вече - по 1 чаша вино. последното е от преди месец-два.

# 27
  • Мнения: 122
Здрасти,
не виждам защо да не може да си пийнеш вечер като го накърмиш детето една бира ,винце или каквото и да е леко алкохолче за да се отпуснеш.Какво се правите всички на героини..на всеки му се случва да се почувства пренатоварен психически и да иска да релаксира с едно питие вечер пред телевизора или камината...айде да не бъдете толкова строги и стриктни  Crossing Arms

а сега си отвори една биричка и наздраве  Hug beer

# 28
  • Мнения: 1 900
Аз лично не съм пила по времето когато кърмих. Мисля, че една чаша вино след кърмене, или друг слаб алкохол няма да навреди чак толкова. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 504
Споко! Кво го спичате момичето! Пий като ти се пие - с мярка разбира се. Чаша вино, бира, малко ликыор...няма проблем! По-важно е щастлива и доволна майка отколкото разни стриктни диети. Кърменето не е болест, че да е на някакъв супер специален режим човек.  beer
Много хубаво го е казала. От всичко по-малко може, това, че си кърмачка 1 2 години, не те прави по-малко човек нали? Лично съм против цигарите, по принцип и не пуша. Не харесвам бременни жени и кърмачки, които пушат, ама за по чашка ликьорче или биричка...няма лошо Всичко с мярка Peace

Angel_Dust
EmiR - колко сме кърмили...ми аз повече от година....ни пих ни пушех, повече от 6 месеца и кафе не пиех... щях и повече имах си здравословни проблеми - меродавно ли ми е мнението в случая Wink[/quote]
Ти как мислиш? WinkЗа една година си видяла и 2 и 200 с кърменето.  

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Кърмя и не си позволявам никакъв алкохол-не че не ми се иска понякога.Зарекла съм се като приключа с кърменето да се напия яко Crazy

# 31
  • Мнения: 693
Моята педиатърка ми беше казала само уиски и то по малко 50гр. примерно. Но аз не обичам и съм пила по мъничко ром и то рядко.

# 32
  • Мнения: 620
малко бейлис, чаша вино, малка бира - вечер, след кърмене, в креслото, протегнала краката на табуретката- мрррррр - голям кеф.  Crazy Е, не всеки ден си го позволявам, а и не всеки ден ми се иска Simple Smile
Пийни си малко и му се нарадвай максимално Laughing

# 33
  • Мнения: 789
Ами те момичетата са ти казали...вечер,като приключиш с кърменията,но да е нещо слабоалкохолно.

# 34
  • Мнения: 2 100
Пила съм и ракия 1-2 пъти, нищо не е станало на бебо.

# 35
  • Мнения: 2 825
Бира и червено вино може - в ограничени количества, разбира се  Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 2 348
Биричка пийвам за удоволствие и за кърма. Също и винце си позволявам. Аз без друго и преди да кърмя не прекалявах с пиенето

# 37
  • Мнения: 492
Пиех си бира.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 064
Няма проблем Peace

# 39
  • Мнения: 560
Мда,и аз ще питам какъв ти е зора да пиеш?
Ако искаш да излезнеш и да си пиинеш,изцеди се за няколко дози преди пиенето и после давай от тях.Но ако нямаш зор,поръчай си едно безалкохолно коктейлче и не се тормози толкова.
Аз лично от както кърмя,на Коледа пийнах 2 глъти червено вино и също толкова на 14-ти февруари.Снощи пих малко бира,но след последното кърмене.Даже на 14-ти дадох и да бебето с пръст да близне вино.

# 40
  • София
  • Мнения: 39 756
Нищо не пиех докато бременеех и после докато кърмех. Алкохола вече не ми понася.

# 41
  • Мнения: 686
И на мен ми се пиива(вермутче),ама засега се сдържам,като спра да кърмя една бутилка ще изпия Embarassed.
Шоколадите в магазина ги гледах,като гладно сомалийче,сакън да не докарам алергия на детето,докато мъжът ми не реши да ми купи шоколад,че видите ли скоро не съм си купувала.Идеше ми  fight bambam censored newsm45.Стоях,мислих,въртях се и все край шоколада,накрая сладко,сладко го ометох smile3521,успокойх се,а и на бебчо нищо не му стана.
Така,че пийни си,не се тормози,че да не вземеш накрая да се отрежеш до забрава! newsm53

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Даже на 14-ти дадох и да бебето с пръст да близне вино.
Rolling Eyes Rolling Eyes

Пила съм бира, докато кърмех. И то не еднократно, а цяло лято  Laughing

# 43
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
като спра да кърмя една бутилка ще изпия Embarassed.
не дей така, ще ти е много зле на другия ден Crazy , пък то след такъв дълъг период и една чаша ще ти е достатачна да замоташ китарата hahaha

# 44
  • Мнения: 8 999
Ти луда ли си!? Не трябва нито да пиеш алкохол, нито да пушиш. Ако чак толкова ти се пие, по-добре е да спреш да кърмиш.

# 45
  • Мнения: 394
ха, аз скоро (първото ми вечерно излизане) изпих 3 бири и не виждам нищо лошо в това понякога да си позволяваш по някоя чаша бира или вино. но не колкото мен онази вечер. преди се пазех много, ама колкото повече време минава, толкова повече се разпускам. иначе смятам че по 1 чаша бира или вино не вреди.

# 46
  • Мнения: 411
Ще срещнеш много мнения.Една ще каже:"Не пречи" друга ще каже "Не пий".Аз ще ти кажа да се поровиш за малко инфо в нета и сама да прецениш кога и колко да си пийваш. Peace

# 47
  • Мнения: 3 092
Кърмя и не си позволявам никакъв алкохол-не че не ми се иска понякога.Зарекла съм се като приключа с кърменето да се напия яко Crazy
аз като приключих му ударих един як рев ... мъчно ми беше че всичко е свършило ... та  нито  ми се пиеше ,нито ми се пушеше , кърмеше ми се пак та две не виждах . Confused
Кърмих година и половина и в жегите колко бира съм изпила ...мани мани .
Винаги с мярка обаче ...не съм се натрясквала естествено  Wink Crazy

# 48
  • София
  • Мнения: 2 348
Ти луда ли си!? Не трябва нито да пиеш алкохол, нито да пушиш. Ако чак толкова ти се пие, по-добре е да спреш да кърмиш.
Смела реплика. Установих, че аз и още милион майки сме луди. Благодаря за диагнозата.
 А бозичка може ле да си пийвам? Защото и в нея има алкохол.

# 49
  • Мнения: 2 829
Първите 6 месеца се стараех да не пия алкохол-позволявала съм си по няколко глътки бира (или най-много една чаша) или 1-2 глътки вино. След като навърши 6 месеца малкия и като започнах да го захранвам станах малко по-смела. Пила съм дори 1-2 чаши вино или бира (вечер след кърмене). Все пак ми се случва рядко-например 1-2 пъти в месеца, но аз по принцип не си падам много по алкохола.

# 50
  • Мнения: 630
Ако прави нощна пауза -мисля няма проблем. За бирата знам, че е полезна за увеличаване количеството на кърмата.

# 51
  • Мнения: 1 479
Аз си пиех само биричка.С твьрдият алкохол приключих преди 3 години.

# 52
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Всичко може ама с мярка. 50гр ликьор няма да ти навреди.

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Ти луда ли си!? Не трябва нито да пиеш алкохол, нито да пушиш. Ако чак толкова ти се пие, по-добре е да спреш да кърмиш.
Е, не толкова крайно, де Grinning
Както са го написали преди това - чаша бира или вино от време на време не са проблем.
Алкохолът в кърмата е равен на алкохолът в кръвта.
Можеш да си позволяваш понякога по някоя и друга глътка. Кърменето не е болест.
Ако планираш запой, вече е друго Laughing ще се наложи да не кърмиш, докато не изчезне алкохолът от кръвната плазма, преди да кърмиш пак.

# 54
  • Мнения: 434
Незнам колко дълго време сте кърмили/тези, който критикуват/, че така да съдите момичето..просто пита, едва ли като е решило да кърми е безотговорно, защото доста от мамите дори и нямат такова намерение...А мисля, че мнения от мами кърмили 2 3 4 месеца и после взела че им"спряла" кърмата не са най-меродавните, както и мами който смятат че, кърменето продължва няколко месеца...

Аз мисля, че темите се пускат за да се получават различни мнения от всички и изобщо целият форум е затова. Различни хора - различни мнения. Едни питат и се интересуват - други отговарят. В крайна сметка всеки е свободен да изкаже мнение, а такива подигравки към мами на които рано им е спряла кърмата са крайно неуместни. Това, че някои не са могли да кърмят дълго време (а дори и да не са искали) не ги прави по-малко майки.

По темата: Да пийвам си по някоя друга биричка или винце (най-често след последно кърмене). На нова година си позволих и малко уиски, но бях оставила бебка да я хранят с цедено.

# 55
  • Мнения: 3 478
Аз също си пийвам вино или бира, но по чашка най-много. Не се ограничавам ако ми се пие. На скоро четох в едно от бебшките списания, че ако ни се наложи да пийнем нещо от горните да бъде поне 2 часа преди следващото кърмене.

# 56
  • Мнения: 142
благодаря на emir а всъшност наистина само питам а вобще не съм и пробвала-аз не обичам бира

# 57
  • Мнения: 1 029
аз докато кърмих пиех чаша вино вечер Peace

# 58
  • Мнения: 6 441
1-2 пъти в месеца по 1/2 чаша червено вино.

Разбулете,моля ви тази мистерия с бирата?Влияе или не на количеството кърма? newsm78

# 59
  • Мнения: 394
на мен не ми влияе бирата.

# 60
  • Мнения: 3 219
Някои от вас са много крайни Rolling Eyes
Не виждам нищо лошо в това да изпиеш чаша вино или бира /с мярка разбира се/. Хубаво е да е доста преди кърменето. Нищо няма да му стане на детето. Виж, за цигарите...мисля, че не бива / бивша пушачка съм, между другото.../. И двете си деца съм ги кърмила по 10-11 месеца, гледам,че не са станали алкохолици Crazy, нито имат някакви отклонения.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 588
Случвало се е да изпия 1 бира. Не мисля, че е кой знае какъв проблем. Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 604
Можеш ми, какъв ти е проблема? Аз си пия от всичко-в началото , когато кърмех нон-стоп пих само бира, но сега пия каквото искам. Разбира се, че не в промишлени количества, но да речем-вермут 50-60 мл+степ , водка+натурален сок, червено вино с компот и т.н.

# 63
  • Мнения: 4 451
Aз също не виждам проблем.

# 64
  • София
  • Мнения: 604
Само да добавя-за мен обикновните цигари са много по-голяма вреда от алкохола по време на кърмене

# 65
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Мъжът ми ми  купува безалкохолна бира. Peace

# 66
  • Мнения: 1 760
само ако са безалкохолни - алкохолът вреди на бебето  Peace

# 67
  • Мнения: 2 374
по принцип докато кърмиш не трябва да пиеш никакъв алкохол защото всичко отива в кърмата

# 68
  • Мнения: 332
Аз от време на време си позволявам по малко ликьорче, винце или биричка. Всичко в рамките на разумното  Peace

# 69
  • Мнения: 23
не съм пиячка но докато бях бременна си позволявах по мъничко вино и май и биричка съм си пиивала!

# 70
  • Мнения: 23
и аз съм една разсеяна ама простете ми! и докато го кърмех е било същото! даже веднъж и малко уиски си пиинах!

# 71
  • Мнения: 4 406
"може" е относително понятие.
аз си пйвах понякога биричка, сега по време на бременността се глезя понякога с Бейлис. нямам намерение да се ограничавам, никога не съм злоупотребявала.

# 72
  • Мнения: 610
Случвало ми се е да пия бира вечер след последното кърмене-21ч.,а другото беше чак сутрината в 6ч.

# 73
  • Мнения: 3 092
1-2 пъти в месеца по 1/2 чаша червено вино.

Разбулете,моля ви тази мистерия с бирата?Влияе или не на количеството кърма? newsm78

не .Мит е. Grinning

# 74
  • Мнения: 219
Някои от вас са много крайни Rolling Eyes
Не виждам нищо лошо в това да изпиеш чаша вино или бира /с мярка разбира се/. Хубаво е да е доста преди кърменето. Нищо няма да му стане на детето. Виж, за цигарите...мисля, че не бива / бивша пушачка съм, между другото.../. И двете си деца съм ги кърмила по 10-11 месеца, гледам,че не са станали алкохолици Crazy, нито имат някакви отклонения.
smile3521 smile3521 smile3521 Peace
Да, наистина, някои майки, големиииииииииииииии моралистки, направо кошмар.

# 75
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не се шашкай! Няма да навредиш на бебо с една чаша бира. Аман от крайни коментари и епитети!

# 76
  • Мнения: 1 049
Ами като ти се пие, пий... няма да си единствена. Едно време по селата са пиели бира и са кьрмели без да се притесняват и така бебетата спирали да плачат по цяла нощ.  Mr. Green Може и да сьм крайна, но според мен една майка трябва да може да спре цигарите и алкохола поне докато кьрми... Ха сега изяжте ме.  Shocked

# 77
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Ами като не може да ги спре какво - да се самообеси и да изчезне безкрайно ли  Mr. Green?

# 78
  • Мнения: 4 784
Че може, може, ама мисля, че ако не ти е наложащо, няма смисъл да го правиш.

# 79
  • Мнения: 1 138
За ликьор не знам, но аз съм пила по чашка бира. Не ми е влияло на кърмата по някакъв начин - поне не съм разбрала Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт