Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
в градината има скарлатина. ако е болно мойто дете може ли да зарази бебчо който е на 1 месец
Цитирай

Габрово

Скарлатината  е заразна. Най-лошото е , че после може да повтори детето. Не е като шарката - веднъж като преболедуваш и вече край. Когато имаше скарлатина в нашата градина, изследваха всички деца. Някои се оказаха само носители/като сина ми/ и така и не се разболяха. 
Цитирай

София

ако е болно мойто дете може ли да зарази бебчо който е на 1 месец

Тъй като дъщеря ми е болна от скарлатина в момента, се порових из нета и прочетох, че до 6 месеца бебетата имат имунитет от майката и не могат да се заразят.
Цитирай
благодаря ви много
Цитирай

Варна

Ето тук има доста информация по въпроса: Wink

http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/infections/articles/skarlatina.htm
http://pramed.com/scarlatina.htm
Цитирай

Варна

На приятелката ми дъщеря и кара скарлатина преди две седмици .И аз бях чувала ,че бебета не се заразяват до 6 мес.но уви -тяхното бебе се разболя, а то е на 4 мес.Така ,че май спасение няма.
Цитирай

София

На приятелката ми дъщеря и кара скарлатина преди две седмици .И аз бях чувала ,че бебета не се заразяват до 6 мес.но уви -тяхното бебе се разболя, а то е на 4 мес.Така ,че май спасение няма.

Да не би да не са й поставили правилна диагноза  Thinking
Цитирай

София

в градината има скарлатина. ако е болно мойто дете може ли да зарази бебчо който е на 1 месец
Знаете ли дали на "носителите" на заразата задължително се назначава антибиотик за лечение? Моите момчета ги спряха от градина, защото са дали положителен резултат за скарлатина и днес ще ги водя на лекар, но хич не ми се иска да взимат АБ Sad, достатъчно им е, когато са наистина болни, защото сега нямат никакви симптоми.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.