Как научихте детето си да заспива само?

  • 1 070
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Както се вижда, днес съкровището ми навърши 10 месеца, а още се прспиваме с кърмене. Не мисля да го отбивам поне до годинка, но ми се иска да започне да заспива и сам. Приспиваме се и през деня и през нощта, започва да ми омръзва, не е толкова малък!!! Моля споделете вашия опит в това отношение.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами то явно е до дете - мойте и двамата заспиват сами, нищо че бебето е малко - като се нахрани към 22 часа и го оставям в кошарата и заспива, така до сутринта. Каката и тя си заспиваше от мъничка сама - не съм правила нищо конкретно да ги уча.

# 2
  • Мнения: 14 133
Аз обожавам момента на приспиване.  Peace
Ние си имаме ритуал с милване по главичката. bowuu За няколко минути е заспал.  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 4 573
Малката заспива с бибата откак се е родила. С баткото /4г/ още се приспиваме. Записвам се да следя. Пробвах какво ли не, ама не стана.

# 4
  • Мнения: 1 165
Все още се преспиваме. И да си призная, много ми е приятен този ритуал!

# 5
  • Мнения: 610
Докато беше бебенце и я кърмех това беше до 8 месец.заспиваше самичка.След това обаче за сътрешното и следобедното спане само в количка.Люлеене и люлеене направо страшно беше,чаках я да заспи за да я пренеса.Но пък вечер лягаше и заспиваше самичка.От 2месеца е на едно спане и явно много се изморява и като я сложа за следобедния сън за 2 мин.е заспала бе да стоя при нея.Успех newsm10

# 6
  • Мнения: 146
Вечер заспиваме в 21ч. докато си пие млякото. През деня жертвах една седмица и вече също заспива сам.Беше много неприятно и трудно упражнение, но имаше резултат. В началото много плачеше, после почна по-малко и по-малко и сега се върти малко нгъзва се и заспива.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Кърмих 8 месеца. Остана й навик да заспива при нас в леглото  Crazy До ден днешен най- много през 2-3 вечери заспива при нас. Не съм я учила да си заспива самостоятелно, просто вече порасна малко  Laughing

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ние си имаме ритуал с милване по главичката. bowuu За няколко минути е заспал.  Laughing
и при нас действа безотказно Peace

# 9
  • Мнения: 5 393
Иво заспиваше докато го кърмех, но се събуждаше, когато го оставях в леглото му. Отне ми около месец и половина да го свикна да заспива самичък(с биба).Започваше да плаче, аз го гушках, после пак го оставях, после пак гушкане.Постепенно плача намаляваше, и в един момент започнах да го оставям и той не се събуждаше. Беше на 5 месеца.

# 10
  • Мнения: 8 209
Никога не се е случвало да заспива докато го кърмя. Още от новороден, след като го накърмех, го поставях в креватчето, завивах го и си заспиваше. Вече отдавна не суче, но ритуалът си е същият. Обличаме пижамата, гасим лампата и излизаме от стаята. Той си мята възглавницата върху главата (това пък е неговият ритуал още от съвсем малък) и заспива. За нас остава само след малко да отидем и да го завием. От няколко месеца не ни позволява да го завиваме докато е буден.

# 11
откакто се е родила дъщеря ми не е приспивана много ме беше страх че ще се научи на люлеене и затова ваобще не я приспивах мисля че после е много трудно отучването. сама си заспива без проблем вече е на 1 година Hug

# 12
  • Мнения: 4 451
Аз още не съм успяла да я науча да заспива сама Tired Друсам я на ръце...

# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ами то явно е до дете - мойте и двамата заспиват сами, нищо че бебето е малко - като се нахрани към 22 часа и го оставям в кошарата и заспива, така до сутринта. Каката и тя си заспиваше от мъничка сама - не съм правила нищо конкретно да ги уча.

  PeaceИ ние сме така.Просто децата ми не знаят какво означава това да бъдат приспивани.Проблема не е в кърменето,кърмих каката повече от година. Peace

# 14
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Все още не съм го научила Crazy

Общи условия

Активация на акаунт