Съсипвам ли мъжа си?

  • 4 307
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
В случая се чудя защо се притесняваш, че го съсипваш (вместо да го подкрепиш) и не се притесняваш дали няма да си в тежест на майка ти (ако се върнеш при нея). Майка ти не е длъжна да поеме грижата за теб и децата.
А и да си тръгнеш от него точно сега - (ако е по-горд човек) спокойно може да реши, че не го оценяваш или го напускаш, защото не може да те издържа. Няма да го улесниш - възможно е да го обидиш.

# 31
  • Мнения: 592
Що за въпрос- да му духнеш под опашката, когато той ти е единствената опора сега? Някой не е добре, ама не съм аз-поне това знам!

# 32
  • Мнения: 3 720
  bouquet за подкрепата,момичета.
Всъщност пуснах темата заради "общественото мнение".Всички около нас смятат,че съм забременяла,за да мога да си почивам на чужд гръб.И...горкият ми мъж.
Та се запитах дали наистина грешката не е в моя телевизор  Thinking

# 33
  • Мнения: 137
Божеее, какви злобни коментари!  Whistling

Разбира се, че не си сгрешила. Детето не може да е грешка, а е плод на една голяма любов. Другите неща ще се подредят, малко по малко, колкото и да ви е трудно сега.

Но това са нещата, заради които си струва човек да е жив. Трудностите ни правят по-силни. Успех!

# 34
  • Мнения: X
  bouquet за подкрепата,момичета.
Всъщност пуснах темата заради "общественото мнение".Всички около нас смятат,че съм забременяла,за да мога да си почивам на чужд гръб.И...горкият ми мъж.
Та се запитах дали наистина грешката не е в моя телевизор  Thinking

Миличка, не знам кои са тези около теб, но ги дръж далече. Просто се чудя как някой може да изрече подобно нещо?! Дано тези хора не са ти твърде близки, защото държиш змии в пазвата си. Дръжте се с мъжа ти, защото той и децата са ти най-важни. Нито другите хора ви гледат децата, нито са до вас в най-трудните моменти, че да им позволяваш да ти говорят подобни небивалици.

# 35
  • Мнения: 843
  С две думи  -  Гледай си бебчето в коремчето  и толкоз.   Няма да ви е лесно,  вече си наясно , че ще посвиете  разходите.
        Не го съсипваш,  мисля, че дори и притеснен на ен-та степен  е щастлив, че има Вас! 

   Не допускай хлевоусти съседи и роднини , обаче, да ви тровят с думи.
   никому не е работа.
    Игнорирай...
      давайте!!

# 36
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
А защо искате да се връщате при майка си?

# 37
  • Мнения: X
Според мен хората за това се събират - да са заедно и в добро и в лошо. Какво значи да тичкаш при мама, след като си поела отговорността за семейство и три деца. Не може така друг да ти бере дерта. Тези неща се мислят предварително. Вярно е, че в живота на човек идва всичко, но щом сте заедно ще намерите начин да се справите, но заедно и само заедно. Какво, като ще работи по 15 часа - ами ако можеше щеше и ти да работиш, ама сега имате бебе на път и няма как. А когато ти си го издържала какво? Или това не се брои? Всеки прави за семейството, каквото може, днес единия носи парите вкъщи, утре може да е другия. А грижата за децата и уюта също не са на по-долно ниво от парите.

# 38
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Според мен хората за това се събират - да са заедно и в добро и в лошо. Какво значи да тичкаш при мама, след като си поела отговорността за семейство и три деца. Не може така друг да ти бере дерта. Тези неща се мислят предварително. Вярно е, че в живота на човек идва всичко, но щом сте заедно ще намерите начин да се справите, но заедно и само заедно. Какво, като ще работи по 15 часа - ами ако можеше щеше и ти да работиш, ама сега имате бебе на път и няма как. А когато ти си го издържала какво? Или това не се брои? Всеки прави за семейството, каквото може, днес единия носи парите вкъщи, утре може да е другия. А грижата за децата и уюта също не са на по-долно ниво от парите.
Абсолютно съм съгласна с Вас!

# 39
  • Мнения: 2 270
Според мен хората за това се събират - да са заедно и в добро и в лошо. Какво значи да тичкаш при мама, след като си поела отговорността за семейство и три деца. Не може така друг да ти бере дерта. Тези неща се мислят предварително. Вярно е, че в живота на човек идва всичко, но щом сте заедно ще намерите начин да се справите, но заедно и само заедно. Какво, като ще работи по 15 часа - ами ако можеше щеше и ти да работиш, ама сега имате бебе на път и няма как. А когато ти си го издържала какво? Или това не се брои? Всеки прави за семейството, каквото може, днес единия носи парите вкъщи, утре може да е другия. А грижата за децата и уюта също не са на по-долно ниво от парите.
Абсолютно съм съгласна с Вас!


 Peace

# 40
  • Мнения: 1 062
Аз пък се учудвам колко лесно е да се размахва пръст по форумите и да се дават високопарни оценки колко глупаво постъпва някой с живота си. Едва ли жената е искала оценките ви. Избрала е този мъж, решила е да има дете - това е чудесно. Ако вие сте си избрали силни мъже, осигурили сте прекрасно децата си, живеете охолно, работите прекрасна работа и сте най-,ама най-идеалното семейство на света - ОК, какво й натяквате на жената колко е сбъркала?! От това няма да й стане по-добре. А едва ли има нужда някой да й демонстрира колко е идеален.

А който твърди, че на работното място няма емоции и сме там само за парите, да си помисли, дали ако беше така, нямаше всички хора да си работят на едно работно място цял живот. Нямаше да има пазар на труда, нито агенции за подбор на персонал, хората от университета и училище щяха да скачат в една фирма и така до живот.

На авторката на темата мога само да кажа, че щом си до мъжа си и го подкрепяш и всеки ден му показваш колко високо цениш това, което прави за вас, не го съсипваш, а му даваш стимул да работи и да се чувства пълноценен. Това ще му помага много повече, отколкото да седне вкъщи и да се депресира. Децата са си деца и съм сигурна, че щом си избрала да имаш още едно, едва ли съжаляваш за нещо - така и трябва. Не ходи при майка си, на трудните моменти това им е хубавото, че като всеки друг период в живота минават. След първите девет месеца можеш да се възползваш от програмата за детегледачки и да започнеш работа. Сигурна съм, че ще се оправите, защото се вижда, че никой от вас не е скръстил ръце и да е седнал да се оплаква, без да прави нищо. Успокой се и винаги си припомняй, че щом сте заедно и се държите един за друг, ще преодолеете всичко.   :bouquet


Казано точно така като го мисля и аз.   bouquet

# 41
  • Мнения: 122
Няма да се притесняваш,че съсипваш мъжът до теб, та това е общият ви живот нали така, а и от това което си написала разбирам, че държите един на друг. Би го съсипвала със съвсем други неща, който аз не виждам тук. Спокойно. Обичайте се все така, посрещай го с усмивка, радвай се-на него и на дечицата. Ще се справите.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт