брат и сестра

  • 5 116
  • 80
  •   1
Отговори
Здравейте искам да попитам нещо,но да ви кажа тръсих го и в гуглето но не можах да намеря точно нищо!
Имаме апартамент той е на баща ми на името,майка и тя е жива,аз и брат ми!
Моя въпрос е можели баща ми да продаде апартамента без наше съгласие или да го препише на един от нас (без съгласието на другия)????
Мерси предварително!

# 1
  • Мнения: 2 556
Ако апартамента е лично на баща ти, всичко може да направи с него. Ако е придобит след брака, трябва и съгласието на майка ти. Вие с брат ти не играете никаква роля.

# 2
  • Мнения: 425
Може. Щом е жив може да го препише, на който си иска. Само ако тръгне да го продава май трябва съгласието на майка ти, ако апартамента е придобит по време на брака.

# 3
Е ти ме разби направо!

# 4
  • Мнения: 4 841
Ако апартамента е лично на баща ти, всичко може да направи с него. Ако е придобит след брака, трябва и съгласието на майка ти. Вие с брат ти не играете никаква роля.

Точно така е, както е обяснено. Апропо, да не мислиш, че в различните форуми ще получиш различни отговори? Това е четвъртото място, където виждам този "дълбокомислен" въпрос  Sick

# 5
  • Мнения: 750
Ако апартамента е лично на баща ти, всичко може да направи с него. Ако е придобит след брака, трябва и съгласието на майка ти. Вие с брат ти не играете никаква роля.

 Peace

# 6
Хаха би трябвало да са два,но както й да е!!!!!!
Не очаквам различни отговора а повече мнения!!!!!!!
А по темата искате да ми кажете че ние с брат ми може да останем на улицата?????

# 7
  • Мнения: 750
Да, това искаме да ти кажем

# 8
  • Мнения: 4 841
А по темата искате да ми кажете че ние с брат ми може да останем на улицата?????

Можете, защо да не можете. Нали апартамента е на баща ти? Всичко си зависи от вашите взаимоотношения, ако човека прецени, че не заслужавате да получите жилището му, или предпочита да го шитне на ХИЛД срещу пожизнена пенсия - може да го направи без проблем.

# 9
  • Мнения: 2 556
Не знам дали баща ти е склонен да ви изгони физически от апартамента, но че може да си го продаде или припише на който иска е факт.

# 10
ами кво да кажа закони!
Много ви благодаря за бързите отговори!

# 11
  • Мнения: 46 477
ами кво да кажа закони! ...

Какво им е на законите?
Този апартамент не е нито твой, нито на брат ти, има си собственик/ци. Вие сте му наследници след смъртта, но докато е жив си е негов и може да се разпорежда с него, както намери за добре.

# 12
  • Мнения: 15 142
Здравейте искам да попитам нещо,но да ви кажа тръсих го и в гуглето но не можах да намеря точно нищо!
Имаме апартамент той е на баща ми на името,майка и тя е жива,аз и брат ми!
Моя въпрос е можели баща ми да продаде апартамента без наше съгласие или да го препише на един от нас (без съгласието на другия)????
Мерси предварително!


Ако апартамента е придобит преди брака с майка ти, както и по наследство е собственост само на баща ти и той се разполага с него, както реши.
Ако е придобит по време на брака, то майка ти притежава 1/2 идеална част, /ако не е уговорено друго/. Той може да продава със съгласието на майка ти /като съсобственици/, но може да продаде и само неговата си идеална част, тогава майка ти става съсобственик с купилия идеалната част на баща ти.

Най-добре вземи нот. акт и отиди при адвокат за да ти изясни възможностите.
 

# 13
  • Мнения: 4 965
Здравейте искам да попитам нещо,но да ви кажа тръсих го и в гуглето но не можах да намеря точно нищо!
Имаме апартамент той е на баща ми на името,майка и тя е жива,аз и брат ми!
Моя въпрос е можели баща ми да продаде апартамента без наше съгласие или да го препише на един от нас (без съгласието на другия)????
Мерси предварително!


Ако апартамента е придобит преди брака с майка ти, както и по наследство е собственост само на баща ти и той се разполага с него, както реши.
Ако е придобит по време на брака, то майка ти притежава 1/2 идеална част, /ако не е уговорено друго/. Той може да продава със съгласието на майка ти /като съсобственици/, но може да продаде и само неговата си идеална част, тогава майка ти става съсобственик с купилия идеалната част на баща ти.

Най-добре вземи нот. акт и отиди при адвокат за да ти изясни възможностите.
 

Докато баща ти е жив и здрав, законът е перфектен.
Щом апартаментът си е негов, няма как да имаш каквито и да е претенции (особено ако си над 18 г.).

# 14
  • Мнения: 4 841
(особено ако си над 18 г.).

Което е доста съмнително, съдейки по правописа, начина на изразяване и т.н. косвени фактори

Общи условия

Активация на акаунт