Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 2

  • 49 059
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Здравейте  не съм прочел цялата тема и ако се повтарям се извинявам но климатика не се избира на квадратура она кубатура  до 45-50 кубически метра 9- ка до 75 кубически метра  12 - ка 105-110 кубически метра 18 -ка възможное леко да бъркам в кубиците но това си спомням от едно обучение.
Затова се изискват размерите на помещението и височината, за да се сметне кубатурата.
Височината на помещенията за жилищните сгради обикновено по БДС е 2,60м. Така, че затова споменваме само размерите на стаята (респ. квадратурата), а не кубатурата.

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Камамбер, не се заблуждавай.
Като искам височина на тавана, са ми казвали от 2.00, до 3.20м (през 10см.). ВСЕ по БДС. Та не знам къде е истината и затова аз лично го изисквам и този параметър.

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Камамбер, не се заблуждавай.
Като искам височина на тавана, са ми казвали от 2.00, до 3.20м (през 10см.). ВСЕ по БДС. Та не знам къде е истината и затова аз лично го изисквам и този параметър.
ooooh! ами незнам, то някой ПГС инженер да се изкаже, но това е стандарта. Принципно ако ми дадат по-високо от 2,60м не отказвам, ама по-ниско  Confused Освен някакви окчени тавани да се слагат и да се отнема от височината.

# 33
  • Мнения: 734
Камамбер, не се заблуждавай.
Като искам височина на тавана, са ми казвали от 2.00, до 3.20м (през 10см.). ВСЕ по БДС. Та не знам къде е истината и затова аз лично го изисквам и този параметър.
ooooh! ами незнам, то някой ПГС инженер да се изкаже, но това е стандарта. Принципно ако ми дадат по-високо от 2,60м не отказвам, ама по-ниско  Confused Освен някакви окчени тавани да се слагат и да се отнема от височината.

В моя блок първите 2 жилищни етажа са с височина 3.20м, а следващите нагоре са по 2.60м....това е заради едни офиси.

# 34
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Може ли отговори и на моите два въпроса,плз  Praynig
Незнам дали всички но климатиците които съм виждала имат функция "изсушаване". Можете ли да обясните тази функция и дали целта й е да изсмуква влагата.
И другия ми въпрос: един или два климатика е по-добре да купя за апартамент 110-120 кв.м.  newsm78.
Нов апартамен с изолация.Ще се ползва много рядко за отопление.
  bouquet

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
eli_dechkin,
Изсушаването се постига само в режим охлаждане.
Но климатикът не е влагоуловител, в никакъв случай.

За този голям апартамент си е нужно машина за всяка стая, за да говорим за климатизирането му. Доколкото разбирам, те ще се ползват само за охлаждане, тъй ли?

# 36
  • Мнения: 1 925
eli_dechkin, за всяка стая отделен климатик, разбира се има вариант, ако са с портал 2 стаи да е с един климатик, но това е отделен случай. Принципно климатика спомага за по-малкото влага, поне в къщи е така  Peace
VODA_, тя цялата тема е 2 стр. не е толкова трудно да се прочете...
Whistling

# 37
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Шани, с парно ще сме и затова се предполага че само ще се охлаждаме,по-рядко отопляване.
Не ми се иска да слагам климатици в спалните и затова се чудех един голям климатик от хола дали ще охлажда  newsm78

# 38
  • Мнения: 1 925
eli_dechkin, не няма да ви охлажда, в хола ще става адски студено, а в стаите по-малко топло  Peace ( извинявам се, че отговарям на въпрос към Шани  Blush )

# 39
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Въпросът беше към двете ви, само отговорих на Шани.
Въпреки че не ми хареса отговора ти, ще се съобразя с него.
Благодаря и на двете    bouquet

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
запис

# 41
  • Мнения: 327
Запис и от мен но с питане newsm78
Какъв климатик да сложим на помещение 40кв. с остаклена тераса отоплявано от двата края и южно изложение?
Коя марка е за предпочитане?
Благодаря ви  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 925
еими, какво ще рече "отоплявано от двата края" ? И каква е височината на помещението ?

# 43
  • Мнения: 327
в смисъл,че е средна стая няма външни стени от единия край комшиите имат камина а от другия е нашата спалня,височината е май2,80 или 3 метра

# 44
  • Мнения: 463
И аз искам съвет за климатик само за охлаждане - 2 спални и дневна с бокс, тухла, югоизток, помещенията са високи 2,5 и съответно - 55 куб м;  33 куб м и 50 куб.м., че лятото става ад - над 28 градуса...
Та какво ще ме посъветвате newsm78 и благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт