Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 2

  • 49 031
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 321
Наште трите стай са по около 25- 30 квадрата, в двете сме със SAMSUNG , но външното тяло е много шумно и се чува като работи (и са 12ки), в спалнята бяхме с инвертор,  Laughing но компресора му изгоря, имаме доста смотан ток на моменти компютъра се рестартира - такъв ток бил голям мор за инверторите, и сега сме със FUJITSU 12ka сплит система и сме супер доволни. Peace

# 46
  • Мнения: 209
Моля за малко помощ при изборът ни на климатик  Praynig
Стаята е 24кв.м. - ново строителство, с изолация, югоизточно изложение, височина на помещението 2,7м.

Ще го използваме само за охлаждане!!!

Първоначално се бяхме спряли на midea, но ни спря класа на консумираната ел.енергия - D  newsm78 Дали наистина се отразява много?  Rolling Eyes
В единия сервиз ни препоръчаха LG, а в другия Panasonic
Цената, която можем да си позволим е 1000лв. с монтажа.
Благодаря предварително!   bouquet

# 47
Tifany, щом ще е само за охлаждане изберете 12ка конвенционална или 9ка инвертор. Няма смисъл да купувате някакъв върхов модел. Само с охлаждане се справят и по-евтините клими.
Успех и лек ден Wink

# 48
  • Мнения: 1 925
еими, за 40 кв.м. и 3м. таван, ето какво може да ви свърши работа - MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER SRK / SRC 50 ZG-S, MITSUBISHI HEAVY/ ОБИКНОВЕН SRK / SRC 63 HE-S1, TOYOTOMI / INVERTER TAN / TAG A 53 IV, FUJITSU / INVERTER ASYA / AOYR 14 LCC, SHARP / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) AY - XP 18 GR / AE - X 18 GR (Plasmacluster) - ( като този ще ви е на границата, т.е. в много студени дни няма да може да качва повече от 21-22 градуса), DAIKIN / INVERTER - ПОДОВ FVXS 50 BVMB / RXS 50 DVMB
Phoenix,Az, със сигурност ще ви трябват 3 климатика. Щом са ви само за охлаждане бих ви препоръчала да си вземете обикновени машини като : До (39 м3) MITSUBISHI HEAVY/ ОБИКНОВЕН SRK / SRC 28 HG-S и 2 х инвертори - До (60 м3) MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) SRK / SRC 25 ZG-S, До (58 м3) DAIKIN / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) FTXS 25 D / RXS 25 D .
Тiffany, при всички положения не си го взимайте от Техно...  Naughty За тези модели се обърни към Шани
Peace

# 49
  • Мнения: 2 220
Моля ви, дайте ми съвет, защото полудявам!  #Cussing out Таа, купихме климатик, който ще монтират утре. Фуджицу. Та, занесли са го днес у нас и са заявили, че понеже е много тежък и живеем на 7-ия етаж, щели да го сложат вътре в терасата.  #2gunfire Кажете, това нормални хора ли са. После ще пиша пак.

# 50
  • Мнения: 1 925
toninna, не разбирам къде е проблемът ? Много климатици се монтират на балкон, тераса ( нашите са на двата балкона ) Peace

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
toninna - колко BTU единици е машината? От какво са изработени стените на жилището ти? На кой етаж си/

# 52
  • Мнения: 2 220
Става въпрос за остъклена тераса. Това е проблемът, съжалявам, че не уточних. Те ми развиват теории как нямало проблем, че един прозорец щял да стои постоянно отворен. Аз не съм спец, но това не ми се струва изобщо добра идея.
Шани, какво е BTU единици? Сега ще погледна на кутията, ако мога да разбера нещо. Иначе сме в панел, на 7-ия етаж.

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да, препиши ми всичките букви и цифри от кутията, указващи марката и модела на климата.

# 54
Става въпрос за остъклена тераса. Това е проблемът, съжалявам, че не уточних. Те ми развиват теории как нямало проблем, че един прозорец щял да стои постоянно отворен. Аз не съм спец, но това не ми се струва изобщо добра идея.
Шани, какво е BTU единици? Сега ще погледна на кутията, ако мога да разбера нещо. Иначе сме в панел, на 7-ия етаж.

Купили сте хубава и скъпа машина, но в никакъв случай не се съгласявайте на подобна глупос. Ако сега го монтирате в остъклената тераса, на лято ще го местите. Това значи още пари и разправии.....монтажниците искат да минат леко.

PS
Stra4iatela  Шани  Heart Eyes  bouquet  bouquet  bouquet   бях ви забравил Tired

# 55
  • Мнения: 1 165
Здравейте.Бихте ли ми казали за помещение 30кв.,таван 2.60, западно изложение мисля, че е, с изолация и пвц дограма каъв климатик трябва да сложим.Ще съм лагодарна и ако ми препоръчате фирми.Аз съм си харесала тези на Мицубиши със сензорното око, обаче не знам дали е достатъчен или е слаб.Благодаря ви

# 56
    Ети един линк, който  надявам се ще Ви бъде полезен при изчисляване на необходимата мощност при избор на климатик  http://www.desapoland.pl/klima/index_ru.php?klima=kalkulator

# 57
  • Мнения: 2 220
да, препиши ми всичките букви и цифри от кутията, указващи марката и модела на климата.

Шани, съжалявам, но късно видях отговора ти, така че за момента не мога да кажа какъв е. Говорихме пак, уж обещаха, че ще го сложат отвън. Дано като се върна от работа, да няма изненади.  #2gunfire

# 58
  • Мнения: 1 925
Jackas, е как може да ни забравиш Crossing Arms
tincheto, ето какво мога да ти препоръчам : MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER SRK / SRC 35 ZG-S, TOYOTOMI / INVERTER TAN / TAG A 13 HWI ( висок клас инвертор ), FUJITSU / INVERTER ASYA / AOYR 12 LCC, TOSHIBA / INVERTER (ВИСОК КЛАС) RAS SAVPE / SKVPE 13 DAISEIKAI, SHARP / INVERTER AY - XP 12 FR / AE - X 12HR (Plasmacluster), DAIKIN / INVERTER - ПОДОВ FVXS 35 BVMB / RXS 35 DVMB - това са примерни варианти, също важен момент каква Т искате да постигате през зимата, защото някои от тези модели ще са ви на границата  Thinking Кой модел на Мицубиши си харесала точно, за да ти кажа дали ще ти е слаб ?

За Варна фирми - Mitsubishi : (052) 302 363 ; (052) 607 477 . За Fujitsu General Булклима - 052/604823; За Daikin - Атаро клима - тел: 052 / 502 776, за тези се сещам в момента  Peace

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 13:10 от Stra4iatela

# 59
  • Мнения: 1 165
Stra4iatela, спряла съм се на тези http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=200, http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=247, http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09006435 засега.Другото,което ме ограничава е, че ми трябва климатик не по-широк от 80см

Общи условия

Активация на акаунт