Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 2

  • 49 063
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ifka_pifka - на 2.60 вискочина искаш касетъчен тип климатик?  Rolling Eyes Мнееее...
По-добре таванно-подов. Но си приготви няколко хилядарки, поне.
 joe - машината ти е гаранционна. Викай майсторите.
Scorpi_D - климатичните машини след 2-3г. морално остаряват, камо ли на 7-10 и повечеко години.
Събери малко повечко парици и заложи на нова машина.

# 241
  • Мнения: 158
Шани  благодаря за бързия отговор.
Ами като цяло ДА или НЕ климатици от Япония? Чувала съм че волтажа на тока бил различен, но имат адаптери. Питам най-вече за марка ДАЙКИН

# 242
  • Мнения: 9
Здравейте,
Имам един въпрос. До какво води слагането на по-мощен климатик, отколкото е нужен за дадено помещение?
Например за помещение 65куб , подходящият климатик е 12-ка? Ако се сложи 17-ка това води ли до някакви отрицателни страни за работата на климатика? Как се отразява на икономията на електроенергия?
Аз си мисля, че ако е по-мощен климатика по-малко ще се натоварва компресова и следователно би имал много по-дълъг живот според мен.

# 243
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Здравейте,
Имам един въпрос. До какво води слагането на по-мощен климатик, отколкото е нужен за дадено помещение?
Например за помещение 65куб , подходящият климатик е 12-ка? Ако се сложи 17-ка това води ли до някакви отрицателни страни за работата на климатика? Как се отразява на икономията на електроенергия?
Аз си мисля, че ако е по-мощен климатика по-малко ще се натоварва компресова и следователно би имал много по-дълъг живот според мен.

и аз много се интересувам от същия въпрос ! Ние вече сме монтирали 3 климатика, които са далеч по мощни от колкото го изисква кубатурата и искренно се надявам ослен по-бързо да охлаждат стаите и да са по икономични  Wink

# 244
  • Мнения: 22
Здравейте ще имали нови модели на MITSUBISHI HEAVY през тази година ? Интересувам се по точно за 12-ка

# 245
  • Мнения: 1 925
cecko24, 12- няма да има, само 50 и 60-ца ще има нови. Peace
bg_glava, от какъв зор да си взимаш по-голям климатик ? Нито ще спестиш електроенергия, нито ще ти е по-комфортно, демек - нямаш изгода...

# 246
  • София
  • Мнения: 1 569
Какъв климатик ще препоръчате за помещение 29 м2, кухня-дневна, 2.60, югозападно, вътрешна стая отвсякъде, тухла с топлоизолация, 5 ет. Ако взема Тошиба например - кой вариант? Предимно за охлаждане, много е горещо през лятото.

# 247
Къде в Пловдив мога да купя Mitsubishi MSZ-ZXV28T    100 Vt?

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Напиши Dekom на google  излиза сайта и виж дали е това което ти търсиш/за еlen4ety/

# 249
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Какъв инверторен климатик ще ми препоръчате с две вътрешни и едно външно тяло (сплит система), искам стандартни, които се монтират на стената. Помещенията са 15кв и 25кв, ще се ползват и за отопление и за охлаждане, ориентирала съм се към 12-ка и 10-ка на Хитачи, но нямат сплит система Thinking

# 250
  • Мнения: 207
Хайде и при нас назря времето за климатик.Искам да ми препоръчате някоя надеждна фирма за климатици.Много рових в нета,много се чудих и реших,че незнам newsm78Обърках се още повече.Да не са от рода на Бул клима,че там цените са Shockedуау.
Аз също се замислих за едно външно и две вътрешни тела newsm78Моля помагайте

# 251
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако взема Тошиба например - кой вариант?

за който имаш парици.  Simple Smile
За 13-ката си. Пък ако искаш Никита, ако искаш Дайсейкай или on-off. Щом е само за охлаждане, можеш да си купиш и обикновен климатик, а не инверотрен. Ще ти върши работа.

Камамбер - говориш за мултисплит. 1 външно и 2 вътрешни тела.
Бих веднага те разубедила.
RYBI и за теб се отнася разубеждението ми.
Ако искате подробности, ми пише ЛС.

# 252
  • Мнения: 11 607
Шани, все още нямаш от мен охлаждане или затопляне...Просто изчакваме развръзка на едни проблеми...и тогава ще видим какво ще правим с климатика в къщи......

Но днес както си приказвахме с мъж и той ме попита - Добре, в крайна сметка каква работа вършат евтините климатици? Тези напр. около 600лв. Сега в Метро ще има прИмоция на Медея...И аз се замислих.....Ако евентуално ни се разрешат добре проблемите, може ли да рискуваме в едната детска стая да сложим обикновен климатик, не много скъп, а в другата стая - този по-скъпия Панасоник......Ще ни върши ли работа зимата, колкото да не са на студено децата и докато запалим парното?????

# 253
  • Sofia
  • Мнения: 653
Ще ме ориентирате ли за хол с кухня, които са свързани като буква "Г"(няма врата), един или два климатика ще е по- добре да се сложат? Хола е 22м2, кухнята е 13м2, височина на тавана - 2,60. Изложението е запад, една външна стена, тухла с изолация, пвц дограма. Климатик ми трябват предимно за охлаждане.

# 254
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ще ме ориентирате ли за хол с кухня, които са свързани като буква "Г"(няма врата), един или два климатика ще е по- добре да се сложат? Хола е 22м2, кухнята е 13м2, височина на тавана - 2,60. Изложението е запад, една външна стена, тухла с изолация, пвц дограма. Климатик ми трябват предимно за охлаждане.


за 18-ка сте.
Ако имаш възможност, предпочети 2 х 9 000 BTU

Общи условия

Активация на акаунт