Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 2

  • 49 073
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте,
имам голям проблем - трябва ми фирма, която да дойде в офиса, за да направи оглед на помещението, което трябва да се климатизира. До сега всички, с които разговарях искат размерите на помещението и бам - оферта по телефона - ами не става - има фактори, които трябва да се предценят на място - няколко сървъра, стени-комини и тн. Моля помогнете  Praynig

ами byby, климатици се слагат целогодишно, а не бам, когато ви напече жегата.
Само 2 служби действат мигновено в Бг (дори и за тях е съмнително) - пожарна и Бърза помощ.
Другите сме по план и при възможност.

# 271
  • Sofia
  • Мнения: 653
Stra4iatela, много благодаря    bouquet

# 272
  • Мнения: 133
Здравейте,
имам голям проблем - трябва ми фирма, която да дойде в офиса, за да направи оглед на помещението, което трябва да се климатизира. До сега всички, с които разговарях искат размерите на помещението и бам - оферта по телефона - ами не става - има фактори, които трябва да се предценят на място - няколко сървъра, стени-комини и тн. Моля помогнете  Praynig

ами byby, климатици се слагат целогодишно, а не бам, когато ви напече жегата.
Само 2 служби действат мигновено в Бг (дори и за тях е съмнително) - пожарна и Бърза помощ.
Другите сме по план и при възможност.
мисълта ми беше, че ми дават оферта въз основа на това, което им е било казано по телефона, а не въз основа на направен оглед. Знам, че е необходима заявка дори и за посещение, но такова просто не беше направено и съм далеч от мисълта, че спешността на проблема изисква бързината на пожарната или бърза помощ. Ще бъда много благодарна ако ми дадете имената на фирми, които биха си "направили труда" да дойдат на оглед (разбира се предварително уговорен и удобно и за двете страни време), а не да ми дават напълно измислени оферти направени от идеята да продадът по-скъп климатик.

# 273
  • Мнения: 1 925
byby, Шани е права, друго нещо е, че надали дават просто така оферта, нали се сещаш фирмите с по-дългогодишен опит в бранша колко вида помещения са климатизирали, че едва ли има нещо което да ги учуди. В крайна сметка като обесните по специфичните фактори и обема на помещението ще ви се дадат предложения за климатик. Ако се дойде на оглед едва ли ще ще има промяна в модела на климатик, т.е. от 9-ка да скочите на 12-ка, ако си разбират от работата хората, които ви дават съвет. В момента е пиков сезон, всички се сещат в последния момент, че има трябва климатик, фирмите изнемогват за монтажи, та едва ли ще има кой да дойде "в удобен момент " само за оглед, защото такъв няма да има поне не скоро.  Peace Ако искаш някакъв друг съвет - насреща сме Peace

# 274
  • Мнения: 133
Имах предвид удобно за фирмата време, и да знам, че сега са заети, знам, че няма да стане веднага, но има фактори, който трябва да се видят - както вече писах  - сървъри, размери на стени, с които трябва да се съобрази размера на климатика и такива подробност. Все пак, ако може да ми дадете имена - може и на лични, за да не става като реклама.

# 275
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а не да ми дават напълно измислени оферти направени от идеята да продадът по-скъп климатик.

чакай малко, сега.
Това пък как става? И как разбра, че си лъгана?

# 276
а как да разбере, че не е лъгана? постави се на нейно място Simple Smile. Защо просто не и кажеш на жената, че вече е говорила с тебе по телефона и да спрете спора? Simple Smile

# 277
  • Мнения: 1 925
joe, а ти как разбра, че е говорила с нея ?  Thinking Айде без коментари не по темата  Close
byby, много ми е интересно ( наистина съм любопитна ), ако ти е възможно да ми опишеш помещението, което е толкова необикновено. Не се заяждам, просто ми е интересно. Ще пиша и на лични
  Peace

# 278
Stra4iatela : по същия начин, по който и ти разбра, че тя не е говорила с нея  Twisted Evil -> с телепатия  Hug. май стана объркано ма не се сдържах  Whistling спирам с оффтопика  Twisted Evil. просто това което аз казах и явно не ме разбра  Laughing, е че няма смисъл да се изостря тона Naughty.

аиде и аз да съм по темата, byby ако имаш сървъри, а не компютри набедени за сървъри значи говориме за отделни помещения, защото сървърите бучат яко. Обаче ако говориме за едно помещение със няколко "сървъра" (т.е. компютри който не се гасят) + компютри на които се работи през деня + хора и температурата е ... да речем критична (в смисъл трябва да е хладно и отварянето на прозорци не е решение на проблема), лично аз ти препоръчвам да вземеш 2 или респективно 3 климатика по-маломощни от колкото 1 мощен, обаче условието е един (в първият случай) или два (във втория случай) да са достатъчни за цялото помещение дори да са на границата си. Обосновавам се защо при евентуална повреда на един, ще имаш още 1 или 2 които да смогват и да охлаждат докато фирмата за климатици реагира.
Като даваш заданието на фирмата която ще ти прави офертата не забравяй да дадеш ватажите на компютрите, мониторите и UPS-a защото спрямо тях се смята също мощността на охлаждане. Останалите фактори като изложение, комини (щом като говориш за тях предполагам, че се използват Simple Smile) и т.н. вече не са ми в компетенцията и ги оставям на госпожите тука   bouquet.

# 279
  • Мнения: 133
Здравейте! Първо огромни благодарности на Stra4iatela bouquet. По въпроса за лъгането - ами елементарно - въпросното помещение е почти 13кв., а на мен ми пратиха оферта за климатик, същия като този, с които топлиме и охлаждаме помещение от 38кв., а той дори и не е на критичната граница, а по-мощен, наистина има сървъри, но те не са чак толкова много, за да е необходима чак такава мощност. Надявам се, че се разбра, защото стана малко объркано.

# 280
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Надявам се, че се разбра, .

аз не. Но карай...
Ще взема да ви пльосна тук, едно запитване за оферта  Crazy Crazy Crazy, та да видите какви образи има.
А не просто да си говорим, joe.

byby - ако все още ти се пише:
 - дограма
 - изложение
 - изолация
 - кв. м
 - вис. на тавана
 - колко сървера има?
 - колко компютъра?
 - а други уреди?
 - колко хора има по принцип и колко се очаква да има?
 - за какво основно го искате климатика
 - имате ли лимит на сумата за закупуването му
и т.н.

Ама питайте и Страчи, щото тя е мила и добра  Grinning

# 281
  • Варна
  • Мнения: 567
И аз имам нужда от съвет.
Хол от  17.5 кв.м. и спалня от 13.5 кв.м. височина 2.70м, панелка. Двете стаи са преходни, имат ПВЦ дограма, външна изолация и са югозападни; спалнята има две външни стени (имат вътрешна и външна изолация), холът  е вътрешен. Искаме и за отопление и за охлаждане.
По принцип предпочитаме един климатик за двете  стаи (преходни са) по възможност инверторен. Какъв ще ни препоръчате.
И съвет как е по-добре един по-мощен за двете стаи едновременно или два по-малки, но отделно за всяка стая?

# 282
  • Мнения: 1 925
Шани, еее защо ме издаваш сега Twisted Evil
byby, понякога в зависиомост от сървърите наистина може да се получи таква разлика за помещение от 13 кв. да се даде климатик за обикновено помещение от 35 примерно. Но си има и фирми, които не са много наясно и за да се презастраховат дават големи климатици. За това помещение ти е предостатъчен 1 климатик, вече какъв ще е ще ти кажат във фирмата, на която ще се спрете и също така с Шани може да ти дадем някаква насока за модели, след като разберем факторите, които ти е писала. Peace
dedi, принципно е по-добре 2 по-малки климатика, независимо че са преходни. Но 1 може да свърши работа. За общата площ от 31 кв.м. климатикът ще ви от рода на 2300-2700 лв., т.е. може да минете с 2 по-малки и няма да ви е кой знае каква разликата в цената. За спалнята можете спокойно да си вземете обикновена машина, тъй като е малко помещението. Обикновените машини на Mitsubishi например са достатъчно икономични и аз лично ги харесвам, характеристиките им са много добри.
По-късно ще дам конкретни модели...
  Peace

# 283
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
или два по-малки, но отделно за всяка стая?

да. точно това е съвета.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 567
Искам да поясня. Мъжът ми настоява да е един климатик за двете преходни помещения. Първо държи да нямаме никакви шумове в спалнята, второ спалнята я ползваме само за спане, през деня няма никой в нея.
Та ще ви помоля за някакви по-конкретни предложения и за двата варианта. В крайна сметка, ако е много по-добре да са два отделни може би ще склони.

Общи условия

Активация на акаунт