Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 фев. 2008, 14:25 ч.

Как сте с Английския?

• 2 062
  • 32
  •   1
Отговори
Ето каква ми е идеята.Тук са пускани всякакви теми за БГ правописа,но дали знаем макар и елементарни правила и по Английски.Аз лично нищо не знам.Записах курсове, от които не знам какво ще науча за толкова кратко време.Предполагам, че подобна тема ще бъде интересна и полезна за незнаещите като мен.
Предлагам всеки който знае нещо да се записва в темата.
Ето аз не знам например кога се ползва "а" и кога "an",както и "is", "are"
Не съм наясно и с личните местоимения,как се сформира правилно изречение,как думите от единствено число могат да се превърнат в множествено и ей такива неща.Мойте знания са дотам, колкото да пипитам как се казаваш и да отговоря. Sick

# 1
"is" е "е" за единствено число, "are" е "са" за множествено число.
"а" се слага винаги пред съществително, когато се отнася за едно нещо, "аn" е когато съществителното започва с гласна буква / w и y се смятат за съгласни.
Множествено число в повечето случаи става с "s" накрая на думата.

# 2
  • Варна
Мойте знания са дотам, колкото да пипитам как се казаваш и да отговоря...
Мислиш да ползваш форума за самоучител ли? Отписвай се от курса и дано се намерят ентусиасти, които да систематизират нещата така, че да научиш нещо Peace

# 3
Така неопределителния член а се използва пред дума започваща със съгласна или полугласна, а аn пред дума започваща с гласна или нямо h .
Is
и are са форми на спомагателния глагол be - съм, съответно is за трето лице единствено число и are за второ лице единствено число и за всички в множествено число.
Надявам се да съм обяснила правилно.

# 4
  • София
Много съм добре с английския, искаш ли да работя за теб? newsm78

# 5
Мойте знания са дотам, колкото да пипитам как се казаваш и да отговоря...
Мислиш да ползваш форума за самоучител ли? Отписвай се от курса и дано се намерят ентусиасти, които да систематизират нещата така, че да научиш нещо Peace
Не, не смятам да ползвам форума за "самоучител"(ходя на курсове,които смятам да продължа,както и да запиша всички нива).
Смятам, че темата ще бъде полезна за доста хора, не само за мен.Тук се пускат всякакви идиотски теми, за какви ли не глупости, ако тази е една от тях нека си отплува.

# 6
Lili@n, Fiorella, благодаря за отговорите.

# 7
Купи си английска граматика  Peace

# 8
  • София
Не, не смятам да ползвам форума за "самоучител"(ходя на курсове,които смятам да продължа,както и да запиша всички нива).

е, извинявай, ама въпросът, който си задала, не попада в раздела "куриози и чудеса на английската граматика и правопис", а се отнася до спрежението на основния глагол в английския, все пак!
това се учи сигурно на първия урок. ти на какви курсове ходиш, та още не са те научили кога е is и кога е are?

# 9
  • Ямбол
Аз да питам, как се превежда download. За свалянето знам, но някакъв друг превод има ли?

Иначе по темата - оправям се, имам доста добри спомени от училище и университета.

# 10

е, извинявай, ама въпросът, който си задала, не попада в раздела "куриози и чудеса на английската граматика и правопис", а се отнася до спрежението на основния глагол в английския, все пак!
това се учи сигурно на първия урок. ти на какви курсове ходиш, та още не са те научили кога е is и кога е are?
Ооо, за теб сигурно е изключително смешно, това което питам, но за мен не е.
В цитата,който си хванала е ясно,че курсът е за начинаещи.

# 11
  • out of space
Аз да питам, как се превежда download. За свалянето знам, но някакъв друг превод има ли?

Иначе по темата - оправям се, имам доста добри спомени от училище и университета.

Тегля.

Магимон, на въпроса ти може да ти отговори 6-годишната ми дъщеря.

А защо не попиташ учителят, който води курса? За какво изобщо ходиш на него като не схващаш първите и най-елементарни неща  newsm78

# 12
Учи френски, бейби, с английски не
се стига далече, от мен да го знаеш.

# 13
Оказа се, че имам добро ниво, ако и да не съм учила НИ ДЕН в живота си английски системно. НЕ се майтапя. Нивото ми е някъде към "upper intermediate". Уча страшно мързеливо, без усилия, а сега знанията ми ще бъдат систематизирани в служебен курс.(което ми напомня, че трябва да си седна на трибуквието и да си оправя нивото и на третия език  ooooh!)

# 14

Тегля.

Магимон, на въпроса ти може да ти отговори 6-годишната ми дъщеря.

А защо не попиташ учителят, който води курса? За какво изобщо ходиш на него като не схващаш първите и най-елементарни неща  newsm78

Скъпа,предполагам, че всеки ще ми отговори на подобни въпроси освен шест годишната ти щерка.Аз никога не съм учила Английски език,днес ми беше първият урок в който още не сме взели тези спрежения.Колкото и да ви е смешно и да се подигравате с незнанието ми, аз не виждам нищо смешно да се пита, и ако няма какво да напишеш по темата.....не си хаби времето да щракаш по клавиатурата за да ми кажеш колко съм неука.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт