Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпрос на гледна точка...

Здравейте,

Моето бебе се роди с пареза на лицевия нерв. Беше  му изкривено нослето и устичката. Вече е на месец, носленцето се оправи, но като се прозява и плаче продължава да си криви устичката.
Педиатърката ми каза УЖ, че ще се възстанови с времето, но го каза с половин уста едва ли не Rolling Eyes
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, или да има информация по въпроса?
Благодаря ви  bouquet
Цитирай

Не съм се сблъсквала лично с такъв проблем, но бих се консултирала колкото се може по-скоро със специалист. Невролог най-вероятно. Не може просто да чакаш от самосебе си да се оправи, или да се осланяш само на мнението на педиатърката. Колкото по-рано се предприеме нещо за лечението, толкова по-добре.
Успех и дано бебчо се оправи бързо Praynig
Цитирай

Пловдив

Аз също мисля,че трябва да го консултираш с невролог.Може би някаква физиотерапия ще ускори възстановяването.Знам ли?Дано бързо се оправя малкия бебо Praynig
Цитирай

Popovo

Трябва да се консултираш със специалист и то спешно .
Цитирай

В интерес на истината , още в родилното го видя невролог и каза, че бебето е било притиснато. Главичката му  е била притисната и на това се дължи парезата, но не ми казват кога ще се оправи и дали ще се възстанови напълно Sad
Цитирай

Бургас

Наистина е добре да се консултирате - най-добре с детски невролог.
Цитирай

София

Почти сигурно е,че ще се оправи. Това може да се получи наистина при притискане на нерва. Може да мине , обаче , доста време- поне 6 месеца. Пероферните нерви имат свойството да се възстановяват, но отнема време. При определени заболявания някои лицеви нерви умишлено се прекъсват, но после пак прорастват, така че спокойно. При бебетата може да е и по-бързо, не знам. Консултирай се с невролог дали трябва да правите нещо- масажи на засегнатите мускулчета за да се развиват еднакво с другите.
Цитирай

На шестото небе

Дано,да се оправи мъничето
Цитирай

Почти сигурно е,че ще се оправи. Това може да се получи наистина при притискане на нерва. Може да мине , обаче , доста време- поне 6 месеца. Пероферните нерви имат свойството да се възстановяват, но отнема време. При определени заболявания някои лицеви нерви умишлено се прекъсват, но после пак прорастват, така че спокойно. При бебетата може да е и по-бързо, не знам. Консултирай се с невролог дали трябва да правите нещо- масажи на засегнатите мускулчета за да се развиват еднакво с другите.

Ох, много успокоително ми подействаха думите ти  bouquet
Дано се оправи скоро.
Цитирай

Пловдив

Дано,да се оправи мъничето
Praynig Praynig Praynig
Цитирай

Варна

Намерих подобна тема тук . Дано ти е от помощ  Hug
Цитирай

Ботевград

Консултирай се с невролог, ако трябва с двама различни лекари - имам познати, които имаха същият проблем - при тях всичко мина от само себе си Praynig Praynig Praynig
Дано и при Вас да мине така и скоро да остане само лош спомен Hug
Цитирай

Не са ли ви предложили физиотерапия?
Цитирай

ikoseva , благодаря ти  bouquet
galia ivanova , не не са Rolling Eyes
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.