Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София , Младост 1

ние сега през май ще навършим 3 годинки, а дъщеря ми ве4е си е направила кариес на зъбите....като видях и едва повярвах на о4ите си....никой не може да ме убеди , 4е е от шоколад или 4е не си мием редовно зъбите...сладки неща много рядко яде, а зъбките си мием всяка ве4ер, откакто й избиха още преди годинката....просто не знам -какво да правим..а пък тя е много страхлива и със сигурност няма да позволи никой да й бръкне в устата, а пък да й слагат пломба- направо изклю4ено...какво да правим- не знам...много ми е претеснено с тоя кариес- и то още от сега на мле4ните зъби...
Цитирай

София

И моят син е така, през март навършва три години и има вече три кариеса. Аз също изпаднах в  ужас като видях първия- по време на миене на зъбките. След няколко седмици се появи втория, а сега и трети- нищо, че сме все с четката в устата. Водихме го на зъболекар- първо в едих прехвален детски стоматологичен кабинет, там повече няма да стъпим- отвратително отношение към детето. Беше на 2г и 8м и те просто очакваха, че ще седне на стола и ще си отвори устата. Въпреки, че го бяхме подготвили и много мубяхме говорили, че ще идем при една леличка, която ще махне червейчето от зъбчето, и той беше съгласен, като влезнахме  в кабинета ревна, започнахме да го успокояваме и да го прилъжем да седне, докторката и сестрата, започнаха да ни говорят на висок тон защо не сме си подготвили детето, те не били звероокротителки и т.н. Изчакахме три месеца да позабрави случката и го заведохме при стоматолога, който се грижи за мен и съпруга ми. Ами коренно различно отношение- взе го, заведе го до машината, почна да му показва копчетата, светна му "фенерчето"(лампата за белите пломби), вози го на стола, даде му да се оглежда в малкото огледалце, чак накрая го прегледа. Детето съвсем доброволно си отвори устата, доктора го прегледа, каза, че са хронични кариеси, а не остри, че може да изчакаме още малко, да навърши три години, но и да идем навреме, така че да не усеща болка. Обясни ни, че е важно машината с която се работи т.е. колко оборота прави машинката, и даде пример с неговата, че новата му машина за  пъти по-кратко време върши същата работа  отколкото старата. на мен ми оправи 5 зъба за две посещения, наистина не ме боля, дейсвахме без упойка, защото кърмя. Следващия месец ще водим георги при него. сигурно детето ще плаче, но знам че ще е от страх, няма да е от болка, а и зъболекарят ме увери, че ще работи с машинката по няколко секунди на зъбче. Каза, че е до ген.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.