Помощ! Кашлица!

  • 1 103
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 195
Моля мамите с опит да помагат! От около седмица ме е налегнал грип и въпреки че вече се преборих с другите симптоми (като температура и гърло), кашлицата ми като че ли се засили днес. Лекарите ми предписаха антибиотик срещу евентуални усложнения, а аз пробвам различни "бабешки" лекове като мед на гърдите и чайове от бъз, подбел и какви ли не други , известни с противокашлечното си действие билки (първо ги проверявам дали са безопасни за бременни). Но, за съжаление все още нищо не дава категоричен резултат.
Моля ако някоя от вас се преборила успешно с упорита кашлица да сподели своята рецепта, защото започва да ме притеснява да не предизвикам контракции или кървене с това кашляне. Благодаря!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 43 833
Питай лекар може ли исла да смучеш...на мен винаги мн ми помага...

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Най-добре ще ти каже лекар какво можеш да направиш.Пробва ли сиропа на д-р Тайс?Аз преди да родя имах ужасна кашлица.Три седмици се мъчих по какви ли не начини(въпреки,че за бременни голям избор няма) да спре,но не.Даже си мислех,че ще ми отложат секциото-беше планово.Не го отложиха и в момента в,който родих,кашлицата спря.Явно беба притискаше нещо Laughing.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Посъветвай се с лекар.

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
на своя глава не предприемай нищо Naughty

# 5
  • Мнения: 1 032
Консултирай се с лекар да ти изпише сироп за кашлица. Голяма част от тях са на билкова основа и могат да се ползват от бременни. Сега чета от листовката на Мукоплант, че няма ограничение при употребата му от бременни, предполагам че и с Проспана ще е същото. Бързо оздравяване.

# 6
  • София
  • Мнения: 195

 Благодаря на всички отзовали се!  bouquet
 А с лекарите си (наблюдаващата бременността и джипито) се съветвам непрекъснато, включително и днес. Джипито днес по телефона ми даде наставления да пробвам смученето на мед с малко сода бикарбонат за алкализиране на средата, понеже киселата среда била благоприятна среда за развитие на вирусите и бактериите. 
Аngel_Dust,  какво е исла?

# 7
  • София
  • Мнения: 43 833
Исла мус и исла минт са хапчета за смучене...ако не се лъжа от някакав ирландски лишей или нещо такова....на билкова основа са....

съдържа - воден екстракт от ирландски лишей, акация, захароза, карамел, парафин, пречистена вода..пише, че съобразено с общата мед. практика не трябва да се пие без лекарско предписание по вр на бременност и кърмене...но това и на вит с го пише... пие се при суха кашлица, дрезгав глас, умора на гласните връзки, при пресъхване на горните дих пътища от сух въздух и т.н...

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 20:02 от Angel_Dust

# 8
  • София
  • Мнения: 195

 Благодаря за информацията, Angel_Dust! Ще питам лекарите си дали мога да ги пробвам. Peace

# 9
  • Мнения: 411
Аз миналия месец бях така и много ме беше страх като кашлях,направо си беше магарешка кашлица  Shocked Гинеколога ми каза да пия Проспан - безвреден е.Помогна ми,но се надявам да не изпадам повече в това положение  Praynig Успех  Hug

# 10
  • Мнения: 2 005
Проспан или Стодал  Peace Втория е хомеопатичен  newsm78

# 11
  • Мнения: 478
В шестия месец направих двустранен бронхит (1 месец) изпих 2 шишета Мукоплант и едно шише Проспан. Тази зима изкарах грипа и аз такова чудо не бях срещала всичките ми известни лекарства не помогнаха, както и на мъньо  Sad  Той 3 седмици се бори с хремата и кашлицата, 4 дни почивка и сега пак е с хрема и кашлица  smile3514  направо ще се побъркам.
Най добре е лекар да ти предпише  нещо и е хубаво да идеш и на контролен преглед.

Общи условия

Активация на акаунт