Скритите възможности на GSM - те

  • 6 664
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 984
Вижте каква информация ми изпратиха. Надявам се да ви е полезна. Ако подобна тема е пускана, моля модераторът да изтрие моята. Благодаря.

Неща, които мобилният ти телефон може да прави, но ти не знаеш:
1   Номерът за спешни случаи в целия свят е 112. Той може да бъде избран дори ако телефонът ти е блокиран. Пробвай!
2   Забравил си ключовете вътре в колата и си далече от вкъщи, където имаш резервни ключове, за да я отвориш? Ами добре, тогава се обади у вас и накарай някой да приближи дистанционното на колата до телефонната слушалка. Ти дръж мобилния на около 20 см от вратата на колата. А сега у вас да натиснат копчето за отваряне... Бинго! Ключалките се отвориха. Същото става и за багажника. Направи проба!
3   Падна ти батерията на мобилния? Всички мобилни телефони имат резервен заряд в батериите си, който щом набереш *3370#  автоматично се активира и ти дава до 50 % допълнителен заряд. Когато сложиш телефона да се зарежда, този резерв ще се зареди автоматично и така ще имаш за друг случай.
4   Какво да правиш ако ти откраднат мобилния? Търговците на мобилни крият тази информация, за да може крадецът да ползва телефона и да консумира услуги, а жертвата на кражбата да си купи нов апарат и също да консумира услуги.

    Трябва да намериш серийния номер на телефонния апарат. За да го направиш, просто маркирай *#06#, БЕЗ ДА ИЗБИРАШ, и на екрана ще се появи серийният номер на телефонния ти апарат.

    Запиши си този номер и го запази на сигурно място. В случай че ти откраднат мобилния, обади се твоя мобилен оператор и му дай този номер. Това ще позволи телефонът да бъде блокиран напълно, дори и крадецът да смени СИМ-картата.

    Вероятно никога няма да си върнеш този апарат, но поне ще си сигурен, ч крадецът никога няма да може да го използва.
    НАЙ-ВАЖНОТО в случая е, че ако всички знаеха тази хитрина, кражбата на мобилни телефони щеше да е безполезна

Изпрати това съобщение на всички твои познати.

# 1
  • Мнения: 107
Мишон,
Много полезно инфо.
Мерси, ще си го запазя   Laughing

# 2
  • Мнения: 1 418
Тва със заряда не е вярно.Току що пробвах.Нищо не става.
Другото стана.Излизна имея.

# 3
  • ново
  • Мнения: 5 936


4   Какво да правиш ако ти откраднат мобилния? Търговците на мобилни крият тази информация, за да може крадецът да ползва телефона и да консумира услуги, а жертвата на кражбата да си купи нов апарат и също да консумира услуги.

    Трябва да намериш серийния номер на телефонния апарат. За да го направиш, просто маркирай *#06#, БЕЗ ДА ИЗБИРАШ, и на екрана ще се появи серийният номер на телефонния ти апарат.

    Запиши си този номер и го запази на сигурно място. В случай че ти откраднат мобилния, обади се твоя мобилен оператор и му дай този номер. Това ще позволи телефонът да бъде блокиран напълно, дори и крадецът да смени СИМ-картата.


IMEI кода на мобилния апарат е вписан в гаранционната карта. Ако телефонът се разкодира или му се смени софтуера IMEI кода се променя.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
Точка втора и трета трябва да бъдат проверени Thinking

# 5
  • Мнения: 2 550
извинете съмненията ми, но да си отключиш колата по този начин - няма да стане
и това със заряда не стана Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Добре, значи няма да се пъна да проверявам, че ме мързи да стана, а телефонът ми е чааааааак отатъка

# 7
  • Мнения: 984
Пуснах инфото точно, защото това с телефона и заключената кола е вярно. Днес мъжът ми и колегите му също навярвайки са го проверили - става.



# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Това е супер интересно ...  Wink и на мен със заряда не ми става..

# 9
  • Мнения: 2 550
Пуснах инфото точно, защото това с телефона и заключената кола е вярно. Днес мъжът ми и колегите му също навярвайки са го проверили - става.





утре ще го пробвам Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 651
2 и 3 са абсолютна глупост.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Пуснах инфото точно, защото това с телефона и заключената кола е вярно. Днес мъжът ми и колегите му също навярвайки са го проверили - става.





И ние вчера го проверявахме/на две коли/, ама не стана.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 043
1. Това е в Европа, ако не се лъжа. В Щатите, например, е 911. За другите части на света незнам.

2. Е това нЕма как да стане  hahaha

# 13
  • Мнения: 337
Ще пробвам. Laughing, но това за батерията малко ме съмнява

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 11:37 от cotton4e

# 14
  • София
  • Мнения: 7 013
Това със заряда и с отключването на колата при мен не се получава.

Общи условия

Активация на акаунт