Горчилката на моя живот.

  • 4 206
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 370
На мене Господ не ми е дал и 1/20-та от това, което е дал на тебе. Казват, че изпитанията стигали само силните. ТИ СИ СИЛНА. Аз - не.
Дръж се.....знам, че  е лесно дасе оаже отстрани, но дръж се.  bouquet

# 46
  • Мнения: 337
Изпращам ти и моите положителни мисли и емоции. Heart Eyes
 Знам, че понякога е по-лесно когато даваш съвет и си от другата страна, но не се предавай! Най-голямата грешка е отчаянието. Звучи лесно, а в същото време за човек изпаднал в това състояние изглежда непосилно трудно.
Знам какво е страха да стяга цялото ти същество, да те задушава и замъглява съзнанието ти. Едва ли има човек, който не го е изпитал. Помни, че най-трудната битка е за най-добрите войни. Аз съм сигурна, че ти си такъв. Всички трябва да сме такива, какво ни остава иначе.  Two Hearts

# 47
  • Мнения: 332
Не спирай да се бориш! Имаш прекрасно семейство, а това е най-важното, разбирам болката ти и искренно ти съчувствам, но не се предавй никога, ако не за друго, то за тези две очички-звездички, които ти се усмихват и ти казват "Обичам те мамо".
Сигурна съм, че скоро всички лоши моменти ще са зад гърба ви  Hug

# 48
  • Мнения: 1 080
maatete , чела съм история ти в другия форум .Имахме големи съмнения за малкото дете ,че е с такова заболяване .Скоро бяхме и в болница .Искам да ти кажа да не губиш надежда .Безизходицата понякога така те притиска ,че нямаш сили да дишаш .Но има една поговорка - Всяко зло- за добро. Важно е да изживееш живота си с любов .Много искам да ти се случи нещо хубаво ,нещо да стопли сърцето ти .Сигурна съм че то вече се случва .

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Знаеш ли, хората са устроени така, че когато на едно състезание виждат техния човек да побеждава пред останалите, напрягайки всичките си сили, те самите се напрягат в стремежа си да му придадат от своята сила и за да могат да се радват заедно на финала. Така е и тук - виж колко хора те познават и се напрягат за теб, детенцето ти и цялото ти семейство. Дерзай и вярвай!

# 50
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Сигурна съм, че едва ли ще ти стане по-леко, ако ти кажа, че няма живот без горчилка. И че "горчилките" са несравними. Всеки си знае през какво е минал, как е намерил сили да го понесе, да преживее, за да получи подаръците си от Съдбата. Онези подаръци, заради които си заслужава да живееш.
Горчилката минава, ти се дръж за подаръците.  Grinning Разглеждай си ги, радвай им се по колекционерски, със страст.
Желая ви късмет и ново начало в Кипър.  Hug

# 51
  • Мнения: 356
И на мен ми стана много мъчно за вас като прочетох историята ти... Sad
Но знам , че не търсиш съчувствие , а кураж, за това ще ти кажа да не се предаваш, защото нямаш право - майка си на едно прекрасно детенце, а това, че е специално го прави още по-прекрасно и то има огромна нужда от теб......
Горе главата  - след всяка буря идва слънце и ти пожелавам скоро всичко да се нареди
Една мноооооого силна и топла прегръдка от мен  Hug Hug Hug

# 52
  • във фурната
  • Мнения: 596
Филипяни 4:6-7
 ,, 6. Не се безпокойте за нищо, но във всяко нещо с молитва и молба изказвайте прошенията си на Бога с благодарение;
  7. и Божият мир, който никой ум не може да схване, ще пази сърцата ви и мислите ви в Христос Исус."
И още:
Филипяни 4:13
 ,, 13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява."
Ти си вярващ човек,дръж се за Неговата десница.Бог не ни е обещал,че няма да страдаме в суетния си живот.Но ни е обещал винаги да бъде с нас.Спомни си Йов,който пострада толкова много и също като теб искаше да умре и прокле деня,в който се е родил,но в цялото си страдание,не се отпусна от ръката на Създателя си.Прочети отново книгата Йов и ще видиш голямо насърчение.Помисли дали и ти не си един ,,Йов",който трябва да защити Божието име от нападките на Противника(че Бог може да бъде обичан безкористно).Тогава трябва да се радваш,че имаш тая привилегия да защитиш Божията чест!Виж Невидимия с очите на вярата,дръж се за Него и ще имаш Неговия мир в сърцето си,независимо от всичко случващо се в живота ти!  bouquet

# 53
  • Мнения: 17 546
Тук, където съм аз, в момента е прекрасен и слънчев ден! Виждам, че днес е по-слънчево и в твоята душа! Значи е време да промениш личния си текст под аватара! Wink  Щастливо ново начало ти пожелавам в Кипър, когато и да стане това. И от там да пишеш също! Grinning Hug

# 54
  • Мнения: 1 858
Филипяни 4:6-7
 ,, 6. Не се безпокойте за нищо, но във всяко нещо с молитва и молба изказвайте прошенията си на Бога с благодарение;
  7. и Божият мир, който никой ум не може да схване, ще пази сърцата ви и мислите ви в Христос Исус."
И още:
Филипяни 4:13
 ,, 13. За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме укрепява."
Ти си вярващ човек,дръж се за Неговата десница.Бог не ни е обещал,че няма да страдаме в суетния си живот.Но ни е обещал винаги да бъде с нас.Спомни си Йов,който пострада толкова много и също като теб искаше да умре и прокле деня,в който се е родил,но в цялото си страдание,не се отпусна от ръката на Създателя си.Прочети отново книгата Йов и ще видиш голямо насърчение.Помисли дали и ти не си един ,,Йов",който трябва да защити Божието име от нападките на Противника(че Бог може да бъде обичан безкористно).Тогава трябва да се радваш,че имаш тая привилегия да защитиш Божията чест!Виж Невидимия с очите на вярата,дръж се за Него и ще имаш Неговия мир в сърцето си,независимо от всичко случващо се в живота ти!  bouquet

Май наистина бях забравила. Ще те послушам.

Балу ще помисля по въпроса. Прегръщам ви всички Hug наистина ми дадохте много кураж Hug

# 55
  • Мнения: 648
maatete , най- тъмно е преди изгрев!
    Успех и вяра ти желая от сърце, най- важното си го имаш!

# 56
  • Мнения: 822
maatete

Ти наистина си силен човек - след изпитанията ще станеш още по-силен и ще можеш да помагаш на други, изпаднали в подобна беда - а в днешния свят те са много. Трудно се оцелява в един такъв свят.
 Една съфорумка, която много уважавам е написала под аватара си - "Спрете света, искам да сляза" - и на мен понякога ми е идвало да извикам точно това. Сега обаче се радвам, че все още съм тук. Радвам се, че когато съм била в депресия и съм си пожелавала да умра, Бог не е откликвал на желанието ми - щях да изпусна твърде много.
Поздравявам те с един стих от Книгата на пророк Авакум   bouquet

"17 Защото, ако и да не цъфти смоковницата,
Нито да има плод по лозите,
Трудът на маслината да се осуети,
И нивите да не дадат храна,
Стадото да се отсече от оградата,
И да няма говеда в оборите,
18 Пак аз ще се веселя в Господа,
Ще се радвам в Бога на спасението си.
19 Иеова Господ е силата ми;
Той прави нозете ми като нозете на елените,
И ще ме направи да ходя по височините си." Авакум 3 глава


 


# 57
   Днес четох историята  за една жена, чийто син  се разболял от рак на кръвта.Лекарите му давали три дена живот- уникален случай й казвали.Майката  коленичила до леглото му в болничната стая се помолила горещо за живота му.После му казала:"Иване, сине мой, ти имаш рак  и ще умреш.Аз ден и нощ се моля за милостта на Бога в/у теб, но дефакто ракът е в тебе.И сега аз, като Исус Навиев ти казвам-Ето живота , ето и смъртта, ти избери...Избери живота , сине, за да живееш." И той избрал живота, и  живее за слава на Бога.  Това се е случило п/з м.Март 2000г... Насърчавам те да вярваш, не само за здравето на детенцето, но и за всичко.Наистина се вглеждай в подаръците, които ти дава Той.Понякога, като се заровим в нашите проблеми, ние  си отделяме вниманието от Бог и вместо да получаваме от Него благословения , се ровим в калта на живота.Има един принцип-Когато си зле, намери някой, който е още по-зле и му помогни.Тогава всичко придобива  абсолютно нов  смисъл.
   И да ти кажа, че през лятото на 2006г, моето бебе(на 7,5 месеца) ми   умираше в ръцете със счупен череп и  хематом в главата.Но Бог направи велико чудо по думите на хирурга -спаси живота й и днес тя е напълно нормална, много умна, приказлива и  няма грам последици от травмата.Освен един малък отвор след операцията, но аз вярвам, че и него Бог ще затвори, въпреки, че  без пластика не ставало уж.Аз  също ужасно страдах , много  дни и нощи плаках и  отслабнах от стреса, чак свят ми се виеше.Но  всичко се подреди.
  Ти имаш прекрасен съпруг, а това  си е  цяло съкровище.Имаш такова мило дете.Не се предавай, живота е пред теб, очакват те толкова прекрасни  мигове.Бъди щастлива   там ,къдетоотиваш сега.Дано бъдете благословени и си отдъхнете от всичко лошо, което ви е сполетяло досега. Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 1 526
maatete, бъди силна! Малкото усмихнато човече го заслужава. Както и ти!
Кураж и много успех. И моята майка живееше в Кипър, сега и братовчедка ми е там.
Сигурна съм, че ще ви хареса. Не знам каква е болестта на Светли, но там сигурно ще получите добро лечение!

# 59
  • Мнения: 3 826
миличка , все пак е хубаво , че мъжът ти не е пострадал при катастрофата ,
че детето ти е добре , във всяка ситуация можем да открием надежда ...не се отчайвай ,
искрено ви желая на новото място да ви потръгне   bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт