Кога да почна с упражненията?

  • 876
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Родих преди месец. В болницата остажих около 7 кг, а от тогава насам съм смъкнала още около 3. Искам да сваля още 5-6, но по-голям проблем са ми дупето и овисналата кожа на корема и талията. Знам, че трябва да правя някакви упражнения от рода на коремни преси, но за дупето и ханша какво да правя...там коремните преси не помагат.

Другият ми въпрос е колко време след раждането мога да почна с упражненията (впрочем раждах нормално)?
Четох на няколко места, че около месец два след раждането не се препоръчват упражнения за коремните мускули защото те са се поразтегнали по време на бременността и ако така разтегнати ги стегна с упражнения има опастност корема да не се прибере а да остане така увиснал...нищо че мускулите са стегнати...

Уффф май се поовлякох с обясненията...дано някой да може да каже какво да напражиа с телцето си, защото след месец съм на сватба, след два - кума, а след около три ще съм булка...не мога да се показвам в тоз ужасен вид... Thinking

# 1
  • Мнения: 5 577
Здравей,
моето мнение е, че само лекар след преглед може да ти отговори на този въпрос. Зависи от цялостното ти състояние след раждането.
За няколко месеца със и без упражнения няма да постигнеш голям резултат.. Confused , това ще стане с времето, минимум половин година.
Можеш в момента да използваш крем против стрии, и някой леки упражнения, но за всичко останало те съветвам да се консултираш с лекар.
Успех!

# 2
  • Мнения: 2 910
Az rodih predi 1godina i 2 meseca sa6to normalno,no imah mnogo trudno rajdane i iz4akah 6 meseca,predi da zapo4na s uprajneniqta.Prepora4vam ti da se konsultira6 s ginekolog i,ako se 4uvstva6 dobre bi mogla i po-rano da zapo4ne6.Az koremnite presi pravq 3 serii po 20.Sa6to tolkoz pravq i kiqkaniq s prav grab-za stqgane na dupeto.Za stqgane na bedrata ima edno uprajnenie-zastava6 prava s malak razkra4 i pravi6 bavni navejdaniq napred i sled tova nazad,6te useti6 bolkata v zadnata 4ast na bedrata.No spored men,za da ima efekt,trqbva pone 4,5 meseca da gi pravi6.Dano da sam ti polezna.Uspeh

# 3
  • Мнения: 1 383
Бях чела че два месеца трябва да се изчака.

# 4
  • Мнения: 271
И мен ме вълнува този въпрос. От два дни започнах с упражненията (родих преди 18 дни), тъй кто почти нямам кървене вече (за разлика от първото ми раждане). Но това за разтегнатите мускули и упражненията не го знаех - с какво упражненията ще попречат на мускулите, ако са разтегнати? В една от книгите за бременността имаше тест за това дали се е получила дупка в коремните мускули при бременността и раждането - при мен такова нещо няма, това означава ли, че не са разтегнати?

# 5
  • София
  • Мнения: 6 767
аз родих секцио,питах една приятелка гинеколожка кога да почна упражненията за корем и ми каза-"когато спре да те боли операцията".Е,мен не ме болеше от 14 ден,ама аз запонах упражнения на 40.И то направо ударно-отидох на аеробика! #Milti

# 6
  • sofija
  • Мнения: 44
zdraveite momicheta. Az rodioh predi 9 meseca normalno . Zapochnah s upragnenijata oste na 10 den. Chuvstvah se dobre. Ne sum pravila uprajnenij za korem v nachaloto. Do dnes njamam nikakvi problemi.
 Ako se chuvstvate dobre bez da naprjagate korema i bez tegasti mislja che njama problem i da se pochne tolkova rano. Struva si i da ne se otkazvate i po-kusno. Chovek pridobiva sportni navici. Sega 9 meseca po-kusno sum s napulno vustanovena figura. Ne propuskam aerobikata pone vednug sedmichno.

# 7
  • Мнения: 827
Az v rodilnia svalih 8kg,a kato se pribrah vkasti svalih oste 4 do 2sedmizi.Biah mnogo pritesnena,4e uvisnaliat mi korem niama da se pribere.Togava se setih za edin savet na aku6erkata mi,koiato kaza da slagam zadaljitelno ot onezi anti-sex gasti,lasti4nite,koito edva li ne se zagastvat do papa.Triabva da kaja,4e do mesez uvisnalite mi mesa po4ti napalno se pribraha.A uprajnenia sam 4uvala,4e mogat da se zapo4nat sled 2 meseca,stiga da ne sa silovi.Az zapo4nah koremnite na 2-ria mesez.Uspeh!  newsm10

# 8
  • Мнения: 524
Въпросът ми е повече към раздалите се. Може ли да ми спре кърмата ако започна да спортувам максимално бързо след раждането??

Общи условия

Активация на акаунт