Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте мами,
чувствам се малко кофти че пускам толкова болна тема, но наскоро чух, че след 16 седмица няма опасност от кървене при бременност : shocked!: ,  в което не съм сигурна.
Иска ми се и за себе си да изясня този въпрос, пък и вярвам ще е полезна информация за бременните потребителки на форума.
Ако на мамите не им е неприятно, биха ли споделили имали ли са кървене през бременността, и в коя седмица?

# 1
  • NL
Здравей,
Аз не съм мама,но мога да ти споделя моят опит,аз прокървих в 7 г.с. което последва със спонтанен.Започна първо с кафеникаво течение.Надявам се ти да нямаш такива проблеми ако имаш обърни се веднага към лекар.

# 2
  • Русе
Здравейте, аз имах кървене в 13 г.с, и в 17 пак.

# 3
Цитат на: Anonymous
Здравейте мами,
чувствам се малко кофти че пускам толкова болна тема, но наскоро чух, че след 16 седмица няма опасност от кървене при бременност : shocked!: ,  в което не съм сигурна.
Иска ми се и за себе си да изясня този въпрос, пък и вярвам ще е полезна информация за бременните потребителки на форума.
Ако на мамите не им е неприятно, биха ли споделили имали ли са кървене през бременността, и в коя седмица?

разбира се че може да има кървене след 16та седмица, но тогава по лесно се поставя точна диагноза и по лесно се лекува.

една от причините за късното кървене е отлепване на плацентата. това не е НИКАК хубаво, дано не се случва никому.

иначе аз съм кървяла с първите 4 бременности започвайки от 5-6 седмица. С децата които износих кървенето спря за 1 ден и не се повтори, с едната бременност изкървях, шийката беше отворена и аборта тръгнал и всичко стана веднага, с последната 5 седмица почна кървенето(като при обилен мензис) и 10та седмица сърчицето спря. Кюртираха ме веднага за да спрат кървенето, понеже бях загубила много кръв през последния месец.
 сега съм начало на 5та седмица и се моля да изкарам без кървене .....
иначе вчера имах тъмно зацапване, но това на очакваната дата на менструацията(първа липсваща) се приема в рамките на нормалното....

# 4
  • Varna
Аз прокървих в 5 г.с, заради хематом, който слава богу се резорбира след като пих Утрогестан и куп други лекарства.

# 5
  • София
аз лежах в б-ца при кървене във 2ри месец, което какво прави 8ма седмица ли, не знам. Но слава богу тогава се оправих и повече не съм влизала в б-ца.

# 6
Ами... дрън-дрън! Кървях си през цялата втора бременност, и след като родих не спря. Причината беше неясна, но явно на хормонална основа. Скоро започнах противозачатъчни и най-накрая спря. А с първата бременност кървях до 4-ия месец.

# 7
  • България-София
Също прокървих в 8-ма седмица. Събудих се през нощта от рязка болка и цялата спалня беше в кръв. Бях сигурна, че съм абортирала, но в болницата след щателен преглед и видеозон-всичко беше наред и даже видях как двете сърчица биятза пръв път.

# 8
  • София
пази се, защото можеш да прокървиш по всяко време на бременността!

# 9
  • София
Бях в болница заради кървене в 7-ма г.с. Не успях да разбера причината, а и лекарите не ми казаха защо се е получило.

# 10
В 9 седмица.И после пак в12.

# 11
Да, с първата бременност беще в първия триместър и в осмия месец, с втората бременност -в 4-ия месец.
За разлика от България, в Англия медицинското мнение е, че нищо не може да се направи даже и ако това е началото на спонтанен аборт, и, колкото и ужасно да беше за мен, ти казват да чакаш и това е.

# 12
  • Варна
Цитат на: Anonymous
но наскоро чух, че след 16 седмица няма опасност от кървене при бременност

Какво значи "чух"? От медицинско лице или от хора, които принципно "всичко знаят" ? А при гинеколога си ходи ли да го питаш? И имаш ли в същност кървене? Ако да-не се колебай, отивай на лекар!
По темата-и двата пъти имах кървене, но в съвсем начален стадий на бременността (10-12 г.с.). Според мен, кървене винаги може да има-както са ти писали по-горе-при отлепване на плацентата, например, спонтанен аборт и прочие.

# 13
тези теми с кървене така ме плашат - имам полипи и има риск при мен затова ми казаха да тичам в болницата дори при ная малкото кървене или болка до сега не е имало нищо да чукнем на дърво но ме е страх ужасно не можете да си представите каква параноя съм развила - сигурно ако ми се появи кървене първо моето сърце ще спре ... пък камо ли да тичам до болницата  Neutral Face

# 14
Цитат на: vivita
тези теми с кървене така ме плашат - имам полипи и има риск при мен затова ми казаха да тичам в болницата дори при ная малкото кървене или болка до сега не е имало нищо да чукнем на дърво но ме е страх ужасно не можете да си представите каква параноя съм развила - сигурно ако ми се появи кървене първо моето сърце ще спре ... пък камо ли да тичам до болницата  Neutral Face

Не се шашкай, и аз бях с полип- нормално е да се появи по време на бременност, след раждането обикновено регенерира. Кървях си, ама нищо страшно не ми се случи- износих до края и се роди здраво бебе. Паниката е по-страшна, требе си спокойствие.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт