Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте! Правя веднага уточнението, че не съм бременна и не ми предстои раждане, но ще ми правят лапароскопска операция, преди която трябва да ми сложат катетър и това е едно от нещата, което страшно много ме плаши... Дайте ми моля ви информация по въпроса... Боли ли много (имам предвид слагането и махането му)? Преди да го сложат, поставят ли някаква местна упойка или може би пръскат с анестетик? Ще съм благодарна на всички, които споделят опита си... Сигурна съм, че тези неща са доста субективни, но ми се иска да знам, какво да очаквам от тази процедура...
Цитирай

Sandhausen, Germany

Слагали са ми катетър за операция, но след като съм вече под упойка, защото казах, че ме е страх. Доколкото съм чувала, обаче, не е толкова страшно и не боли. Успех!
Цитирай

София

не че боли, но определено не е приятно Confused
Цитирай

Казанлък

Не боли,но определено е неприятно.Един гинекологичен преглед е също толкова неприятен.А отстраняването на катетъра почти не се усеща.
Цитирай

Бургас

Аз каквато съм страхлива въобще не го усетих.
Цитирай
Благодаря ви, дами! Явно трябва да си наложа малко повече спокойствие и позитивна нагласа... Пък да се надяваме, че няма да е чак толкова страшно, колкото си го представям... Още веднъж, едно голямо мерси на всички!
Цитирай

София

На мен ми сложиха като раждах секцио. Не боли. Бях се приготвила психически че няма да е приятно, но не усетих кой знае какво като ми го сложиха, само ми се допишка  Embarassed
Цитирай

Мен не ме боля.Но предполагам, че зависи и от професионализма на този, който го слага.
Цитирай

София

и на мен са ми слагали,заради операция и беше преди упойката. И аз съм голяма пъзла и на болка не търпя,но слагането верно не го усетих. А махането - при него ми се припишка само  Rolling Eyes
Цитирай

varna

по принцип не боли,но не е приятна манипулация!Мисля,че вече слагат катетъра след като пациента е упоен
Цитирай

Варна

Не би трябвало да боли. Някои казват, че са имали неприятно усещане. Аз дори и такова нямах.
Цитирай

Бургас

На мен ми слагаха понеже раждах секцио,не боли просто е малко неприятно и мисля 4е не слагат упоика поне на мен не сложихаза катетара а 4ак за операцията!
Цитирай

София

Няма страшно, нищо няма да усетиш... Peace после няма и да си спомняш... Hug
Успех!
Цитирай

Джакарта

Не боли, само леко неприятно усещане.
Цитирай

София

Сложиха ми го след като ми биха упойката, защото казах, че  ме е страх. При махането не се усеща почти нищо.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.