Кашлица и хрема, без лечение?!? Така ли трябва да е ?

  • 4 782
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, мами
синът ми е на 6 месеца и от 2 седмици кашля, в началото беше само сутрин, пихме Флавамед, нямаше никакво подобрение, но не беше и по-зле. Пихме го 9 дни, от 4-5 дни имаме и хрема, кашлицата се увеличи и през деня, даже снощи и през нощта кашля, почти от началото на кашлицата слагам физиологичен разтвор в нослето, температура нямаме. Преди два дни докторката го преслуша и каза, че няма нищо в дробчетата и гърлото нямало нищо особено!?! и няма какво да се прави, трябва да чакаме да мине..... и как така, виждам се в чудо, не знам какво да правя, как да му помогна. Тя каза да излизаме навън, вчера излязохме, нали времето беше супер и вечерта повече кашля. Други пък казват да си седим вкъщи на топло и да го обличам повече. Вие какво ще кажете, има ли лечение или се чака. Трябва ли да се излиза или да седим на топло?

Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 144
Здравей Cleopa ние имаме същия проблем даже и аз писах днес.Същото покашля ,дробчета чисти,гърло нормално,НО......бебо пи какви ли не сиропи,капки и пак същото.Надявам се мамите да ни дадът съвет.И дано да мине по-бързо.    bouquet

# 2
  • Мнения: 641
Моята щерка също е на 6 мес. и от 1 седмица беше със силна хрема , а когато е по гръб покашляше явно от това , че се стича секрет в гърлото.Чисти дробове,гърло и секрет носихме всичко е нормално.В момента са подути венците , а каката ни е на градина със запушен нос и "дращещо" гърло , та явно тя е прехвърлила заразата. Капя само коларгол 1% и физиолог.разтвор и от вчера е видимо по-добре.Тази нощ спа по-спокойно, суче и пие от шише .Вече може да вдишва през нослето.
П.С. Коларгола успокоява и гърлото стичайки се през нослето.Но с лекарско предписание ,защото е процентен разтвор.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми доскоро покашляше по същия начин, но педито каза, че щом дробчетата са чисти няма място за притеснения. Просто при стичане на секрет от носа се дразни гърлото, оттам и кашлицата. Също така и сухия въздух в стаята много дразни гърлото. Нослето го почиствам веднъж на ден, основно сутрин с физиологичен разтвор и си диша спокойно. Мисля, че с идването на пролетта и със спирането на отоплителните уреди проблема с кашлицата и запушеното носле ще отшуми от самосебе си.

# 4
  • Мнения: 1 049
Така е, просто трябва да се чака да мине, след като гьрдичките са чисти няма нужда от лекарства. За хремата слагай капки, за кашлицата вече си дала сиропче. Разходки и чист вьздух са само от полза, навьн се диша по-добре в такива случаи и давай повече плодове. Бьрзо оздравяване!  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 39 743
Щом гърдите са чисти кашлицата най-вероятно се поражда от стичане на секрет от носа. Като мине хремата и се оправи нослето, всичко ще е ок.

# 6
  • Мнения: 780
Имахме този проблем-кашлица, не много силна ,но упорита хрема.Давах "Алтея" за кашлицата, за нослето-"Низита".Мажех гърдичките с "Пулмекс бебе".Сутрин и вечер витамин С за бебета.Щом са чисти гърдичките и не е със зачервено гърло -не се притеснявай.Следи температурата.Мисля, че разходките на въздух по-скоро помагат,но на място ,където няма течение.

# 7
  • Мнения: 320
Не зная дали трябва да се чака при продължителна кашлица или не, но в момента върлуват вирусни плевмонии, които не се чуват на слушалка, затова мили мами не чакайте много. Моята принцеса след нова година две седмици кашля, аз я водих при личната през ден. Думите й непрекъснато бяха същите-чисти гърди, чисто гърло, няма проблем. Едни сиропчета ми изписа-Флудитек, Проспан, някакви хомеопатични. И така от няма проблем една вечер вдигна 40 градуса и я закарах направо в болницата. Оказа се вирусна бронхоплевмония-двустранна. Като се почна системи, абокати, инжекции, изследвания-кошмар. Стресирах си детето максимално, полудях и аз от притеснение. Затова не се мотайте-при по-продължителна кашлица си водете детето при специалист. Надявам се да не съм ви стреснала, но е по-добре човек да е подготвен за всичко. Желая ви здраве и успех. newsm10

# 8
  • Мнения: 12
И ние бяхме така. Дъщеря ми е на 6 месеца и половина. Двама педат я гледаха- едната изписа капки Синекоп / нещо от тоя род, забравих името им../, другата направо изписа антибиотик- Аугментин + капки за нос, + физ.разтвор. Просто беба не можеше да спи и я чувахме да хърка като пенсионер  Laughing Много секрет, много храчки явно...много сополи...Без антибиотика не мина.Пихме само 2 дена, и на 3-тия бебка направо засия.Върна си настроението, спеше и по-спокойно.

# 9
  • Мнения: 475
При нас беше същата работа! ooooh!Кашлица,сополи,без температура.Продължи 2 седмици без видимо подобрение и накрая се оказа,че всичко е слязло надолу и се наложи да пием антибиотик.Затова ако се налага всеки ден ходете на лекар да слушат гърдичките,щото няма по-гадно нещо от тия антибиотици.Като свърши лекарството Ния направи гъбична инфекция (била обикновена кандида),на така й се беше изприщило дупето,че се видях в чудо! ooooh! ooooh! ooooh!

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
щото няма по-гадно нещо от тия антибиотици...

Понякога АБ са правилното решение.

# 11
  • Мнения: 475
щото няма по-гадно нещо от тия антибиотици...

Понякога АБ са правилното решение.
Така е несъмнено,но последствията за съжаление не са особено приятни Tired

# 12
  • Мнения: 26
В крайна сметка стигнахме до антибиотик.... той продължи да кашля и даже се засили кашлицата. Сега е доста по-добре, днес му е 6-ти ден с антибиотика, но странното е, че днес кашля повече от вчера, пак притеснения....

# 13
  • Мнения: 8 999
Никога не съм оставяла без лечение хрема и кашлица. И никога не съм се доверявала на хомеопатични сиропчета.

# 14
И ние сме така от 2 дни с кашлица хремата не е много силно изразена но явно на гърлото се събира секрет и бебо направо хърка. Ние сме на 4 месеца личната му изписа Хустагил,но прочетох че е за над 1година и не го дадох.Препоръчайте нещо изпитано и ефикасно,а този витамин С който е в ампулите мога ли да давам и по колко?

Общи условия

Активация на акаунт